2007'de Radikal

Türkiye'nin yakın ve orta vadeli geleceği açısından hayati gelişmelerin olacağı 2007'de Radikal de farklı ve derinlikli projeler hazırladı. Tek amaç daha iyi bir gazete." /> 2007'de Radikal

Türkiye'nin yakın ve orta vadeli geleceği açısından hayati gelişmelerin olacağı 2007'de Radikal de farklı ve derinlikli projeler hazırladı. Tek amaç daha iyi bir gazete." /> Zor yılda daha iyi bir gazete - İSMET BERKAN - Radikal

Zor yılda daha iyi bir gazete

<font color="#FF0000"><strong>2007'de Radikal</strong></font><br></br>Türkiye'nin yakın ve orta vadeli geleceği açısından hayati gelişmelerin olacağı 2007'de Radikal de farklı ve derinlikli projeler hazırladı. Tek amaç daha iyi bir gazete.

Yeni yılın ilk yazısını kendi iç meselelerimize ayırmak, Radikal'den haberler vermek istedim.
Daha önce bir 'sürpriz'imiz olduğunu yazmıştım, işte ilk sürprizi bu pazar görebileceksiniz. Nobel ödüllü büyük yazarımız Orhan Pamuk, bu pazar elinize alacağınız Radikal'in editörlüğünü yapacak.
Bu pazar Radikal'i alanlar, birinci sayfasını Orhan Pamuk'un kararlaştırdığı bir gazete almış olacaklar. Bu konuda daha fazla ayrıntı veremiyorum, çünkü gazeteyi Orhan Pamuk'un nasıl yapacağını, gazeteye neler koyacağını açıkçası ben de bilmiyorum.
Önümüzdeki haftalarda da Radikal'in konuk editörleri olacak. İsimleri şimdiden açıklayıp işin büyüsünü bozmak istemiyorum ama Radikal'in çok ses getireceğinden ve sizleri çok memnun edeceğinden emin olun.
Önümüzdeki hafta Radikal çok değişik bir başka işe imza atacak. Türk çağdaş plastik sanatının önde gelen 47 ismi, 'RadikalArt' adı altında ve aynı tema etrafında çok sayıda eser üretti.
Salı sabahından itibaren İstanbullular bu sergiyi İstanbul'un dört bir yanında bir hafta boyunca izleyebilecekler.
Türkiye'de açık hava reklamcılığının en büyük kuruluşlarından biri olan Wall'un büyük katkısı ve Büyük Baskı Merkezi'nin (BBM) sponsorluğundaki RadikalArt, bugüne kadar Türkiye'de yapılmış en büyük açık hava sergisi olacak.
Tabii RadikalArt sadece İstanbul'la sınırlı kalmayacak, önümüzdeki hafta ve aylarda Türkiye'nin dört bir yanını gezecek sergimiz.
Önümüzdeki birkaç hafta içinde Radikal'in yazar kadrosunun yenilenerek geliştiğini, hem siyaseti hem de hayatın diğer alanlarını daha iyi kapsayan, daha derin bir içerik oluşturduğumuzu göreceksiniz. Tabii bir de, bazı özlediğiniz yazarlarımıza yeniden kavuşacak, kendi sesinizi yeniden onların sesinde duymaya başlayacaksınız.
Bilmiyorum ne kadar farkındasınız ama geçen yılın sonbaharından itibaren Radikal'in iç sayfalarında sayfa düzenimizi tamamen değiştirdik.
Yalnız, sayfa düzenindeki, hele hele iç sayfaların düzenindeki değişiklik okuyucuyu çok da fazla etkilemeyebilir. Esas değişmesi gereken, gazetenin haberleri yazım tarzı ve haberlere kattığı derinlik.
Çok uzun bir zamandan beri fikri hazırlığı devam eden, zaman zaman ufak tefek denemelerini de yaptığımız 'öykü habercilik' ve 'analizli habercilik' uygulamasını çok kısa bir zaman içinde en azından birinci sayfamızda yer alan haberlerimiz için hayata geçireceğiz. Bu uygulamayla birlikte birinci sayfamız da şekil değiştirecek, gazetenin iç sayfalarıyla daha tutarlı bir sayfa düzenine sahip olacak.
Radikal, geniş inceleme-araştırma dosyaları ve yazı dizileriyle öteden beri tanınan ve izlenen bir gazete zaten. Bu yılın ilk yarısı için şimdiden programımız hazır.
Ancak bu dinamik de bir program. Yani günün şartlarına, gelişen olaylara ve dünyada olup bitenlere karşı da son derece duyarlı. Çok ses getirecek, okuyucuya ciddi yol gösterecek araştırmalarımız için şimdiden ekiplerimiz çalışıyor.
2007 bir anlamda siyasetin de yılı olacak. Elbette her zaman siyaset canlıdır, günceldir ama bu yıl önce cumhurbaşkanı seçilecek, ardından da yılın sonunda genel seçim yapılacak. Türkiye'nin yakın ve orta vadeli geleceği açısından hayati gelişmelerin yaşanacağı 2007'de Radikal de siyasetin nabzını tutmak için çok farklı ve derinlikli projeler hazırladı.
Bu yılın Radikal için parlak ve başarılı bir yıl olması için çalışıyoruz. Tek amacımız, siz okuyucularımıza daha iyi, daha doyurucu bir gazete sunabilmek.