Bob Dylan'a hazır mısınız?

Duyduğuma göre Caz Festivali'nin ağır topu Bob Dylan olacak.

Hayır, beklentilerin aksine Emek eyleminde nasıl su ve gaz yediğimi anlatmayacağım. Ben eksik kalayım istedim...

Şov devam etmeli. Film Festivali bitecek ve güneş açtığında müzik festivalleri başlayacak. Bu yıl da zengin bir ünlü şarkıcı ve grup mönüsü var. Bilen biliyor. Ben bilmediklerinizden, konser âleminde yaptığım turlarda kulağıma çalınanlardan söz edeyim.

Önce bomba: Bob Dylan İstanbul’da. Malum İstanbul Caz Festivali 20’nci yılını kutluyor ve buna yaraşır bir isim beklentimiz zirve yapmış vaziyette. Ocaktaki yazımda Tom Waits ihtimali üzerinde durmuş, bizzat ABD’li menajerinden “Bay Waits İstanbul’a gelmiyor, böyle bir anlaşmamız yok!” açıklamasını almıştım. Şimdi kendimden emin biçimde yazıyorum: Bob Dylan, Caz Festivali’nde bizlerle olacak. Konserin tarihini ve yerini açıklama işini, yakında bir basın toplantısıyla programı duyuracak festival direktörü Pelin Opçin’e bırakıyorum... AC/DC’nin kentimize gelmesi ihtimali de müzik çevrelerinde epey ilgi görmüştü. “AC/DC harbiden gelsene” diye çağrıda bulunan sevgili Kanat Atkaya ve diğer ‘yolu metalden geçenler’e şunu söyleyebilirim ki bu yıl gelmeyecek ama organizatörler 2014 için umutlu. Yazışmalar sürüyor; sadece AC/DC için değil ‘patron’ Bruce Springsteen ve güzel Beyonce için de durum bu.

Neil Young için ise umutlar tükenmiş değil, iki büyük firmanın kapıştığını duyuyorum. En iyi teklifi veren kazansın, Neil Young bu yaz İstanbul’da çalsın. Bir iyi haber de Belle&Sebastian hayranlarına. Malum, grup Hollanda, İsveç, Almanya ile birlikte Haziran’da İstanbul’da Avea Escape to Music kapsamında vereceği konseri de iptal etmişti. Henüz sitesinde ilan etmedi ama işittiğime göre ağustosta kentimize geliyorlarmış. Benden duymuş olun!