Vermem ondan ben bir karış!

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı, futbolun en fiyakalı şarkısını bu sezon için son kez çaldırdı Fenerbahçe, alın dinleyin de bu kadar, zaten daha ötesine niyetimiz yok pek, ne bu...

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı, futbolun en fiyakalı şarkısını bu sezon için son kez
çaldırdı Fenerbahçe, alın dinleyin de bu kadar, zaten daha ötesine niyetimiz yok pek, ne bu surat, bu yılı kayıp ilan etmemiş miydiniz zaten, eee? dedi.
Az gittik uz gidemedik, geldik annecim ligine.
Hem de sardı korkular/ gelecek yıllar/ düşündüm sensiz nasıl yaşanacaklar Alexcim karışıklığıyla. Bu karışıklığa sazıyla yol gösteren yorumlar eşliğinde. Dede Kâzım’ı sildi başlıklarının, acaba gözlerindeki yaşı mı sildi olarak zihin açıcı noktalara ulaştıran ilk onbir Kâzım’ını görerek. Emreciksin’in (Biliyorum o başkasının soyadı, ama cik eklenince melodisi sempatik oluyor) memleket çimlerinden başkasını istemem, yıllarca gurbetteydim, gitmem Kiev’e Miev’e dediğini sandırarak. ‘Eleştiri okları’
sebebiyle okçuluktan istifa etmiş, gözlerimizden o şahane hareketini esirgemeye kararlı,
aşk çemberi sarmış dört bir yanını/ duymayan kalmamış o feryadını Güizacıksın’ın kederini dindirecek fırsatları dileyerek.
Roberto Carlos hatırladım ben kendimi gibi, Lugano Gökhan hep bildiğimiz gibi görününce içi ısınıyor insanın. Ancak stadyumda bulunan televizyon ekranlarından haksız kararlar tekrarda fark edilince, bir protesto yükseliyor. Tam da o sırada mesela Volkan degaja hazırlanıyor.
Ya çocuk üstüne alınırsa diye kimse düşünmüyor, şikayetim var!!!
Üstelik sen Yıldırım/ ben Yıldırım/ senin adın artık Penaltıabi olsun çözümünü Penaltıabi kabullenmiyor. Olmazzz 10 kişi kalan rakiple Kanarya arya söyleyemez! Ama onların da iptal edilen golü gibi bir dengeleme cümlesi de olmaz. Çünkü ilk hata belirleyicidir, ondan sonra akan dakikalar o hatalı kurguda cereyan etmektedir.
Gene kendimi helak etmekteyim, maksat memleketimde ayakla oynanan o güzel şey, ayak oyunlarını atsın her tarafından, sahici olsun. Böylece Deniz Barış’a kavuşmanın tadı çıkabilsin.Yerini devreden Uğur Boral’ın arkadaşı için sevinç duyabildiği fotoğrafın ne kadar değerli olduğunu söyleyecek, aktaracak takat kalsın insanlarda. Saracoğlu’nun renkli çiçekleri pankartların boşluğu, bloklar arası boşluk kadardır, ne yalan söylemeli!Yoksa tribünlerde adam markajı, alan markajının yerini alacak. Ancak pankartlara özgürlük istemenin zamanlaması ve seslerdeki asabiyet, yadırgatıyor. Burası ‘Fener gool gool gool’ün bile yumuşak yumuşak söylendiği topraklar! Buradaki dil, böyle konuşuluyor.
Babalardan alınmış, evladıma miras bu sevda ile söz verilmiş dilin ahengini bulduğu ton belli. Buradaki dil, Alex de Souza’nın 200 maçlık performansına saygıyı hiç unutmamalı.
Sivil hayatta, ayrılık rüzgarına kapılmış çiftlere, çok basit bir soru sorulur:
“Başkasıyla görmeye dayanabilecek misin?”
Mantıklı bir sorudur. İçin cızz ederse istemezsin ayrılığı. Değil mi?