Dertli gönüllere giren işte benim...

İçkili ortamların iyice coşmasıyla beraber, alkolü seven manitaların uğrak yeri olan mekânlarda sotelenmeyi bir nevi vatani görev bilen koç erkeği, bu ay haybeden girdiği muhabbetlerle incir gibi manikuşlar yiyecek.

Koç
İçkili ortamların iyice coşmasıyla beraber, alkolü seven manitaların uğrak yeri olan mekânlarda sotelenmeyi bir nevi vatani görev bilen koç erkeği, bu ay haybeden girdiği muhabbetlerle incir gibi manikuşlar yiyecek. Barda kenarda oturan sarı saçlı, tuhaf bakışlı o güvercine yaklaşırken şunları diyeceksiniz sakın unutmayın: "İyi günler sigaranızın yeterince verimli yanmadığını düşünmekteyim." Evet işte bu sözcüklerden sonra da cebinizden çıkartacağınız jet motoru misali alev veren çakmağınızla, manitanın yanan sigarasını bir kez daha yakacaksınız... Daha ne denebilir ki. Helal olsun size! Bu ayın parçası eskilerden bi denyoluk efsanesi 'I am the bombacı'.

Başak
Başak burcu cillopları genelde bu ay kapalı mekânlar yerine açıkhavada alkol alacaklar. O yüzden dikkatli yaklaşımlarınız sonucu o anormal bir litrelik bardaklardan bira ısmarladığınız kumruyu, yapacağınız ince ayarla hemen bir kuytuya götürmelisiniz. Aksi takdirde manita, alkole olan meyli yüzünden o ayı bardaklarından iki tane daha içip kucağınıza kartviziti bırakabilir (istifra hareketi yani). Bu ay Ajdar'dan yanlışlıkla yiyeceğiniz tokat ve içkili ortamda kendisiyle yapacağınız ateşli bir Fransız öpüşmesi seansı moralinizi bozmasın. Ya da bozsun...

Yengeç
Eveeet, gayet net görüyorum. Türkbükü'nde güneşlenen Selim adlı arkadaş, çok afedersin ama seni çok pis oltaya getirmişler. 'Manitalar altsız güneşlenen erkeklerden hoşlanır' diye bir olay yok. Hemen üstüne altına bişiyler giyiver. Haa ayrıca biraz daha öyle kalırsan akşama pansiyondaki arkadaşlarına koç yumurtası bile yedirebilirsin. Aman dikkat yanarsın koçum benim. Koç diyorum ama biliyorsun ki sen yengeç burcusun Selim. Bu arada bir önceki burçtaki bir detay dikkatimi çekti. Fransızlar öpüşmeyi bulmuş da biz Türkler bula bula baklavayı bulabilmişiz. Fena.

Oğlak
Oğlak burcunun cinsel yaşamı bu ay çok afedersiniz adeta Mehmetçik gibi geçecek. Anlayacağınız sizde bu ay 'tık' yok. Ama üzülmeyin bu enerjinizi başka alanlara aktaracaksınız.
Bakınız: Tatak koleksiyonculuğu. Tırnak içi koklama, ayak parmağı ovuşturma. Sıvaz.

Kova
Pansiyon ortamlarının değişmez yıldızı kova burcu erkeği bu ay da harikalar yaratıyor. Evet gayet net görüyorum, Bodrum'da barlar sokağının orta noktasında bir ağaç var. O ağacın altından girişi olan bir bar var. Eğer ayın 14'ünde bu bara girerseniz sol taraftaki masada oturan iki Finli kızı kitap gibi çevire çevire okuma şansına sahip olacaksınız. Ha bu arada uyumadan önce kaldığınız yere işaret koyun ki, ertesi sabah aynı yerden devam edebilesiniz.

Akrep
Temmuz ayının ilk günlerinde bir spor yaralanması sözkonusu. Neyse ki ilkyardım kabininde tanışacağınız güzel cankurtaranla marjinal bir aşkın denizine balıklama atlayacaksınız. Daha fazla yazamayacağım kusura bakmayın. Marjinal diyorum işte. 'Sempatik sanatçı' gibi bişey yani. Hem hiç Pamela Anderson gibi cankurtaran olur mu? Tabii ki cankurtaranların Türkiye'deki rol modeli Engin Koç nhahahaha!

