Aman ha! Oylarınızı mutlaka Genç Parti'ye verin

Sevgili okuyucular, bu Pazar sizlere bir kıyağımız var. Hâlâ hangi partiye oy vereceğinizi kestiremiyorsanız, bir tavsiyede bulunacağız: Aman ha! Oylarınızı mutlaka Uzanlar'ın Genç Parti'sine (GP ) veriniz.

Sevgili okuyucular, bu Pazar sizlere bir kıyağımız var. Hâlâ hangi partiye oy vereceğinizi kestiremiyorsanız, bir tavsiyede bulunacağız: Aman ha! Oylarınızı mutlaka Uzanlar'ın Genç Parti'sine (GP ) veriniz.
Neden mi?
***
ÇÜNKÜ:
- GP lideri Cem Uzan'ın hakkında üç ayrı soruşturma açıldı. Cem Bey, ayrıca 'evrakta sahtecilik', 'emniyeti suiistimal' gibi üç ayrı davadan yargılanıyor.
- GP lideri Uzan'ın İmar Bankası yolsuzluğu sebebiyle devlete 7 milyar dolar borcu bulunuyor.
- Genç Parti'nin yakışıklı lideri Cem Uzan hakkındaki dava ve soruşturmalar şöyle:
1. Evrakta sahtecilik: Uzan bu konuda yargılanıyor.
2. Havuz davası: Uzan, evinin havuzunda sakladığı Telsim'e ait 3 milyon 596 bin adet telefon kartı yüzünden 5 yıl hapis talebiyle yargılanıyor.
3. Pamukova Baskını: Uzan, Pamukova'daki çiftliğe adamlarıyla yaptığı baskın sebebiyle yargılanıyor.
4. Zimmet Soruşturması: Uzan şirketlerinden yurtdışına kaçırılan paraların soruşturması yapılıyor.
5. Kara para aklama: Soruşturmayı Şişli Savcılığı yürütüyor.
6. Telsim soruşturması .
İşte sevgili okuyucular Cem Uzan, böylesine becerikli bir lider...
***
Şimdi biraz da gazete manşetlerinden Uzanlar'ı tanıyalım.
- Uzanlar'ın adası 16 trilyona satışta (Akşam 07.11.2004).
- Uzanlar'ın yatlarını alan olmadı. 'M/Y Fregueney' ve 'M/Y Airwaves'
isimli lüks yatlar 3,5 yıldır alıcı bekliyor (Star 29.04.2007).
- Motorola ve Nokia'nın 3 milyar dolarlık alacakları için Uzanlar hakkında ABD'de açılan dava sonuçlandı. Mahkeme, Uzan ailesi için tutuklama kararı verdi (Hürriyet 01.08.2003).
- 'Yerli Uzanzedeler' çaresizliklerini kurdukları web sitesiyle internette dile getiriyor (Radikal 22.08.2001).
- Uzan'ın şarap ve puroları 215 milyar liraya satıldı. Aralarında Petrus, La Tache ve Romano Conti gibi çok değerli şarapların da yer aldığı içki ve purolar müzayedede 215 milyara satıldı (Takvim 19.12.2004).
- Cem Uzan'a zimmet ve dolandırıcılık suçlaması (Milliyet 3 Kasım 2005).
- Cem Uzan'a imar gözaltısı. Uzan, 'banka evraklarında sahtecilik', 'sahte evrak hazırlanması için talimat vermek' ve 'delillerin karartılmasına neden olmak'la suçlanıyor (Sabah 13.12.2004).
- Havuzdan Cem Uzan'a 5 yıl hapis istemi çıktı (Milliyet 15.01.2005).
- Cem Uzan, korumalarıyla birlikte TMSF'nin el koyduğu çiftliği basınca, jandarma tarafından gözaltına alındı (Takvim 14 Kasım 2004).
- Uzanlar için 'kırmızı bülten' (Radikal 17.09.2003).
- Gülben'in 'çok özel' kaseti Uzanlar'da çıktı. Gıyabî tutuklu
Kemal Uzan, Yavuz Uzan ve Bahattin Uzan'ın yakalanması için operasyonlar sürerken, polisin şantaj amacıyla tutulduğunu sandığı çok sayıda görüntü ve ses kasedi ele geçirildi (Milliyet 9 Eylül 2003).
- Kasalar video kaset dolu (Radikal 27.02.2004).
- Uzanlar babalarını bile tehdit etmiş. Cem ve Hakan Uzan, babalarına mektup göndererek, eğer bankayı vermezse, herşeyi açıklayarak, bankanın Hazine'ye geçmesini sağlayacakları tehdidinde bulunmuşlar (Milliyet 3 Kasım 2005).
***
Efendim, böylesine kıymetli ve uluslararası şöhrete sahip Cem Uzan gibi bir lider varken, ne diye başka lider, başka parti ararsınız bilmem ki?!...
Bedava köfte ekmek onda. Arabesk şarkıcı, türkücü onda. Çiftlikler, yatlar, şaraplar, purolar onda. Bedava telefonlar, telefon kartları onda...
Bu kadar da değil; mazotu 1 liraya satacak, işsize 350 lira dağıtacak; bu arada kendisi de yolunu bulacakmış, bulsun arkadaş! Bu kadar kıyaktan sonra elbette o da 'hakkını' alacak. Üstelik de davalardan kurtulacak.
Al gülüm ver gülüm...
Hem bakarsınız sizi yatlarında ağırlar. Şişesi bilmem kaç milyarlık Petrus şarabı içer, Havana purosu tüttürürsünüz. Çiftliklerde, adalarda âlemler yaparsınız. Aman gene de dikkatli olun da gizli kameralarla videonuz çekilmesin...
Bu millet, şimdiye kadar ne çektiyse 'acemi hortumcular'dan çekti. Bu işi erbabına bırakmalı ki, hortumlanırken rahatsız olmayasınız.
Velhasıl sevgili okuyucularım, oyunuzu Genç Parti'ye ve onun 'milliyetçi', 'Müslüman', 'liberal', 'sosyal demokrat', 'halkçı' lideri, dürüstlük ve ahlâk timsali Cem Uzan'a verin de, 'Kaderde varsa, neye yarar üzülmek' diyerek çifte ayyıldızlı ufuklara açılın...
Hepinize iyi hortumlar dilerim.