Ateistler bunu açıklayamaz kardeşim!

Neredeyse mutfağın tavanı akar da yine ateistlerden izahat beklerler. Yahu yağmur yok kar yok akmaması lazımdı, şimdi durduk yere niye aktı filan.

Nihat Hatipoğlu’nun Ramazan vakti ATV’deki programında söylediği sözleri hatırlayalım şimdi de: “Şeytan bile Allah’ı inkar etmiyor Şeytan ne diyor Allah’ım beni ateşten yarattın. (Arapça bir şeyler söylüyor)… beni yarattın diyor farkında. Ee ateistlerin en büyük babası Şeytan, yani öyle sayılırsa Şeytan onlardan çok daha temizdir.”

Normal şartlar altında ateistlerin ve birkaç ay önce kurulan Ateizm Derneği’nin -şeytanı bir nevi masal mahlukatı olarak görmeleri hasebiyle- gülüp geçmeleri, çok çok “Tınnnn” diye bir ses vermeleri gerekirdi.

Fakat ne yapmışlar… Dün Çağlayan Adliyesi’ne gidip Hatipoğlu’na dava açmışlar.

Halbuki her gün önlerine yığılan tonlarca mesele arasında kendilerine bir de böyle bir müşkülat çıkarmaları hiç de akıllıca değildir.
Evet ateistler dünyadaki her türlü olaydan sorumlu tutulabilen en ama en meşgul kimselerdir.

Çünkü...

**

Hortum çıkar, gökyüzünde tuhaf mı tuhaf bir iz bırakır. Derler ki madem Tanrı’ya inanmıyorlar, Tanrı yoktur diyorlar, ateistler bu görüntüyü açıklasın.

Ölüm döşeğindeki hasta akşamdan sabaha iyileşir gibi olur. Derler ki ateistler bunu açıklasın.

Neredeyse mutfağın tavanı akar da yine ateistlerden izahat beklerler. Yahu yağmur yok kar yok akmaması lazımdı, şimdi durduk yere niye aktı filan.

Ateistler de bazen sakin bazen de saldırgan bir tavırla açıklama gayretine girişirler. Ki bu gayretleri çoğunlukla muvaffakiyetle sonuçlanır.

Lakin bazı konular, bazı durumlar var ki maalesef başarılı olamıyorlar. O işleri hiç yapamıyorlar.

**

Mesela binlerce kişinin bulunduğu bir miting meydanında ateizmin terörizm ile eş manalı gibi kullanılmasını...

Dindarım diyen (ve dolayısıyla hoş görü ve aşk insanı olması gereken) bir güçlü kimsenin başka dinden kimselerin varlığını ‘affedersiniz(!)’ küfür niyetine görmesini...

Dindar iki grubun yıllarca birbirlerinin pis oyunlarına perde olmasını, bugün ise ne ahlaka ne terbiyeye sığan biçimde kavgaya tutuşmasını…
Bir dindarın hırsızlığa nasıl kılıf bulduğunu...

Bir dindarın kumpasa nasıl kılıf bulduğunu...

Dindar bir devletin bir kuru toprağa mahkum ettiği bir milletin 10 yaşında çocuklarını göz göre göre son model füzelerle nasıl patlattığını...
Farklı mezhepten Müslümanların bugün yeniden birbirini kesmeye başlamasını...

Din devleti kuracağım diyen bir grup barbarın İslam’ın cümlelerini dillerine kılıçlarına dolayarak ilerlemesini, Ortadoğu’yu kanla, revanla, uçurulmuş kellelerle dizayn etmesini...

Açıklayamaz.

Hayır, ateistler bunları açıklayamaz kardeşim.

Ben diyorum ki... İşte bunları Nihat Hatipoğlu açıklasın.

Uygun olan iş bölümü bu şekildedir.