Siz iftarı çok yanlış anlamışsınız

Bir arkadaş, yapılırken çok tartışma yaratan bir otelin açık büfe iftarını anlatmış, efendim şu şefin elinden çıkma, böyle çeşitler var, çok güzel de, fiyatı da kişi başı 169 ?!!!!! Sevgili arkadaşlar, biraz utanmanız olsun, bu kadar büyük bir israfın da reklamını yapmayın.

Ramazan ayı çok kişi için büyük önem taşıyor elbette. Oruç tutulacak, akşamları tüm aile güzel bir sofra kurulacak ve iftar yapılacak. Peki oruç niye tutuluyor derseniz, tok açın halinden biraz olsun daha fazla anlasın diyebiliriz sanırım. Bir din alimi değilim ama amacın bu olduğunu söylemek zor değil.

Hatırlarsanız zaman zaman burada iki konuyu eleştirdiğim oluyor. Birincisi fiyatlar, bu gerçekten saçma boyutlara ulaştı zaten, hele İstanbul'da... Bir de bu belli başlı "gurme" arkadaşların instagram hesapları. Bunlar ile ilgili şüphelerimi zaten yazmıştım, tekrar etmiyorum bu seferlik. 

Ancak yukarıdaki iki konunun bir kombinasyonunu gördüm bu hafta, yazmadan duramadım. Bir arkadaş, yapılırken çok tartışma yaratan bir otelin açık büfe iftarını anlatmış, efendim şu şefin elinden çıkma, böyle çeşitler var, çok güzel de, fiyatı da kişi başı 169 ?!!!!! Sevgili arkadaşlar, biraz utanmanız olsun, bu kadar büyük bir israfın da reklamını yapmayın. Ne dedik? Oruç, temelde açın halinden anlayarak bedeni ve kişiyi terbiye etmek amaçlı dedik değil mi? Beş kişi bu fiyata iftar yaptığında yaklaşık bir asgari ücret oluyor değil mi? Başka bir şey demeye gerek duymuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür eder ve hayırlı ramazanlar dilerim.