Yarbay Alevi! Yarbay paralel! Siz alçak!

Ne dediler, biliyor musunuz? "Yarbay FETÖ ağzıyla konuşuyor." "Ölmesini bilmeyenler asker olmasın."

Her gün bizleri, gazetecileri sistematik bir zorbalıkla hedef gösteriyorsunuz ya…

Tedirginlikle bekledik.

Bunu da yapacak mısınız acaba diye bekledik. Vallahi de billahi de yaptınız.

Şehit ailelerini de ağzınızdan köpükler saçarak ezberinizdeki ‘kötü’ tanımlamalarla etiketlediniz.

Siirt'teki bombalı saldırıda şehit olan Jandarma er Bahadır Aydın cenaze töreninde Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nu protesto eden aile büyüğüne DHKP-C’li dediniz.

Eski Eğitim-Sen Şube Başkanı bir ÖDP’liydi.

Yine Siirt saldırısında şehit olan Recep Beycur’un cenazesinde “Cumhurbaşkanı gurur duysun. Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Bu yaşa getirene kadar ne çektik. Onun oğlu olsa böyle olur muydu” diye bağıran yakınını ‘PKK sempatizanı provokatör’ ilan ettiniz.

Öyle bir PKK’li, öyle bir provokatör ki… “Kardeşi kardeşe kırdırıyorsunuz, akan kan dursun” diyor.

Şehit yakınıdır, acısı vardır dahi demeden yapıştırdınız yaftayı. 

**

Hadi en karanlık yollara saptınız ve bir şekilde onları terörist yaptınız, özel yerleştirilmiş kışkırtıcıymışlar gibi sundunuz, şimdi bu içi ezilmiş, üzerinde üniforması olan Yarbay’a ne diyeceksiniz diye bekledik.

Sürpriz yapmadınız.

Pazar günü 32 yaşındaki kardeşini şehit veren Yarbay Mehmet Alkan tabuta kapanıp şöyle diyordu: “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git."

Birkaç saat içinde Twitter’da “Yarbay Alevi” sözü trending topic oldu, biliyor musunuz?

Sonra da ne dediler, biliyor musunuz? “Yarbay FETÖ ağzıyla konuşuyor.” FETÖ yani Fetullah Terör Örgütü!

Bir de ne dediler, biliyor musunuz? “Ölmesini bilmeyenler asker olmasın. Kardeşi ölen Yarbay hakkında TSK işlem başlatsın.”

Soğukkanlı bir katilin kelime dağarcığından çıkabilir ancak şu cümle. Acımasızlığa bakın.

İşinize gelmeyeni duyduğunuzda düğmesine basılmış aptal bir çamaşır makinesi gibi dönmeye ve kötülüklerinizi üstümüze saçmaya başlıyorsunuz.

Yarbay Alevi! Yarbay paralelci! Yarbay terörist!

Velev ki Alevi! Velev ki Gülen cemaatinden! Suç mu?

Bu insanın kardeşi ölmüş, bunun arkası önü var mı?

O Yarbay, Alevi olduğu için mi yoksa Gülenci olduğu için mi isyan ediyor?

Sonradan da efendim, “Yarbay Alevi tamlamasını Twitter’da trending topic yapan paralelciler” diye bir şey de çıkardınız.

Öyle pis ki kavganız, önünüzden geçen tabutları gözleriniz görmüyor.

Aslında işin özü nedir, biliyor musunuz?

Siz ‘ölmüşlerin ailelerini yuhalatma’ tıynetinin memurusunuz.

O yüzden de çok güzel yakıştırıyorsunuz bu alçaklıkları kendinize.

Aslında işin özü nedir, biliyor musunuz?

Siz bugün niye savaş halinde olduğumuzla ilgili halkın aklını yönetebileceğinizi sanıyorsunuz.

Değil sekiz pespaye gazete, on sekiz gazeteniz, otuz sekiz tv kanalınız, bin beş yüz küfürbaz trolünüz olsa da yönetemezsiniz.

Çünkü hakikat demir gibi sağlam, demir gibi soğuk bir biçimde memleketin orta yerinde dikiliyor.

