2007 yılı ne güzel bir yıldır acaba?

Bu yıl Jüpiter paso arkanızda sayın koç burdu. Sonuçta Jüpiter dediğimiz koskoca bir gezegen. Haliyle insan devamlı arkasında devasa bir gezegenle dolaşınca ister istemez sanki basen bölgesinde fantastik bir fazlalık hissedecek.

Koç
Bu yıl Jüpiter paso arkanızda sayın koç burdu. Sonuçta Jüpiter dediğimiz koskoca bir gezegen. Haliyle insan devamlı arkasında devasa bir gezegenle dolaşınca ister istemez sanki basen bölgesinde fantastik bir fazlalık hissedecek. Keza Jüpiter çekim gücü yüzünden tüm vücut sıvılarınızı kıç dediğimiz o yağlı nahiyeye toplayacak. Koç kızları için acı ve tatsız tuzsuz salatalarla dolu bir yıl görünüyor. Hatta koç burcu kızlarının kıçları o yılın görünmesini bile engelliyor ama ne mutlu size ki ben fantastik bir medyumum. Bu vesileyle zayıf koç erkekleri de (aynen benim gibi) bu yıl yılan gibi takılacak. Ama fil yutmuş yılan. Hani Güdük Prens'te var ya, şapka gibi işte o. Favori atasözünüz "Gün gelir sapın ucuna olursun kazma." Ve hatta "Kazmaaaaağ" olacak.

Boğa
Boğa burcu bu yıl içinde hayallerini gerçekleştirmek için çalışacak, çalışacak, çalışacak ve bilin bakalım ne olacak? Pek bir şey olmayacak. Bu ekonomik sistemle uzun süre de olmayacak gibi görünüyor. Bir diğer olasılık ise boğa burcunun bu yıl içinde acayip patlamalar yaşayacağı konusunda geliyor. Pluto, Venüz (Venüs değil, Venüz) ve Merkür'ün tuhaf hareketleri sonucu siz de giderek tuhaf bir insan olacaksınız. Bir burca üç gezegen sığmıyor. Bakın koç'a arkasında heyula gibi Jüpiter var. Sizin üç gezegeniniz birleşse Voltran'ı oluştursa, Ferrari'den LPG dönüşümlü taksi yapsanız bile nanay. Bu yıl size gazap üzümü gibi gelecek. Kilolara dikkat. Biliyorsunuz ki en değerli kilo, hak edilen kilodur. Ne demekse artık.
İkizler
Türlü türlü manyaklıklar ve ayarsızlıkların burcu olan ikizler bu sene tabiri caizse mantarlayacak. Temer Reis'in manitası Safinaz'ın sesi gibi bir ses tonuna sahip olmak istemiyorsanız, şu sıralar mahkeme kararıyla doğum tarihinizi değiştirmenizi öneririm. Bir de bana uygun kazak varsa onları da gazeteye yollayın. Ben çocuğu yollayıp oradan aldırırım.
Yengeç
Yengeç diye bir burç olmasını benim aklım almıyor. Yani bazen taksilerin arkasında akrep çıkartması görürüz, çıkartmanın üst kısmında 'Akrep' yazar ama altında da ıstakoz çizimi vardır ya işte yengeç burcu da tam onun gibi bişey gibi. Yengeç burcu bir kız arkadaşım olmuştu, kendisi çok büyük manyaktı. Yani kolları filan böyle kalın kalın. O yüzden yengeç burcuysanız bu özelliğinizi değerlendirebileceğiniz yerlerde kayalıklarda filan takılmanız sizin için en uygunu olacak bu yıl. Siz bir dediklerimi deneyin, farkı fark edeceksiniz. Unutmayın değişmeyen tek şey değişim ve sizi sevme ihtimalimi sevme ihtimalini sevme ihtimalini sevme ihtimalimdir.
Aslan
Aslan burcu bu yıl ağır ve istikrarlı biçimde aslan adam Vınsınt'a dönüşecek. Lağımlarda yaşamaya başlayacak. Ama bizim kanalizasyon sistemimizde de bu pek mümkün olmayacak. Mayıs ayında bir metro kazısı sırasında yaşadığınız kanalizasyon borularının yakınlarına yanlışlıkla dalacak olan sondaya dikkat edin. Cinselliğiniz teklikede!
Başak
Dikkat ettiyseniz giderek her burca daha az yazmaya başladım sevgili başak burçları. Başak burcundan tanıdığım tam 4 kız arkadaşım olmuştu. Herhangi bir ortama giderken kapıya Kaan+4 yazdırmak beni kısa bir süreliğine bir Suudi şeyhi gibi hissettirmişti. Bunun dışında çok mantıklı bir şey diyemeyeceğim. Eğer bir mesaj verdiysem onu anladığınızı umuyorum. Um!
Terazi
Demin yengeç diye burç olur mu dediğim için çok özür dilerim. Baksanıza sevgili yengeç, sizden bin beteri varmış. Terazi! Ne bir bitki, ne bir hayvan ne de bir kabuklu olabilmiş terazi burcu bu yıl bi şekiller yapacak ama bakalım ne yapacak? Sonuçta terazi hammaddesi olan metal ve teneke sayesinde bütün yıl bi eriyik gibi dolaşacak. İçkiye alkole ve yurtdışında girdiğiniz kafelere dikkat edin. Türk olmanız etki altına girmiyor olmanız anlamına gelmemeli. Hatırlarsanız zamanında Almanlar yenilince biz de yenilmiş sayılmıştık. Aslında yenilmemiştik. O Almanları bulup, onlardan alabileceğiniz her şeyi almaya bakın. Sonuçta teknolojileri ve mühendislikleri iyi. Alman arabası diye bir kavram başka nerede var? Berlin, strasse filan. Zaten o iki 's' olarak okunan 'B' harfine de kılım inceden. İnce dedim de zamanında 'İnce İnce Yasemince' vardı, ne fenaydı ya. Uzaylı Zekiye bile mükemmeldir ama. Klemantin, Yakari... Gördüğünüz gibi siz bu yıl sosyallik konusunda sadece 80'ler geyiğine mahkûmsunuz sayın terazi. Hep aklımızda bakkalın daralarına ayar verdiği bir adam kazıklama enstrümanı olarak kalacaksınız sevgili terazi.
Akrep burcu (Bkz. Yengeç)
Yay burcu bütün yıl yayacak şakasını kaldıramayacağınızı düşünüp bu hafta da bana ayrılan Kaan'ın sonuna geldiğimizi belirtir, hepinizi cumartesi sabahları 103.8 Dinamo FM'e 12-13 arası Sevginin Gücü'ne beklerim. Gücüme gidiyor. Güç sizinle olsun.