Levent Kırca başkan olsa...

Levent Kırca Üsküdar?a Belediye Başkanı olsa nasıl olur? Bence çok iyi olur!

Levent Kırca Üsküdar’a Belediye Başkanı olsa nasıl olur?
Bence çok iyi olur!
Bir defa, belediye hizmetleri açısından şimdikinden daha kötü olmayacağına
eminim. Ben Üsküdar seçmeni değilim, ama Üsküdar’ın dost ışıklarını hemen karşıdan seyredenlerdenim. Bazen içim sıkılınca motora atlayıp Beşiktaş’tan Üsküdar’a geçerim ve
10 dakikalık yolculuktan sonra başlayan bakımsızlığa, kargaşaya ve pisliğe hayret ederim.
Ve düşünürüm: Üsküdar’ı bu kadar kötü yönetenlerin emrinde kim bilir kaç makam arabası, kaç koruma, zabıta memuru, sıradan memur vardır. Başkan hazretleri bir yerden başka yere gittiğinde kimbilir ne telsiz konuşmaları yapılmakta, ne güvenlik önlemleri alınmakta, ne cakalar satılmaktadır.,
Birçok belediyede durum böyle: Sanırsınız Cumhurbaşkanı geliyor!
Belli ki, birtakım insanlar bu türden makamlara oturarak kendilerini önemli hissediyorlar. Şark işi politikanın özelliklerinden biri bu.
Oysa böyle bir makamın Levent Kırca gibilerine vereceği bir şey yoktur.
Onun gibiler kendi hak edilmiş şöhretleriyle o koltuğa bir şeyler katabilirler.
Onlar ki, zaten bir yere girdiklerine tüm başlar onlara çevrilmekte ve üstelik yüzler gülümsemektedir.
DSP adayı Levent Kırca’nın seçim sloganı: “Ben seçilince yüzler gülecek!” olabilirdi. Seçimden sonra yerine getirilen ender vaatlerden biri olurdu.
Levent Kırca’nın Üsküdar Belediye Başkanı olarak yapacağı haftalık basın toplantılarının
tadını düşünebiliyor musunuz? Olacak o kadar: Kahkahalar bizim bile yakadan duyulur!
Levent Kırca son zamanlarda niçin kilo aldığını soranlara: “Göreve geldikten sonra yemeyeceğim de ondan” diyor.
Halk anlıyor ve alkışlıyor. Oyuyla destekliyor mu, o da başka mesele!
Bence en önemlisi, Levent Kırca’nın seçilmesi ülke yönetimine egemen olan somurtkan ve hoşgörüsüz mizah fukaralığına karşı bir protesto olarak da anlaşılabilir..
Kırca, aktif poliitikaya biraz da politikacılar sanatını elinden aldığı için soyunduğunu söylüyor. Biliyorsunuz, o şöhretinin doruğuna Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan gibi politikacıların hem de en güçlü oldukları dönemlerde parodilerini yaparak ulaşmıştı.
Demokrasimiz pek gelişti ve Kopenhag Kriterleri sözümona egemen ama şimdiki güçlünün, yani Recep Tayyip Erdoğan parodisi yapabiliyor mu? Yaptırıyorlar mı? Yoksa hemen mahkemeye, RTÜK’e ve vergi memuruna mı sevkediyorlar?
İktidarı eleştiren birkaç cümle söyleyen bir başka komedyenin, Mehmet Ali Erbil’in başına gelenleri ve gelecekleri dikkatle izleyin.
Levent Kırca Üsküdar’a başkan olursa, bakarsınız, iktidarı eleştirdiği için işsiz kalma olasılığı fevkalade artan Mehmet Ali Erbil’i de başkan yardımcısı yapar.
Üsküdar dünyanın en neşeli ilçesi haline gelir.