Herkes ama herkes onu görüyor.

http://www.radikal.com.tr/142101014210107

YORUMLAR
(7 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

herkes görüyor - user1127930

evet herkes görüyor ne olduklarini bir tek secmen görmüyor AKP hala % 42-43 oraninda anlamak mümkün degil

Sivillerin militer konuşmaları - ahmet tayyip sezer

Askeri okullar bedava değil onbeş sene batıyı bi iki sene gördüğün zorunlu hizmeti var, erken çıkarsan da tazminatı. Sivil bireyler askeri disiplin falan demeleri sakil duruyor. Konuya dair hiç bir fikirlerinin olmadığı hemen anlaşılıyor. Bu ülkenin tepesindeki adam anayasayı hergün çiğnerken acılı subaya %100 haklı yorumlarından dolayı siyaset yapıyor demek komik. Senin ülken baştan sona defacto yönetiliyor zaten.

kızdım2 - jumpercoco

user..Hiçbir yarbay tugay komutanı olmaz.Tugay komutanı tuğgeneraldir.Askerlikten çok anlıyorsun ya yarbaya askerlik öğretiyorsun ya o hesap.

çok kızdım1. - jumpercoco

User ..Devletin okulu zaten parasız olur. SEn özelde okudun galiba.

troll user - jumpercoco

SEn mi gittin savaştın o cephede de ahkam kesiyorsun.O yarbay asker ,kardeşi ölüyor.Hiç mi sıkılmadın hiç mi utanmadın yarbaya laf uzatırken. Madem ölmeyi çok iyi biliyorsun buyur yürü git cepheye.Sıcak koltuğunda ahkam kesmek kolay. O yarbay askerdir, emin ol senden çok daha iyi biliyordur asker olmayı.Buyursun RTE'nin oğlu gitsin cepheye. Şehit olmak isteyen enerji bakanı gitsin.Herkes senin gibi trolllerin nasıl yalancı olduğunu biliyor.Barış içinde yaşayabileceğimiz insanlarla savaş çıkarıp masum insanları toprak altına sürükleyenler sizlersiniz.

ZAMANE CUMHURBAŞKANLARI, BAŞBAKANLAR VE BAKANLAR VE AK-TROLLER! - Ali Fakı

Tarafsızlık üzerine, tüm partilere eşit mesafede olacağına, devletin tüm kurumlarını uyum içinde çalıştıracağına, yolsuzluk ve hırsızlıklara karşı devlet denetleme kurullarını çalıştıracağına vs. vs. namusun ve şerefin üzerine yemin edeceksin, sonrs da kalkıp "Türk Usulu Başkan" (yani DİKTATÖR) olman için milletten, malum parti için (bu parti de CHP veya MHP veya HDP olmalı, yoksa başkan yapmazlardı seni!!!), seçim meydanlarına inip 400 milletvekili isteyeceksin ve olamayınca da kendini "FİİLİ" başkan ilan edeceksin! Hergün yasaları ve anayasayı çiğneyen bir girişimde bulunacaksın! Ayakkabı kutularında milyonlarca dolarlar, bakan çocuklarının evlerinde kasalar dolusu para, bakan kollarında 700 bin liralık KAÇAK saraylar, "sıfırlaya", sıfırlaya" tüketilemeyen milyarlarca dolarlar, KAÇ-AK saraylarda yoksul milletin milyarlarca dolarının çarçur edilmesi, vs.; "MUZ CUMHURİYETİ" demek bile yetmiyor koca ülkeyi tarif etmek için! Utanıyoruz! Sen ne yapıyorsun? Utanma ve İSTİFA ne demek biliyor musun?

ZAMANE SUBAYLARI - user1113064

RADIKAL-Ezgi basaran: ?O Yarbay, Alevi olduğu için mi yoksa Gülenci olduğu için mi isyan ediyor?? Sn. Basran; Olayi carpirmaya gerek yok. O Yarbayin ne oldugu onemli degil. Ne dedigi ve nasil yurudugu onemli. Devletin okullarinda bedeva okuyup akeri okula yazilacaksin. Savasmak icin emir verildiginde vatani korumak icin savasacagina serefin ve namusun uzerine yemin edeceksin. Bunun karsligi olarak da devletten her ay ucret alacaksin, emrine bir Tugay asker ve subay verilecek. Savas gelip cattiginda ettigin yeminlere ihanet edip hukumete ve devlete isyan ededceksin. Bununla da yetinmeyip kendini hakli cikarmak icin R.T. Erdogan dusmani Liberal gazeticilerden yardim isteyecksin. Olaya nerden bakarsaniz bakin bu Yarbayin savunulacak hic bir tarfi yok. Bu gibi iradesine sahip olamiyan, verdigi sozu tutamiyan subaylar sadece kendilerine degil komuta ettikleri birlige de zarar verirler. Dolayisiyle; tez elden displin kurulana verilemeli, askeri kanunlara gore yergilanarak ordu ile iliskisi kesilmelidir. ?Savunma halinde olan birlik yenilmeye mahkumdur; bu askerlik sanaatinin aksiyonudur.? __Napoleon Bonaparte