Fener nasıl kazanır?

Birileri bizi kandırmayı sürdürüyor, üstelik her seferinde inandırmayı başarıyor: Fenerbahçe tarihinin en önemli maçı! Uzun uzadıya düşünmeden, hemen dört-beş maç sayabilirim, bu başlık altında toplanan!!!

Birileri bizi kandırmayı sürdürüyor, üstelik her seferinde inandırmayı başarıyor: Fenerbahçe tarihinin en önemli maçı! Uzun uzadıya düşünmeden, hemen dört-beş maç sayabilirim, bu başlık altında toplanan!!! Belki heyecanı diri tutmak için ama, kalp de dayanmıyor yani, sayısız 'en önemli' vurgusuna. Yarın olsun yarın olsun/diye renkler soluyor / neye baksam ne işitsem Sevilla oluyor madem, Zico'ya önerilen gazete sütunları sayısı kadar dizilişe bir katkıda bulunmazsam ayıp olur. Öncelikle Roberto Carlos'u çağırsın Zico yanına, desin ki sağ ayak sol ayak fark etmez, ister kelinle, ister diz kapağınla, ister uzaktan Barthez
günleri gibi, ister kalenin önüne ekerler darı bölgesinden, çocukları nasıl sevindireceğini düşün de at, 20 Şubat akşamı kardelenleri
açtır, balet-raket zerafetin, roket hızınla.
Selçuk, sen İstanbulspor'dayken hiç mi hayal kurmamışsındır, çıbıklıyı giysem de bir İspanyol takımıyla oynarken döktürsem diye, hayallerini hatırla. Edu / Lugano, siz Siirt'in Eruh'unu bilmezsiniz ama oralar sizi bilir, Bordo maçını radyodan dinlerken heyecandan kafalarını soba borularına çarpan çocuklar, şimdi baba oldular, onlar için; Volkan Demirel, sen de onların çocuklarının benzer hikayeleri olsun, içinde senin inanılmaz diyecekleri kurtarışların olsun diye oyna, gerisini düşünme. Uğur Boral, bir saniye bile nihavent makamında rehavete kapılmazsan, seni Dışişleri Bakanlığı'na Basın Sözcüsü yapacaklarmış, tane tane cümlelerine benzesin oyunun.
Marco Aurelio, hem Rio'daki heykel, hem Nemrut dağındakiler seni heyecanla izliyor olacaklar, unutma. Gökhan Gönül, 'Gol' filmini izledin mi? Senin hikayene benzetelim bugünlük. Bu benim 'oğlum' diyen, senin baban olsun, 'Bu bizim babamız' da Deniz Barış'ın yavrularının cümlesi. Sarı kafa Serdar, nöbetçiler Ali Bilgin, Wederson, İlhan Parlak, Colin Kazım, Yasin Çakmak, bizim Cruzeiro'da fırsatlar tükenmez, unutmayın.
Annen baban ablan, Allende için gözyaşı dökmüş, sana da o hüzün geçmiş gibi Maldonado (Tello da öyle bakıyor), hep beraber gülsek buralarda fena mı olur? Mateja Batman hazretleri, Kejo, yengeç ya da çayda çıra fark etmez ama maşallah su sızmıyor aranızdan Alexander the Great ile, biraz dans çalışmalısınız, hocanız Deivid olsun. En azından bir Semih hevesi, motivasyonu görsün gözler. Topun beş duyusu var, hatta Serhat Akın şahidimizdir, öpülmeyi de sever ara sıra, siz de seviniz!
Önder Özen'in berrak gözleriyle aldığı notlar, Zico'nun bilgeliğiyle buluşsun. Sevilla'nın kanatları, Kanarya kanadına hayran kalsın.
Hep beraber bir hayal kuralım, yarın akşam sahi olsun. Çok zor, ama 'zor'la baş etme hikayeleri daha güzeldir.
Sıkmadım Fenerbahçe seni, umarım.
Bana çok fark etmez. Perşembe sabahı 'tarihin en önemli maçı' Bursa'ya
çevirebilirim hazırlıklarımı!!!
Yani, kendim için bir şey istiyorsam...
Uzaklarda Pierre bakıyor olacak ekrana, yutkunarak.Tuncay da haliyle.
Ama en önemlisi, yılları durduracak/ güneşi doğduracak/ dünyamı dolduracak/bir sonuç istiyorum diyecek biri Büyükada'dan.
Lefter seyrediyor olacak, yorgun kalbini hızla çarptırarak.
Onu hatırda tutun, yeter.
Bu hayal de bu sütuna yeter.
Bol şans Fenerbahçe.