Tek kürekçim sensin benim

Selamın hello sevgili Mehmet Okurlar. Tam yazacak hiçbir şey bulamazken çok ilginç bi şey oldu. Televizyonu açtım. Aslında TV'yi açmam hiç de ilginç değildi.

Selamın hello sevgili Mehmet Okurlar. Tam yazacak hiçbir şey bulamazken çok ilginç bi şey oldu. Televizyonu açtım. Aslında TV'yi açmam hiç de ilginç değildi. İlginç bi şey olması için yaklaşık üç-dört saat kadar televizyona boş boş bakmak zorunda kaldım. Sonunda düşünce gücümün de yardımıyla ilginç bir şey yaratmayı başardım. Pazartesi akşamı Şov Tivi'de 'Pazar Keyfi' başladı. İlk etapta 'A-ha magazin programı, kesin nefis ortam vardır' diye düşünüyordum ki, birden pazartesi günü neden 'Pazar Keyfi'yle göz göze geldiğimi anlamaya çalışıyordum ki birden Burak Kut'la göz göze geldik. Göz göze geldiğim tek şey Burak Kut'un güneş gözlükleri ardından görünen sansar yavrusu misali göz kürelerinin içinde fırıl fırıl dönen gözleri değildi. Burak Kut'un çıkamayan sakalı (Sıtkı Kösemen modeli) ve çipil bıyıklarıyla da göze göz geldim. Bıyıkların bile gözü var. Yerin kulağı var... Kut'un yeni parçası da zaten ayrı bir âlem. Komple tikiyiz diyor sanatçı parçasında. Şair bu parçada kime sesleniyor belli değil. Şair şarabı fazla kaçırmış olabilir. Şair haplanmış olabilir, şair karısından ayrılmış ve kendini kahverengi şişede biraya ve 'Bizimkiler' dizisinden Cemil'e bağlamış olabilir... Bu saçma şarkıyı gelin hep birlikte masaya yatıralım. Ya da siz gelmeyin, hazır yatmışken ben biraz baş başa kalayım parçayla (Parantez içlerini Taksim'deki Mardinli bir midye dolmacının kumlu midyeleri doldurması edasıyla kendi ellerimle doldurdum).
Bıraktı mı hadi ya üzülme be abi ya (Şair şerşoya bağlamış. 2007 yılında hâlâ abi ya/hadi ya diyerek anlamsız bir kafiye aramaktadır.)
Hayat kısa tabii ya ya. Yürü başka kız mı yok (Bu zayıf kafiyeyi bir de 'tabii ya' taçlandırayım ki tam olsun.)
Sevmeyiversin bas git, taksit taksit (Taksit taksit basıyorum. Kime ne basıyoruz, taksit taksit naapıyoruz, anlayamadım. Anlasam da zaten çok da fifi.)
Komple komple komple bitiğiz (Buralar komple çok kötü. Hakında bi şey yazılacak gibi değil.)
Komple komple komple kritiğiz
Komple komple komple tikiyiz (En fenası da 90'ların başından gelen 'tiki' kelimesinin Burak Kut'u bir zombi gibi diriltmesi olmuş. Bi de Bebeto hiç yaşlanmamış, acayip sinirim bozuldu. Vampir midir nedir bu adam?)
Yani değerini bilemeyen aşkın
Güm güm başını vuracak elbet şaşkın
Bırak da bi kire pasa iyice bulaşsın (Aşkım oto sanayide gezer.)
Bu âlem adamı yutar anında (Âlem dediğin grup seks değil midir?)
Dünya dönüyor bunun etrafında (Olabilir.)
Deme ki gel etme güzelsin özelsin (Veeee güzelsin/özelsin kafiye ikilisi. Bayağıdır görmüyorduk bu ikiliyi. İyi olmuş, yerini bulmuş.)
Çarpa çarpa kendisi öğrensin (Taksit taksit basıyorduk ne güzel demin ya!)
Burada deminki o çok kötü nakarat bi posta daha çalıyor.
Gece ayazından sabah ezanına (Burak Kut bir gün olsun gece ayazında kaldıysa adam değilim. Ha zaten adam değil, tam anlamıyla bir Cumhuriyet kadınıyım, o ayrı.)
Akıştayız yine rakı beyazına (Bari bi cesaret göster un beyazı de, şeker beyazı de, tuz beyazı de, bi şey de. Ayrıca sadece rakı içerek ayazdan ezana saatlerce ayakta kalıyorsan da o ayrı. Saygımı duyarım sana Burakçıııım.)
Yazık ediyosun niye geliyosun sen bu kızın gazına
O da özeniyo ama çözemiyo (Çok değerli kafiye puanları bunlar.)
Ayranı yok içmeye pastadan söz ediyo (Şair bu satırları satırla yazmış olabilir, dinlerken etlerim döküldü.)
Burada iki satır daha vardı. Ama satırlar o kadar fenaydı ki, tek bir hareketle sildim onları.
Hiç kimsenin hiç kimseden ne bi farkı var ne fazlası (Senin fazlan olmadığı çok belli be babi. Normali tuttursan yeter. 70'e bile fitim.)
Ama bu âlemin tuhaf bi tarzı var (Grup sekse dönüş, tarza şaşırış.)
Kuzunun kurda habire tav olması (Bu arada TAV reklamları ne fena ya.)
Bu âlem adamı yutar anında (Grup sekiz bu, boru değil.)
Bundan sonrası da bildiğiniz Burak Kut tiz ses tonunda iiihiii, uhuuu diye devam etmekte. Gerçekten de harika bir parça. Emeği geçen herkese teşekkür etmek lazım.
Beyaz, maden peşinde...
Beyaz'ın NTV'deki programında kalemle dişini kırmasına ne demeli peki? Bi saniye, televizyon programında Beyaz'ın ağzında kalemin ne işi var? Bu ağıza kalem sokma muhabbetini en son lisede görmüştüm. Bi program sunucusu bu ülkede program sırasında ağzına kalem sokuyorsa ve o oral ortamdan da para kazanıyorsa, bu adamı kimse uyarmıyorsa, bu işte bir iş vardır. Bu kadar laçkalık olmaz. Hiç kimsenin beğenmediği, 'o adam kırov' dediği İbo bile bir gün ağzına kalem sokmadı. Ortaokul öğretmenleri gibi konuşmak gerekirse, 'Senin ne kendine ne de başkalarına saygın var evladım!'. Ya bi de lisede o kalemleri apış aralarına sürenler vardı. Sonra millet kalemi ağzına sokunca hayvan gibi güler, kurbanla dalga geçerlerdi. Acaba diyorum Kadir Çöpdemir böyle bir hinlik düşünmüş müdür? Yani şakacıktan canıııım.
Son olarak geçen gün minibüste benim ve şoförün dışında bütün yolcular kadındı. Hiç kimse şoföre para uzatamadı ve minibüsteki hiçbir cam açılmadı. Pişe pişe Maslak'a kadar geldim. Ne olacak bu Türk kadınının hali? Pişikler içinde bir teni seçtim.
Hadi bay bay canım. Hepinizi salonda seviyorum (Aile salonumuz vardır).