Anatomi

İnsan ya da hayvan, ne olursanız olun gövdenize 'vücut' denir. Bundan kaçış yok. İngilizce karşılığı 'badi' olan bu sözcük yerine bazen 'beden' sözcüğünü de kullanırız.

İnsan ya da hayvan, ne olursanız olun gövdenize 'vücut' denir. Bundan kaçış yok. İngilizce karşılığı 'badi' olan bu sözcük yerine bazen 'beden' sözcüğünü de kullanırız. Badi kelimesi ise boy fakirlerine kıllık olsun diye kullanılır. Kolu ve bacağı eksik olanlarla, eş dost arasında dalga geçemeyiz, arada pshhahahah diye kendimizi tutmak zorunda kalamayız, bi şey diyemeyiz. Ayıp olur, uzatmayalım...
Etlerimizin ve kemiklerimizin büyük bir kısmı sudur. Bu olayı test etmek istersek işememiz yeterli olacaktır. Erkekler ayakta, kadınlar ise torarak, pardon oturarak kolayca küçük hacetlerini giderebilir. Unutmamalıyız ki hacetimizi içmemeliyiz. Uzakdoğu'da bazı sarı suratlılar sidiklerini içiyorsa da dediğimiz gibi bu mayi, ancak suratı sarartmaya yarar. Kaybolan suyu geri kazanabilmek için bol bol bira, rakı ve bulabildiğimiz kadar hesrar, heroyin ve baz morfin içmek her zaman yararlı olur... Ayrıca rakıya atılan her ekstra buz da bize acılı ezme ve et olarak mutlaka döner.

Baş
Başımız vücudumuzun en üst kısmıdır. Daha da yukarısı yoktur. Tabii Kuazimodo'yu, Tayyip Bey'i bu genellemin dışında tutabiliriz, onlarda bu bölüme ilave olarak bir de devasa alın platosu yer alır. Bu arada sizlere bazen siz, bazen sen diye hitap etmek zorundayım kusura bakma. Unutmayın ki başımız, miskette de olduğu gibi, en önemli bölümdür. Çok sağlam olan kafatasımız bile bazen bir zıpkın ucuyla, tirbüşon darbesiyle kolayca ya da bir inşaat çivisiyle kolayca zedelenebilir. Kafatasınız zedelendiğinde en iyi tedavi zedelenen yeri elle tutmaktır. Bu tedaviye tıpta biz oveyşın deriz. Ovmaktan gelir. Aynı oymak gibi.

Kol ve bacaklar
Gayet temiz iki kolumuz ve iki bacağımız vardır. Kolları olmayanlara yerine göre 'sakat', 'özürlü' ya da 'dilenci' deriz. Bacağı olmayanlara ise kısaca 'bacaksız' deyip geçeriz. Kollarımızın gövdemize bağlandığı yere omuz denir. Omuzları açık bırakan elbiselere -eğer askısı varsa- 'askılı' yoksa 'straples' ya da çıplak (cıbıl style) denir. Omuzlar aniden saldırıp emmeye çok elverişli noktalardır. İnsan kendi omuzunu rahatlıkla ısıracak bir vücut yapısına sahip olduğunda, öfkeli zamanlarımızda omuzlarımızı ısırarak masdurbazyom yapmak aldığımız zevki ikiye, bilemediniz üçe katlayabilir.

Gövde
Gövdemiz de çok önemli bir bölümdür. Gövdemiz olmasaydı hepimiz g.ttenbacak olurduk Allah muhafaza. Eğer ayağınızı göremiyosanız ya bacaksız ya da aşırı kilolusunuz, dikkat! Bu arada üreme organları da gövdenin alt kısımlarına doğru, hemen g.t yakınlarında kendilerini belli ederler. Tenasül ise ayrı bir yazının konusu olacaktır. Tenasül ne güzel duygudur bilir misin? Şeker nedir ki? Bal nedir ki?

Meme
En hoş kokular, en harika kıvrımlar memededir. Hele o memelerin alt kısımları yok mu? Ofra Haza! Vücutta en güzel yerler memelere verilmiştir. Bu bölge adeta vücudun haz istasyonudur. Halk arasında: Babuna, ikizler, dobi bradırs, gülgölge, füze, skut ya da embiriyo olarak da tanımlanırlar. Memeyi ilk bulan kişiden bugüne tasarımlarında zerre gelişme göstermemelerine karşın memeler günümüzde bile popülerliğini korumaktadır. Sütyen giymeyen kişilere de arkadaş arasında sütsüz olarak hitap, bir zevktir. O zevk bana aittir.
Hazal geceler, ayazma sahillerde sizinle olsun.