Artık kitapsız değilim!

Hemen olaya giriyorum, keza sıcaklardan az sonra sütlaca döneceğim ve çevremde sütlaca dönüşmemi bekleyen bir Kadir Tobbaş var. Kadir Bey, sütlaç haline geldiğim an beni saraylara layık bir ürün olarak piyasaya sürecek diye korkuyorum.

* Hemen olaya giriyorum, keza sıcaklardan az sonra sütlaca döneceğim ve çevremde sütlaca dönüşmemi bekleyen bir Kadir Tobbaş var. Kadir Bey, sütlaç haline geldiğim an beni saraylara layık bir ürün olarak piyasaya sürecek diye korkuyorum. 

* ‘Kadir gecesi’ denildiğinde benim aklım başka yerde. Kadir İnanır filan. 

* Kadir İnanır yıllarca maçoizmi savundu, en sert erkek dediler ama her şekle de girdi arada. Nasıl başardı bilemiyorum. Bu arada Kadir İnanır’ın taklidi bile o taklitten para kazandı ya. Adamda ne biçim malzeme varsa taklidi bile kazanıyor. Kadirizm, bi tanesin.

* Emrah ‘Haydi şimdi gel’ parçasını yazarken neler düşünüyordu acaba? Ayol Küçük Emrah mı kaldı, Emrah gittikçe büyüdü, Mega Emrah oldu. 

* Bi Büyük İskender üzerine bir de bi Küçük İbo içmişiz gece. Kafam çok fena (Saçlardan ötürü).

* mor ve ötesi’yle ilgili yazı yazıp başlığını da kelime oyunlu yapmak istiyorum. Örnek: Dünya salam söylüyor, mors ve ötesi, müzik ve ötesi vb... Çok fena. Harun kadar zengin. 

* Referandumda ne yapacağınıza karar verdiniz mi? Bu arada siyasi partiler olayı boykot edeceklere dayatıyorlarmış diye bi haber duydum. Umarım duyduğum gibidir. 

* Hava öyle bi ısındı ki, kendimi vitrinde dönen tavuk gibi hissediyorum. Kendimi yiyesim var. Tarkan gibi. 

* MINI’li polislerin arabalarının arka camları siyah film kaplı. Sanki tek kapılı MINI’nin arkasına insan oturabiliyormuşçasına. MINI işi de ayrı bi görgüsüzlük bence. Tamam, MINI’li polis, atlı polisten daha kibar. En azından minili polis demek bile güzel. Bi beklenti oldu di mi? 

* Al sana Türk âdet ve gelenekleri: Osmaniye’de aynı öğrenci evinde kalan iki bekâr arkadaş arasında ‘bulaşık yıkama’ meselesinden tartışma çıktı. Tartışmanın ardından sinirlenen gençlerden biri, evi yaktı. Ne bulaşıkmış arkadaş... ‘Blob’ diye bir film vardı. Uzaylı dev jöle, önüne gelen her şeyi yutuyordu. Acaba mutfaktaki bozulmuş makarnalar çocuklardan birisine ‘Ana-bacı’ mı yaptı? 

* Geçen hafta bana çok ilginç gelen bir haber vardı. Şimdi bir de bilişim polisimiz var, biliyorsunuzdur. Bilişim polisi, dijital ortamdaki polis. Oralarda adam arıyor, kimlik soruyor, gayet de iyi bir uygulama. Gerçekten böyle bir birimin olması iyi olmuş. Haberde şöyle bir durum vardı: ‘Bilişim polisi, 70 milyon kişinin kimlik, adres, araç, tapu ve sigorta bilgilerini elde edip bu bilgilerin bulunduğu programı hukuk bürolarına sattığı öne sürülen 15 kişilik çeteyi çökertti’... Eee, ben ne anladım şimdi bu şebekenin çökertilmesinden? Arkadaş zaten 70 milyonun hepsinin kimlik bilgisi çalınmış, o da kesmemiş, bi de adamlar bunu güzel bi şekilde sağa sola satmışlar. Ee, sonra bu elemanların çetesi çökertilmiş. Tamam çökertilmesi iyi de olanlar olmuş. 70 milyon bu, boru değil. Yani haber aslında şuna benziyor: Türkiye’de herkesin evine hırsız girdi, ama üzülmeyin polis hırsızı yakaladı. E ama benim evden çalınan mallar ne olacak? Hırsız yakalandı ama biraz geç yakalanmadı mı? İyi ki Türkiye nüfusu 78 milyona geldiğinde yakalamadılar. Buna da şükür. 

