Altına yatıran kazanıyor!

Geçtiğimiz hafta çok acayip şeyler oldu. Varan bir. Geçtiğimiz hafta yazıma Tuna Kiremitçi'yle aynı başlığı atmışım. Şimdi bu iyi mi kötü mü? Bence şey... Ya zaten yazının başlığı çok sallamaydı, layığımı bulmuşum. Ama aslında Tuna Kiremitçi olmak da fena değil.

Geçtiğimiz hafta çok acayip şeyler oldu. Varan bir. Geçtiğimiz hafta yazıma Tuna Kiremitçi'yle aynı başlığı atmışım. Şimdi bu iyi mi kötü mü? Bence şey... Ya zaten yazının başlığı çok sallamaydı, layığımı bulmuşum. Ama aslında Tuna Kiremitçi olmak da fena değil. Şimdi kötü bi hesapla haftanın beş günü yazsa sayın Kiremitçi gazetede, e her yazıdan da bi böcek alsa (Bir böcek=500 YTL). Ayda ne ediyor? Dört kere beş 20. Ayda 20 böcek güzel para. Umarım bu yazımın başlığı da Tuna Kiremitçi'yle aynı olur o zaman. Vayssss.
Cüce gazetecilik başarım!
Şok şok şok. Bunalım bunalım bunalım! Ya, ne ararken ne buldum. İbrahim Tatlıses'in yönettiği Günel adlı kız şarkıcının Didem klibinde kim oynuyor biliyor musunuz? Burcu Esmersoy. Hani o değilse de en az onun kadar güzel bir insan oynuyor. Ama kesin o. Çok değişik duygular yaşadım YouTube karşısında gece gece. Ha, bir de olayın bir 'İbrahim Tatlıses klibi' olduğunu da unutmayalım. Hani şarkıyı söyleyen kızın elleriyle piti piti karemela sepeti hareketleri yaptığı tuhaf klip... Anlatımcılık, dışavurumculuk, bir koyup beş alımcılık, kötü oyunculuk hepsi bu klipte. Konu kısaca şöyle: Denyo kız, arkadaşı olan erkek insan için bir dişinin evi önünde (B. Esmersoy) birtakım hareketlerle, dişiyi çiftleşmeye çağırmaktadır. Dişi, önce bu davranışları garipser fakat denyo kızın ısrarlı tekrarları sonucu bir noktada dişi, bu hareketlere kanar ve çiftleşme için okeyi verir. Vay canınasına! Burcu Esmersoy'la romantizmin doruklarına eşsiz bir yolculuk, bir zihin şeysi. Ya bilemedim, klibi zaten yıllardır biliyordum ama oynayanın Burcu Hanım olduğunu fark etmemiştim... Kim bilir belki de bir gün YouTube'dan Banu Güven'in de oynadığı bir İbrahim Tatlıses klibi buluruz. Belki de Banu Güven, İbrahim Erkal'in az izlediğimiz bir klibinde İbrahim Erkal'ın saçlarının arasından görünüyordur. Ne bileyim, şaşırdım ayol. Çok meraklısına olay klibin linki de şudur: youtube.com/watch?v=h7X-touTUpA
Şimdi bu gazetecilik başarısı değil de ne? Buradan İmparator'a sevgilerimi ve rispeklerimi yolluyorum. Meğer Zeki Başeskioğlu gibi bi adammış İbo. Değerini bilememişiz. İbrahim Tatlıses'in yarım ekmeği çömelip yediği bir albüm kapağı vardı, birden aklıma o geldi. Sonra da gitti.
Maraton ne tuhaf bi program. Gün gelir Erman Toroğlu, Şansal'a yediği pastırmadan sonra büyük abdestini yaptığında tuvaletin nasıl koktuğunu anlatır. Gün olur erotik bir fıkra dinleriz, gün olur maç yerine künefe muhabbeti yapılır, döner de döner dünya. Ama geçtiğimiz hafta bir şekilde Şansal Büyüka, Fenerbahçe-Trabzonspor maçından sonra iki kameramanın polisten dayak yediğini söyledi.
Erman Toroğlu, "Bunları oğluma yapacaklar, neler yaparım!" deyince ortam gerildi. Programa bağlanan Emniyet Müdürü Cerrah, Büyüka'ya sert yanıtlar verdi... Ya bu ne kadar kudretli bir programdır ki, iki dakika polisin yaptığı uygulamalardan bahsediliyor ve cart yayına Cerrah bağlanıyor. Cerrah aynı hassasiyeti neden haber bültenlerine göstermiyor, düşünmek lazım. "Polis adam dövmez" lafı zaten başlı başına korkutucu. Aklımıza hep kötü görüntüler geliyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda polisin başını ağrıtan hatalı uygulama vakalarına neden cevap bir futbol programında geliyor anlamış değilim. Bir de Cerrah, "Senin kameramanların polise tekme atmadı mı?" demiyor mu? Düşündükçe düşünesi geliyor insanın. Hele Erman Toroğlu'nun Şansal'a "Bizim şahitlerin hepsi taça çıkar" demesi herhaldeToroğlu'nun ekranda sarf ettiği en anlamlı cümle.
Sabahlara kadar sarkozi!
Size bir sorum olacak. Fransa'nın başbakanı kimdir biliyor musunuz? Evet, cart diye anımsayamıyoruz. Çünkü Sarkozi devrede. Sarkozi ne güzel bir insandır. Adeta adam değil yazar kasa. Hem de ne yazar kasa. Ne kadar kötü şeyler söylese, ırkçılık yanlısı açıklamalar da yapsa, Carla Bruni gibi güzel bir bayana sarkozi. Bi şey diyemeyiz. Eski bir model olan Carla Bruni'yi bilen bilir. Bilmeyenler için google.com hemen şuracıkta. Türk Telekom ya da AKP hükümeti onları da yasaklamadan baktınız baktınız. Yoksa çok yakında Türkiye'de internet sabaha kadar sarkoziye bağlayacak haberiniz olsun.
Siteler tek tek yasaklı hale geliyor. Bu konumuzda gazetemizin internet cini sayın Serdar Kuzuloğlu'nun Kurban Bayramı'ndan sonra sesinin çıkmamasını anlayamıyorum. Duyduğuma göre sayın Kuzuloğlu, bayramın ilk gününde 4 megabit internet hattını kesmiş. Sabaha kadar da TV izlemiş. Hepinizi şey.