Sorun, söyler gibi yapalım

Sevgili Radikal Cumartesi, ben 31 yaşında gayet iyi eğitim almış, yıllardır müzikle uğraşan bir beyim. Ne zaman İstanbul Valisi ekranlarda bir açıklama yapsa dediklerini anlamakta güçlük çekiyorum.

Hızlı Vali
Sevgili Radikal Cumartesi, ben 31 yaşında gayet iyi eğitim almış, yıllardır müzikle uğraşan bir beyim. Ne zaman İstanbul Valisi ekranlarda bir açıklama yapsa dediklerini anlamakta güçlük çekiyorum. Sonuçta sayın vali tüm şehirden sorumlu bir insan. Bu denli önemli bir görevde bulunan bir devlet adamının dediklerini anlamamak bir vatandaş olarak gücüme gidiyor. Acaba Radikal Cumartesi'de sayın valinin konuşmalarının yavaşlatılmış metinlerini koyabilir misiniz? Ayrıca valili rütbesindeki bu değerli şahsın HSBC'yi 'Eyçesbiçi' olarak telaffuz etmesi beni ister istemez bozuyor. Sonuçta önemli bir şey söylenecek mesela, bir bakmışız o verilen mesajı kaçırmışız. Mesela vali bey, "Yarın İstanbul'da trafik yasaklanacak" diyor. Biz onu "Yarıntrakt" olarak algılıyoruz. Birdesankiçokhızlıgibikonuşuyoryahiçbirşeyanlamıyorudediklerinden. Şimdi biz de vali beye taleplerimizi böyle iletsek hoş olur mu? Lütfen sayın vali biraz yavaşlatılsın.

Remzi Kitapeli

 • Sevgili Remzi, öncelikle siz böyle şeylere kafayı takıyorsanız sizinle daha çok işimiz var. Sayın valiyi şöyle anlamaya çalışalım isterseniz. Hani çocukluğumuzda kaset çalarların 'Play' tuşu ile 'Forward' tuşlarına aynı anda basıp Sezen Aksu dinlerdik, Minik Serçe'nin sesi gerçekten de minik bir serçe sesi gibi geldiğinde de gülerdik eğlenirdik ya. İşte sayın valiyi de bu kafayla dinleyin.
  ***
  Cumartesi Pınarı
  Sevgili Cumartesi eki. Benim sorunum ekinizin biraz tuhaf bir ek olması. Bir bütünlük bulmaya çalışıyorum ama ekinizde bütünlüğün 'bü'sü bile yok. Acaba Pınar Öğünç tüm eki hazırlasa bir bütünlük sağlanabilir mi? Çünkü buradan fark ettiğim kadarıyla gazeteniz çalışanlarından Pınar Öğünç acayip güzel bir kız. Hem de akıllı. İnsan bu zamanlarda Pınar Hanım gibi hem akıllı hem de güzel hem de genç hem de kız bulamıyor. Ya da şöyle söyleyeyim, Pınar Öğünç'ün cebini alıp bi çaldırıp kapatsam. Sonra o beni arasa? Olmaz mı? Yoksa gazeteniz önüne gelip otoparka badanayla Pınar yazacağım. Haberiniz olsun.

  Mehmet Ali Alçı
 • Sevgili Alçı, adınız gibi alçı kafalı bir insan olduğunuz bize yolladığınız şu geyik derisine kanla yazılmış mektuptan belli. Sizden korktuk. Haftaya değil Radikal Cumartesi, tüm Radikal'i Pınar Öğünç'ün üzerine yıkacağız. Böylelikle çalışmaktan kendisi insanlıktan çıkacak. Bu sayede sevgili arkadaşımız Pınar'ı da bir haftada 26 yaş yaşlandırarak sizin cinsellik dolu gazabınızdan da korumuş olacağız.
  Sevgili Radikal Cumartesi, cumartesileri gazetenizi bir kenara atıp sadece sizi okuyorum. Sizi o kadar seviyorum ki evimin duvarlarını Radikal Cumartesi ekleriyle kapladım. Ev aynı Leman Kafe gibi oldu. Bu arasa size evimin duvarlarını bundan önce çok sevdiğim bir yiyecek olan dönerle kapladığımı anlatmadım. Evet, ev o kadar güzeldi ki adeta evinizi yemek istiyordunuz. Şimdi size sorunumdan bahsedeyim. Ben bir Playstation bağımlısıyım. Hatta PES 6 diye bir oyun var ki saatlerim, günlerim ve aylarım o oyunla geçiyor. Yalnız tek bir derdim var. Deniz rumuzlu arkadaşım beni bütün oynadığımız maçlarda yenip, beni bana madara ediyor. Bununla da kalsa iyi, her maçtan sonra ağza alınmayacak küfürler eşliğinde galibiyetini adeta cinsel bir objeymişcesine başıma başıma kakıyor. Bu da yetmiyor iş yerinde iş arkadaşlarıma beni adeta rezil ediyor. Saygın bir işte çalışıyorum ama bu Deniz dediğim arkadaşım -ki ona artık arkadaşım bile demek istemiyorum, düşmanım kendisi- beni hüzün yağmurlarında şemsiyesiz bırakıyor. Mağdur durumdayım, ne yapmalıyım.

  Rumuz: J.S Park
 • Sevgili Park, takım düzeninizi gözden geçirin. Arkadaşınız belli ki orta sahaya hükmedip ardından sizi sefiller gibi oynatmakta ve golleri birer altın bilezik gibi ağlara takmakta. Rooney'i orta sahaya yakın bir forvet olarak oynatın. Ayrıca Scholes ve Saha'yı da forvet olarak öneririz.
  ***
  Güve Kültürü Eksik
  Siz sayın Cumartesi eki çalışanları. Her hafta yazacak bu kadar şeyi nereden buluyorsunuz? Ben onu merak etmek istiyorum. Mesela ben 30'lu yaşlarının henüz başında bir metin yazarıyım. Yani reklamcıyım. İşim reklam yapmak ayağına o video klipten emip sanat yapmak, şu filmden esinlenmek, ya da bilinen şarkıları evirip çevirip hem teliften kurtulmak hem de para kazanmak. Ya da en basiti dıravdan bir sloganın arkasına geçip yan gelip yatmak. Ama ne oluyorsa oluyor, biz bile her hafta emecek bi şeyler bulamıyorum bu görüntü ve bilgi kültürünün içinde. Siz yazdığınız haberleri, konuları nereden buluyorsunuz? Gardiyan filan diye bir gazete var yoksa oradan mı akuzluyorsunuz? Yoksa eski Tan gazetesinden mi?

  Rumuz: Güve
 • Sevgili Güve, sizin kim olduğunuzu anladık.
  Lütfen bizi rahatsız etmeyin. Para kazanmadığınızı biliyoruz, yalan atmayın, ayrıca yazılarınızı da zamanında yollayın.