* Haberler iyi. Hepinizin kimlik bilgileri çalındı. Ama üzülmeyin, yakaladık. Hey Allahım ya!

* Ekranda ‘Ciciş Kardeşler’ olarak tanınan E. ve C. kardeşler kokain kullanmak suçundan gözaltına alındı... Ooo, gitti ciciş, geldi sçış. 

* Hülya Avşar imam nikâhını tekrar ünlü etsin istiyorum. İmamın gücü, sevginin gücünden büyük müdür? İstanbul nazım imam planı. 

* Mercedes’le kasap soyma haberine kaç puan verdiniz bu hafta? Türkiye’de insanlar böyle. Zengini bile açgözlü. Fakir daha fakir. 

* Çok zengin olunca artık para kesmiyor, futbol kulübüne giriliyor ya, ne acayip bir ruh halidir. İnsanların sana tapmasını istiyorsun. Hem de paranla. İşin güzel yanı, bu tüm dünyada oluyor da. 

* Erdek gecesi (Powered by ful emekli)...

* YAŞ toplantılarında masadaki yemişlere filan dikkat ettiniz mi? Portakal suyu içip kuru kayısı, kuru üzüm yiyorlar. Benden söylemesi, kuru kayısının fazlası sonra sıkıntı yapabilir. Bi de başbakan kuru üzüm yiyor mu acaba? Sulu üzüm yemediğini düşünüyorum. Kuru üzüm, sulu üzüm karışsa sıkıntı olur mu, onu sormak için aramıştım. YAŞ yemiş yemişler. 

* Nasıl kullanmışlar üzümü? Suyunu emmişler.

* Yeni sloganımız: Kalitesizlik kalite ister.

* Tarkan çok iyi de çevresi kötü aaabi. Açıkhava’da konser veriyorsun, yeni albümdeki parçaları pleybek yapıyorsun. E oldu mu Tarkan, oldu mu? Arkandaki ekipten utan. Türkiye’nin en bomba müzisyenleri var, sen hâlâ pleybektesin tileybektesin. Sevdanın son vuruşu fena oldu herhalde, çocuk pleybeğe kaçmış. Yok ya, bence çevresi iyi de Tarkan kötü aaabi.

* Urfalı Babi Yuying diye bi politikacı çıksa da gülsek. 

* Mars gezegeninde yaşam varsa oraya bizden bikaç kişiyi götürelim, hemen bitirsinler. Mars ölmüş aaabi. 

* Kraldan değil de kralcıdan korkmak lazım. 

* Kılıçdaroğlu lütfen konuşmasın. Biz onu efendi, akıllı uslu bir insan olarak bildik ama ne zaman ağzını açıyor, ağzından peynirler düşmeye başlıyor. Bakın başbakan diyor ki, “Bu ülkede terör bizim iktidardan çekilmemizle bitiyorsa biz çekiliriz.” Kılıçdaroğlu ne diyor peki bunun üzerine? “Onu denemenin çok basit bir yolu var. İktidardan çekilsinler bakalım, terör biter mi bitmez mi görürüz. İki satırlık bir dilekçe yazıp ayrılmalıdır.” Muhalefetin bu mu CHP! Eğer böyleyse çok kötü de haberin olsun. 12 yaşında ilkokul terk çocuklar gibi politika, siyaset mi yapılır ya! Bir de bu adamlara (çoğu adam) ülkeyi emanet edeceğiz. Ya birader, bi ülke ‘Aç-kapa yap, bakalım sorun çözülecek mi?’ kafasıyla yönetilir mi? Kemal bey bi restart etsin kendisini. İşlemci hararet yapmış. 

* İslami sermaye değil de keşke insani sermaye olsa diyeceğim ama sermayenin de dini olmaz. Ateist sermaye? 

* Gelelim başlığa. Kitabım çıktı. Artık benim de bi kitabım var. Cinslik olsun diye kitapçılara girip kendi kitabımı imzalamak istiyorum. Acaba sorun çıkar mı?