Tanrı'dan diledim bu kaadar dileek!

Okul yıllıklarında, diploma törenlerinde falan 'dilekler' bölümü olur, herkese çevresinin fark ettiği 'takıntıları' armağan edilirdi. Gençtik de ondan mı çok gülerdik, yoksa gerçekten komik miydi bilmiyorum.

Okul yıllıklarında, diploma törenlerinde falan 'dilekler' bölümü olur, herkese çevresinin fark ettiği 'takıntıları' armağan edilirdi. Gençtik de ondan mı çok gülerdik, yoksa gerçekten komik miydi bilmiyorum. Bugün 1 Ocak 2008. Ben de bir dilekler sepeti / çuvalı sunuyorum bari: Sevilla maçına, CSKA'daki gibi Fırat Aydınus suretli bir hakem gelsin. Basketbolcular 'çayırda buldum seni' tezahüratından kurtulsun. Hikmet Karaman'a, kendisini 90 dakika izleyecek bir kamera tahsis edilsin. Yılmaz Vural'a, hiç değilse senede bir gün Fenerbahçe teknik direktörlüğü verilsin. Fatih Terim hocalığı bıraksın, böylece ders vermekten kurtulsun. Bülent Uygun 'karar makinesi'ne bağlansın. Ümit Karan Feldkamp'a "Babacım" desin. Sergen Yalçın, Platini'ye danışman olsun.
Ev sahibi taraftarlar, rakip takım taraftarını susturma çabalarından vazgeçsin. 9.15 vapuru, barajı mahkemeye versin, tescil alsın. Zavallı Süper Lig, Fenerbahçe iyi olunca 'kalitesiz lig canım' olmaktan kurtulsun. Benzer bir tehlike için Avrupa uyarılsın. Siyasiler memlekete, Roberto Carlos'a bakarken ifademiz ve gözlerimiz neye benziyorsa öyle baksın. 'İç'li şarkılar hasretimizi İbrahimoviç Anadolu'ya gelerek gidersin.
Daum Pierre'i arasın, bakma bana öyle, kusuruma bakma desin. Alex de Souza'nın iki kızıyla sözleşme imzalansın. Gelen, gelecek olan her yabancı futbolcudan kaç Alex ettiklerine dair noter tasdikli uzman raporu istensin, uğraşmayalım boşuna. 20 yaş altı Fenerbahçelilere, Türkiye Kupası maketi dağıtılsın. Onlar da bu muymuş bu kadar hasret çektiğimiz desinler, bir büyükleri de "Çocuğum, hasret çekilmez, çektirilir" desin. Cappy Pondexter'ın aslında Turhal'da doğduğu gizli belgelere ulaşılarak açıklansın, hep bizimle olsun. Trabzonspor kongresi yapılsın, haberler ilk sayfadan verilsin. Adnan Polat'a 'tesadüf' hesabı açılsın.
"Ulusoy istifa derdik bir zamanlar" densin. Göz Göz Göztepe, sınıfları ikişer ikişer atlayarak yamacımıza buyursun.
Yakından kumandan, İstanbul'a daha sık gelsin. Benercim'e 'Sevil Berberi, Fener'i traş edemedi' başlığı yazmak nasip olsun. Banu'nun bebeğine "Senin annen harika bir spor yazarıdır yavrum" demek, teyzeleri içinden bana kısmet olsun. Ebru, yeğenine cevizli baklava orta sahası hazırlasın. İtalya'daki tüm şık şapkalar Bağış'ın başına konsun. Sevin, sanatta ve sporda sevinsin. Hiko Feridun'a beste yapsın, çok güzel olsun, dünya birincisi olsun. Murat Şeker, bu mutluluğun filmini çekebilir
misin sorusuna evet desin. Efkan ve Halil'in maaşları çok yükselsin. Tanıl
Bora ve İbrahim Altınsay daha çok yazsın.
Canım editörüm Uğur Vardan için, başta Saracoğlu olmak üzere, memleketimin tüm stadlarına ve tersanelerine ve tren istasyonlarına ve havalimanlarına sinema salonları kurulsun. (TOKİ desteği istiyoruz!)
Appi, Serdar, Kejo şifa bulsun. Zico, erguvan ağaçlarının altında hepimizi toplasın, 'Vamos bien' başlıklı felsefe dersleri versin, arkadaşı Socrates de katılırsa, iyi olur. Fazıl Say kafa karışıklığını atsın, kendi bestesine baksın, "Fenerbahçe ışık sensin" dediğini hatırlasın. Kıraç her yeni yılda marşını yenilesin. Tuncay Şanlı ıslama köfte hasretine dayanamadığı için kendi kendine sus dediğini fark etsin. Doktor Gerçek Görücü, haftanın uğurunu yapmayı ihmal ederse hastasız kalsın. Herkes sevdiceğini daha çok sevsin, azarlayan ses ve kalemler yüzünden içi burkulmasın çocukların.
Son torpil Fenerlilere, parmaklarınız ağrısın yengeç dansı oynamaktan. Daha ne diyim!