Bir bana bakar mısınız?

Sıcaklarda terlememen çok acayip bir huyundur senin. Evin her zaman düzenlidir.

Nasılsın değerli okur? Psikolojik hazırlıklarını tamamladın mı? Ruhsal olarak iyi bir noktada mısın? Bi sıkıntın derdin yok değil mi? Sağlığın yerindedir umarım. Geçim kaygısı yaşamadığını tahmin ediyorum.
Ailendeki herkes sağ değil mi? Yemekten doyarak kalkabiliyorsundur sen bir de. Askerliğinle ilgili de bi ilişkin yoktur diye ummaktayım. Sokakta rahatça yürüyebiliyorsun değil mi? Görüşlerini toplum ve çevrendekiler de onaylıyor her şekilde zaten. Derslerine günü gününe çalışıyor musun? Az çok para da biriktiriyorsundur.

Polisle aran iyiydi zaten... Bir hobin vardır, nasıl zaman ayırıyorsun ona değil mi? Okumadığın, birikmemiş, aklında kalmamış kitabın da yoktur. Hacca gitmişsindir, sonra aklında kalmasın. Bir hayvanın ya da bitkin de vardır evinde. Evin zaten kendi evin diye biliyorum. Onları beslemiştin değil mi, yani hayvanlarını, ha bir de bitkilerini de sulayıp oturuyorsundur şu anda. Yarın ne yapacağını da düşünmüyorsun zaten, kafan rahat.
Tatlı yemek istemiştin, az önce onu da yedin diye duydum. Hatta üzerine dordurma da koydurmuşsun (tatlının) diye de bir söylenti var. Annenle de en son biraz önce konuşmuşsun. Babanla zaten geçen gün balığa çıkmışsın, sen bi şey yakalayamamışsın ama baban kol gibi dört tane lüfere de koşmuş.
Sigarayı zaten çok önceden bırakmıştın diye biliyorum. Mail’lerinin hepsini okumuşsun, zaten ondan hemen sonra da arkadaşlarınla gülmüş eğlenmiş sohbet etmişsin. Gölgede de az biraz önce limonata dikmişsin, damağın çatlayacak gibi olmuş, keyif senin, dükkan senin. Dükkanı da büyütmüşsün, içine bir de çırak almışsın, senin yerine o çalışıyormuş.

Polislerle aran iyiydi oldum olası. Hiç ceza yemez olmuşsun, yolda çevirmede bile çevirmeden geçiyormuşsun. Eşin dostun seni çok seviyormuş. Son düşmanınla geçen sene barışman bu konuda sana çok yardımcı oldu. Seni sevmeyen kalmamış, sen de herkesi sever olmuşsun, yüzüne renk gelmiş. Kısa sürede adam olmuşsun, akıllanmış, uslanmış, içgüdülerinle, inançlarınla değil, mantığınla ve sağduyuyla adil olarak karar verir olmuşsun.
Hiç hata yapmıyormuşsun çok uzun süredir. Sevgilin de seni seviyormuş zaten. Yatakta panter, mutfakta sincap, salonda beyefendiymişsin, bir de üstüne üstlük rakı şişesinde balık olmuşsun. Yastığın her yanı soğukmuş sana çocukluğundan beri. Hiç dişin çürümemiş, gözlerin de bozulmamış, savaşmayan şahin gibi görüyormuşsun.

Kedin de varmış, ne güzel Vücudun yıllar boyu yüzmenin eseri olarak güzel de bir hale gelmiş bu son yıllarda. Saçların dökülmediği gibi, gram beyazlamamış. Magazin eklerinde fotoğrafın hiç çıkmamış, hakkında bir dedikodu çıkmamış. Sen de hiç dedikodu yapmamışsın ama. Kuyruk beklememişsin, beklesen de sabrınla o kuyruğun üstesinden gelirdin. Kedin varmış, a ne güzel. Bahçeli evi olunca insanın tabii bu işler de kolay.
Araban yeniymiş, ne de güzelmiş, aa bir tane daha mı var. Ama bu spor araba, araba değil, silah gibi makine adeta. Sıcaklarda terlememen de çok acayip bir huyundur senin. Ne sivrisinek ısırır ne de bir sinek bulaşır sana, seni tanıdığım günden beri. Bilgisayarının klavyesi ve ekranı da hep tertemizdir. Evin her zaman düzenli, yerlerin her zaman cilloptur.
Kız arkadaşın da çok güzelmiş, şahane. İzlemediğin film, bilmediğin namaz da yokmuş, harika yahu. Twitırında da yünbin takipçin varmış aaaa, ne kadar popülersin? Tabii bir süre yurtdışında yaşamak da sana yaramış, yüzüne renk gelmiş.
Ne zor hayatmış ya! Yaşa yaşa bitmez.