Al Gökhan, topu al

Galatasaray-Fenerbahçe kupa maçının toplam 14 kartı çok konuşulacak. Hakem Cüneyt Çakır her fırsatta elini cebine atarak oyunu iyice gerdi.

Bir Yorum
Galatasaray-Fenerbahçe kupa maçının toplam 14 kartı çok konuşulacak. Hakem Cüneyt Çakır her fırsatta elini cebine atarak oyunu iyice gerdi. Gereksiz bir sürü düdük çalarak futbolcuların konsantrasyonunu dağıttı, onları her şeye itiraz eder hale getirdi. İlk maçta Fırat Aydınus da çok sayıda düdük çalmış ama o saha içinde açık oturumlar yaparak ortamı yumuşatmıştı...
Bütün bunlar tamam da bir de futbolcuların tavırlarına bakın. Fenerliler hakemle inatlaştılar. "Sen babamın kim olduğunu biliyor musun? Aziz Yıldırım. Sıkıysa kart göster, babam seni mahveder" havalarındaydılar... Galatasaraylılar ise sert yaparak rakiplerine kafa tutacaklarını sanıyor olmalıydılar. Genç Barış kendisine dostluk elini uzatan Selçuk'u tersledi, rakibinin sarı kart almasına yol açtı. Aynı Barış, maçtan sonra mikrofonlara, "Lincoln Volkan'ın anasına küfretmedi" dedi ama ne dediğini söylemekten ısrarla kaçındı. Görüntülere bakıyorsunuz, Volkan üzgün topu atarken Lincoln gelip bir şeyler söylüyor. Eğer sportmenliğe aykırı sözlerse bunlar, cezası doğrudan kırmızı olmalı.
Hakem Çakır'ın maçın geneline yaklaşımı ve ilk sarılarının bazıları sorunlu. Yoksa kırmızı karta dönen sarıların tartışılacak tarafı yok. Lugano zaten her maçta jest ve mimiklerle hakem yorumculuğu yapıyor, rakibinden çok hakemi marke ediyor. Gökhan'ın ikinci sarısında ise top toplayıcısı çocuğu suçlamak çok yanlış. Maçın heyecanı içinde görülmüyor olabilir ama yakın plan görüntülerde çok açık. Bir top çizginin içinde dururken taç atışı yapmaya gelen Gökhan, "At, at" diyerek ısrarla top toplayıcısının elindeki topu istiyor. Çocuk neden sonra atınca başını eğiyor, topun sahaya girmesine izin veriyor... Fenerbahçeli futbolcuya yakışmayacak basitlikte bir numara. Olayı atlamadığı için hakemin takdir edilmesi gerek. Aynı Gökhan maçtan sonra olgun ve düzgün konuşmaya gayret etti. Etti ama "Bir anlık gaflete düştüm, çocuktan topu ben istedim, herkesten özür dilerim" deseydi soyadı gibi gönülleri fethedecekti.