Niran Ünsal seviyesinde, Tuğçe Kazaz'dan hallice

O soruşturma kapanır, bunlar Yüce Divan'dan kurtulur falan filan. Aklı olan herkes biliyor, burada devasa bir çürüme ve çöküş izliyoruz.

Şimon Peres’in kolunu tutarak “Van minut, Van minut, olmaz!” diye Davos’u terk eden Erdoğan, memlekete bir kahraman olarak döndükten sonra şöyle demişti: “Diklenmeden dik durduk, Türkiye’nin itibarını yükselttik.”

Bakın 2009’dan bu yana neler değişti neler...

Güç dengeleri değişti, suçlular değişti, suçlar değişti, zalimler değişti, mazlumlar değişti, ortaklıklar değişti.

‘Bu şarkıcılar çok açık saçık giyiniyor, klipler çekiyor’ gibi şeyler söyleyen Niran Ünsal’a “Dik duruşunu bozma” diye destek verdi birkaç gün önce Erdoğan.

Zaten ve maalesef ne onun ne de partisinin dik durmakla ilgili Niran Ünsal’dan öte söyleyeceği söz kalmamıştır.

Dolayısıyla iyi buldular şu Niran’ı.

**

Van minut diye terk edilen toplantıya dün gitme kararı alan Başbakan Davutoğlu, bu 5 yılda ‘kazandığımız itibarla’ neler kaybettiğimizi en iyi anlatacak insandır.

Onu ve geçen hafta ağzından dökülen şu sözlerin hayattaki karşılığını anlatsın: “Kim milli hazinemize, kaynaklarımıza yolsuzluk niyetiyle yaklaşırsa, kim herhangi bir şekilde harama bulaşırsa kardeşimiz de olsa onun kolunu koparmaya kararlıyız.”

Kol filan koparmasın da anlatsın.

Egemen Bağış’ın, Muammer Güler’in, Zafer Çağlayan’ın ve Erdoğan Bayraktar’ın neden Yüce Divan’a gönderilmediğini…

17 üyesinin 10’unun Abdullah Gül, 4’ünün TBMM, 1’inin Turgut Özal ve 4’ünün Ahmet Necdet Sezer tarafından atanmış Yüce Divan’ın (Anayasa Mahkemesi) son bir ay içerisinde nasıl olup da “kumpas odağı”, “paralel tuzak divanı” ilan edildiğini…

Allah rızası için bir anlatıversin.

**

Sabah gazetesi, dik duruşuyla ünlü AKP’li vekil Mehmet Metiner’i manşet yapmıştı dün. “Yüce Divan değil, siyasi kapan” diyordu Metiner.
Akşam “Yüce Divan’da paralel kulak”, Star’da “Haşhaşilere karşı Yüce Vicdan”, “(Darbe girişiminin himayesi olur) Yüce Divan Çıkmaz” diye bağırıyordu ilk sayfadan.

O ses kayıtları, o paralar, o saat, o teatral komisyonun uyduruk sorularına bile cevap veremeyen o eski bakanlar, paraları faiziyle verilen Rıza Sarraf, Bebek Zencani, Yasin El Kadı filan gibi adamlar bir utanç anıtı olarak memleketin orta yerinde yükselirken bu işler böyle oluyorsa…

Ve AKP yolsuzlukların üstünü örtmeyi, soruşturmanın kapatılmasının ardından bakanları da Yüce Divan’dan kurtarmayı, Cemaat’e karşı savaşta hiç fire vermemek olarak görüyorsa…

Kusura bakmayın ama ya ortak aklının ölçüsü Forest Gump’ı aratacak seviyede, ya da bizi öyle sanıyor.

4-5 yıl önce Van minut’tan, itibardan, dik durmaktan söz edebilen bu insanların mertebesi artık Niran Ünsal ile Tuğçe Kazaz karışımı bir noktadadır.

Fire vermemek mi demiştiniz?

O soruşturma kapanır, bunlar Yüce Divan’dan kurtulur falan filan. Aklı olan herkes biliyor, burada devasa bir çürüme ve çöküş izliyoruz.

http://www.radikal.com.tr/1265694126569411

YORUMLAR
(11 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

Kapıldık gidiyoruz tahtımızın rüzgarına - user387784

Toplumsal gidişimiz bana Zeki Müren'in bu ölümsüz eserini hatırlattı. Gerçekten de bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete. Kutuplara itilen toplumun sonu kavgasız bitmeyecek görünüyor.

Ey menfaat sen nelere kadirsin - Ersen Gürpınar

Şimdi moda devrin adamı olmak bunlar karlar yağdı izler örtüldümü sanıyorlar? Bence türban kesmez gurka giysinler yakışır

:) - user472255

Matematiğin yeni hali : 10414 = 17

Ülkenin tek sorunu türban da türban - görengözler

Ana muhalefet partisinin türban tartışmalarına çözüm çalışmaları ile sorun halloldu ve iktidar çözümün aktörü gibi çözümün sonucunu kabullenip seçim meydanlarında kendi lehine kullanmıştı.Sayın yazar da Merve Kavakçı ile röportaj yapmıştı.Sorun çözümlendi,milletvekilleri meclise türbanları ile giriyorlar Da peki günümüzde hangi toplumsal sorunlarla ilgili kararlarda,Yaradan varlığı vicdanı ile seslerini duyuyoruz?Diğer taraftan da sanatı ile gündemde olması gereken insanlar,suni gündemlerle gazetelere haberler verip,milletin akıl gibi hazinelerini bu tip haberlerle meşgul ediyorlar.Hanımefendilerin yaşam tercihlerinin kamuoyu tarafından bilinmesi,milletin hangi yararına?GEÇİM DERDİ,EKONOMİNİN KÖTÜYE GİDİŞİ,ARTAN VERGİ ORANLARI,YAŞAM ŞARTLARININ KÖTÜYE GİDİŞİ,İŞSİZLİK ORANLARINDA ARTIŞ,BİRİLERİNİ HAKSIZ ŞEKİLDE ELDE ETTİĞİ KAZANÇLAR..?Mışıl mışıl,iyi uykular.Yarınlarımıza muhteşem gelecek emanet edeceğiz,ne mutlu bizlere

ezgi hanımın seviyesi - user946391

ezgi hanım milletin seviyesine sataşmadan kendi seviyesine bir baksın, hükümeti destekleyen sanatçıları eleştirerek kendi seviyesini mi yükseltiyor? bu bakanları dinleyene kadar acaba bu savcılar 2 yıl boyunca bu üst seviyeli ezgi hanımı dinleselerdi acaba neler neler duyardık?

kirlettiler - user752329

memleketin hali ortada, herkesi her kurumu kirlettiler

Zafer ve troller - erdal mirza

Her"zafer"den sonra bu "Aktrollar" meydana kutlama için çıkıyor.Epey zamandır Radikal'in sahifelerinde göremez olmuştuk.Zevkten dört köşeler.Dalganın en kralını geçiyorlar.Öyle ya,komisyon emri yerine getirdi,Bakanlar"aklandı"Hesap kapandı.Yeni"zaferler"için şimdi alanlara...Ne demek istediğimi Başaran'ın yazısına benden önce yorum yapanlara bakın.Pislik içinde yüzüyoruz pislik!Yurttaşlar bunu yutar mı?Yutuyorlarsa,zaten hak etmiş durumdalar.Elden gelen bu!...