Trafik sorununu çözecek reklam hazırlar mısınız?

Kırmızı Bölge yarışmasında Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin konusu "Toplu Taşıma Bilinçlendirme İletişimi" olarak açıklandı.

Kırmızı Bölge yarışması kapsamında düzenlenen Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin konusu “Toplu Taşıma Bilinçlendirme İletişimi” olarak belirlendi.

Hürriyet Özel Ödülü kategorisine İstanbul dışında yerleşik faaliyet gösteren reklam ajanslarında tam zamanlı çalışan veya reklam sektörüne serbest hizmet veren profesyonel reklam yaratıcıları katılabiliyor.Yarışmaya katılacak reklamcılardan, özel otomobil sahiplerine toplu taşımanın faydalarını hatırlatarak imkan oldukça toplu taşıma araçlarını kullanmaya teşvik edecek gazete reklamı hazırlamaları isteniyor.

Her büyük kentin temel problemlerinden biri haline gelen trafik sorununun çözümlerinden olan toplu taşımacılık içerikli bu kamuoyu bilinçlendirme reklamı için hayali bir oluşum da düşünülmüş. Yarışmaya gönderilecek işlerde “Toplu Taşımacılık Geliştirme Derneği” isimli bu hayali oluşumun imzası ve logosu yer alacak.

Bu brief doğrultusunda hazırlanacak reklamlarla Hürriyet Özel Ödülü kategorisine katılmak için Kırmızı Bölge yarışmasına katılmış olmak şartı aranmıyor. Özel Ödül kategorisine bireysel başvurulabildiği gibi ekip olarak katılmak da mümkün.

Gönderilebilecek çalışma adedinde sınırlama olmayan yarışmaya katılım ücretsiz. Katılımcıların tek yapması gereken kirmiziodulleri.com sitesinden yarışma koşulları ve brief doğrultusunda, belirtilen özelliklerde ilan hazırlayarak yine aynı sitede yüklemeleri.

Hürriyet Özel Ödülü kategorisine katılan çalışmalar Kırmızı Bölge jürisinden bağımsız, Hürriyet gazetesi yöneticilerinin oluşturduğu jüri tarafından değerlendiriliyor. Bu jürinin belirleyeceği yarışma birincisi, 27 Kasım 2012 tarihinde Adana’da düzenlenecek Kırmızı Bölge ödül töreninde açıklanacak. Birinci olacak çalışmanın yanı sıra jürinin değer bulduğu işler de başarı belgesi ile ödüllendirilecekler.

Anadolu’da çalışan reklamcıların yaratıcılıklarını gösterebilecekleri ve kendilerini Türkiye genelinde reklam sektörüne tanıtabilecekleri Hürriyet Özel Ödülü yarışmasında geçtiğimiz yıl İzmir’den Sanajans çalışanları Dilek Saygın ve Uğur Bulduk birinci olmuşlardı.

Bu yılın Kırmızı Bölge Hürriyet Özel Ödülü kategorisine ait brief ve katılım koşulları 6 Kasım’da kirmiziodulleri.com sitesinde açıklanacak. Yarışmaya son katılım tarihi ise 18 Kasım, Cuma günü.