Seks ve içki ve rakınrol

Acaba şair, 'İçkiden ve seksten ibaret hayatlar' anlamında, rock yıldızlarına seslenmiş olabilir mi?

Mrb cicişler. Daha önce çok yazdım. Türkiye’nin oynak gündeminde ne zaman bir durulma olsa, ne zaman kirler, pislikler, tortular dibe çökmeye başlasa Bülent Arınç ılgıt ılgıt geliyor! Bir süper kahraman edasıyla gündemin tam ortasında beliren Arınç, cebinden dev ışın kepçesini çıkarıyor ve gündem kazanını karıştırmaya başlıyor. Az sonra kazana bağlanacağız, şimdi özetler... Cızzzt! (Kepçe açılma sesi) 

‘You smile, Melih Gökçek smile’ - Justin Bieber’in bir şarkısından (Tepsi saçlı çocuk). 

Bir Allah kuruşu kaç Amerikan Doları ediyor acaba? Allah kuruşu hangi ortamlarda daha geçerli bir para birimidir, onu da merak ediyorum. 

Allah kuruşunu ilk kimler ve nerede kullandı acaba? Benim hatırladığım kadarıyla, ortaçağda kiliseler çok kullanıyordu bu parayı. Sonra devrim mevrim bi şeyler oldu. 

Resmin ve heykelin yasak olduğu bir felsefeden çıkan Allah kuruşunun üzerinde ne resim ne de yazı var. Ancak gözlerdeki ışıkla görülebilecek özel bir filigran varmış içinde. Yandan bakınca ‘Allah’, soldan bakınca ‘Kuruşu’, alttan bakınca ‘Bildiğin para’ yazıyormuş üzerinde. Yukarıdan bakınca da ‘Zenginsiniz’ yazıyor diye duydum. 

Melih Gökçek’in içler ısıtan gülümsemesi = :) 

Gelelim Bülent Arınç’ın içler ısıtan açıklamalarına. Arınç’ın kendi içinde çok dakik çalışan bir atom saati olması lazım, her zaman en doğru zamanda bombayı patlatıyor. Son açıklaması da aynen şu: “Hayat, içki ve seksten ibaret değildir.” Vaaay, hadi ya, öyle miydi, daha önce hiç fark etmemişim, herhalde sürekli seks yaptığımdan olacak. Gözümün önüne bacaklar ve içki şişeleri gelmişti, şimdi hatırladım. O yüzden görememişim. 

Hadi bu lafı Teoman söylese bir anlamı olur da konuya alakasız Arınç söyleyince bana çok komik geliyor. Aslında Arınç’a da hak vermek lazım. Konuşmasının devamında “AB’yi hedefleyen bir hükümetin özel yaşam tarzına müdahale edeceğini düşünmek çok kötü bir yakıştırmadır. Bakmayın basının bir kısmında ‘Baskılar var, şunlar var, bunlar var’ deniyor. Seçimler yaklaşıyor ya herhalde hükümeti yıpratmak için başka bir şey bulamıyorlar, bu tür şeyleri öne sürüyorlar. Bizim kimsenin yaşam biçiminden şikayetimiz yok” da diyor ama sanki şu diğer ‘Hayatı seksten ve içkiden ibaret görmemek lazım’ lafını ederken başbakanın ‘Tıksırıncaya kadar için’ demesine yakın bir yaklaşım göstermekte. 

Oysa benim hayatım içki ve seksten ibaretti. 

Acaba şair, ‘İçkiden ve seksten ibaret hayatlar’ anlamında, rock yıldızlarına seslenmiş olabilir mi? 

Rastlantıya bakın ki Wall Street Journal’da Türkiye’yle ilgili çıkan bir haberde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e karşı sert bir tutum almasının ardından bölgede ‘siyasi bir rock yıldızına dönüştüğü’ yorumu da yapıldı. Yani eğer Başbakanımız rock yıldızıysa Bülent Arınç bu lafları Başbakan’a mı demiş oldu? Çünkü benim bildiğim hayatı içki ve seksle geçen tek meslek grubu rock yıldızları. Adamlar zaten istese de başka bir şey yapamıyor. Bülent Arınç, Led Zeppelin’in zamanında otel odalarında yaptığı yaramazlıklardan mı rahatsız oldu acaba? Yoksa bizim yerli ‘Bono’muz RTE mi? Bence sahne ismi olarak da RTE gayet iyi. Repçi gibi. Rock ve rap uzun süredir bir arada iyi gidiyor. Manga, Limp Bizkit ve Linkin Park tadında bir grubu mu var yoksa RTE’nin? Mc RTE in da house! (Çevirisi: Evde birisi mi var, salondan tıkırtılar geliyor!) 

Anlaşılan o ki, cumartesi günü de hayatımızın seks ve içkiyle geçtiği konusunda biraz daha yazacağım. 

Bülent Arınç daha iyisini yapana kadar, en iyisi bu! 

YouTube’da Matillaatasever’i, Tivitır’da 06melihgokcek’i ve beni, hayatta da seksi ve içkiyi unutmayın. Sevgilerimle (‘Seks’ anlamında sevgi, Sezen Aksu sevgisi yaaani). Hadi öptüm (Bu da seksi öpücük olarak). 

Öptüm, kib, bye.