Balık
Balık burcu üniversiteli gençleri arkadaşlarıyla beraber ailelerinin devremülküne yapacakları tatil seyahati esnasında yolda karşılaşacakları otostopçu kızlarla ses duvarını aşacaklar. Yalnız bu yeni nesil marcinalli, hipili kızlara dikkat, siz yorgunluktan bitkin düşüp uyuklamaya başladığınızda, çantanızdaki cüzdanınızla, video kameranızı da indragandi (ya da cebellezine televizyonu) yapacaklar haberini olsun. O yüzden önerim, ilaçlama işlemi bittikten hemen sonra kızlara bi ayak yapıp, onları başınızdan defedin. Ama kürede ayak yapamıyacağınızı görüyorum. Siz en iyisi şimdiden çalınan kamera için para biriktirmeye başlayın. Çelik diye şarkıcı olur mu derseniz, size yıllardır var derim. Paslanmadı da namussuz. Namussuz namuslu.

Toraman
Toraman burcu şişmanları bu ay çok pis terleyecek. Leş demek istemiyorum ama biraz daha et yerseniz içinizden buzağı çıkacak.

Boğa
Boğa burcunda uzun boylu bi eleman görüyorum. Kısa saçlı. Şşşş sana diyorum anten. Sen burayı okurken arkanda manitalar bekliyor. Ya bi gün de akıllı olun. Burç murç hikâye, olayın kralına sırtını dönmüşsün hâlâ burçtasın, hurçtasın... Küremden son saniyede aldığım malumata göre bu uzun boylunun adı da Mete. Meteor FM adında bir radyosu, BMW arabası var. Yılan Mete. Metelika!

Aslan
Ayın 9'unda vereceğiniz ev partisinde, en yakın arkadaşınızı ve ona emanet ettiğiniz sevgilinizi, fonda çalan 'Sen arkadaşımın aşkısın' parçası eşliğinde uygunsuz (sevgilinizin sizinle denemediği) bir pozisyonda basınca, aklınızı kaçıracaksınız. Sizin favori parçanız: Tarkan'dan 'Kıyamete kadar kapattım kalbimi' olacak. Bu burcun ünlüleri: Aslan Özdemir (o kadar ünlü değil), Aslan Cimbom, Fahrettin Aslan, Alp Arslan, Aslan Kıral ve Laynıl Rüçi. Uğursuz taşınız pilavdan çıkarak dişinizi kıracak. Aslan burcu kızları bar çıkışı aşırı alkolün etkisiyle mideye indirdikleri kavunlu votkayla güzelliklerine güzellik katacaklar.

Yay
Yay burcunda o kadar çok garip olay yaşanıyor ki hangisiniz yazsam. Neyse söyle bir potbori yapayım bari. Aranızdan birisi sıcaklarda sevgilisiyle ortama girmişken, aşırı terlemeden dolayı yol tutuşunu kaybedip komodinin sivri köşesine kafayı toslayacak. Bir başkası gece alkollü ortamdan koparttığı mantinetoyu çıplak denize girmeye ikna edecek fakat dipten gece gece kum çıkartayım derken bütün elleri deniz kestanesi kaplayacak. Bu sonuncusu ise açık hava fantezisi yapayım derken ormana atılmış bira şişelerinin kırıklarıyla sırtını başını yaralayacak. Üff be kardeşim. Kısaca Güner Ümit'in benlerinin selamı var.

Terazi
Bir denge burcu olan terazi burcu, bu ay nedense bir denyo burcu olduğunu kanıtlamak istercesine şekilsiz davranışlarda bulunacak. Gece bir pide sarayından aldığı kıymalı pideleri yiyemeyip apartman boşluğuna atmasıyla apartmanda başlayan fare istilasının sorumlusu olduğu neyse ki benden ve sihirli küremden başka kimse bilmiyor. Fare dediysek, bilgisayar faresi. Hem de en Mekintoşundan.

İkizler
Hani özlü bir atasözü vardır 'İkizler birbirini dikizler' diye, işte siz samimi arkadaşlar, bu ay aynen bu söze uygun davranıp, olay anında birbirinizi dikizleyeceksiniz. 'Çokluortam'a (multimedya) yanaşmayan güvercinleri bir bir kafesleyeceksiniz. Ama sakın sabırsızlanmayın. Biliyorsunuz ki bu işler parayla değil, sırayla. Uğurlu nesneniz: El kremi. Uğurlu şarkınız: Sertap Erener'den Evri vey detayken (her şekilde yaptım, pek de yahşi oldu, fırsat bulsam hemen yine yaparım ama ne yazık ki bazı şeylerin şey olması için bi süre şeyetmemek gerek) olacak.
Bir sonraki buluşmamıza kadar her türlü astrofizik ve dünyevi sorununuzu www.sezyum.com adresine bekliyorum... Esasında yazacaklarınızı da önceden görüyorum ama maksat heyecan olsun. Salon ve ışıkla kalın.