Tünel'den çıkamadık

Cuma akşamı Çınar Oskay ile Cem Erciyes arasında devir teslim töreni yapıldı

Yine hareketli bir hafta sonu geçirdim. Tamam bütün biletleri satılan ve insanların kapılardan döndüğü ‘One Love Festival’ ve bir takım başka konserler de vardı ama bu hareketlilik biraz kişiseldi. Yani daha çok Radikal ve hatta Radikal Hayat çalışanlarını ilgilendiriyordu.
Şöyle ki... Cuma gecesi, Radikal Hayat’ın eski patronu Çınar Oskay’ın veda yemeği vardı. Radikal Gazetesi’nden kalabalıkça bir ekip Akın Balık adlı kır lokantasında toplanmışlar. Çok tatlı, çok pastoral bu fikir Gökhan Abur’un tabiriyle ‘yağmur geçişleri’ne maruz kalınca biraz da heyecanlı bir hal almış. Yine de ben oraya gittiğimde herkes halinden pek memnundu. Hatta bir ara ateşler ve dumanlar arasında Çınar Oskay’la Cem Erciyes arasında bir ‘devir teslim’ töreni bile yapıldı. 

Karaciğerlerinin en az birer parmak büyük olduğuna kalıbımı basacağım Radikal Hayat ekibi ertesi gün de Tünel Festivali kapsamındaki ‘Radikal Kültür Sanat Yazarları Çalıyor’ partisi için Şişhane’deydi. Miss Pizza adlı lokantada yapılan partide gazetenin genç kadın yazarlarından oluşan bir DJ ekibi hazırlanmıştı. Ayşegül Sönmez, Elif Ekinci, Elif Türkölmez, Eray Aytimur, Nazan Özcan, Berrin Karakaş, Pınar Öğünç aralarına tek erkek olarak da Muhsin Akgün’ün katılması uygun görülmüş. Galatasaray’dan itibaren bütün İstiklal Caddesi, her zamankinden daha kalabalık ve daha taşkındı. Cadde üzerinde kurulan iki sahnenin önü yığın yığın insan, cadde caz dinleyen ve dans eden halkımızdan, turistlerden yürünmez olmuş. Tekel bayileri bayram etmiş, herkes elinde bakkaldan aldığı birasıyla konserlere, biraz yorulunca herhangi bir duvar dibine takılıp eğleniyordu. 

Benzer bir kalabalığı da Şişhane Meydanı’nda Miss Pizza’nın önünde gördüm. Neyse ki Sedat Ergin’den, Yasemin Bay ve Nil Kural’a başka gazetelerden dostlar, Radikal’in partilemeci insanları ve Görgün Taner’den Ayşe Bulutgil ve Tuba Tortop’a İKSV’nin bütün önemli ve kibar insanları gecenin önemli bir kısmını Miss Pizza’nn önünde geçirdi. Tabii başta herkes dışarıda durmak zorundaydı çünkü dükkanın içinde sadece yemek yenilen masalara yer vardı. Neyse saat 11.00’den sonra masalar kalktı küçük bir pist oluştu ve dans da başladı. Herkesi tek tek anlatamayacağım ama gecenin yıldızı hiç tartışmasız Nazan Özcan oldu. Üstelik dj tarihine altın bir sayfa ekledi. Yanında getirdiği flash disk’i çalışmayınca Nazan Özcan tabii ki yılmadı ve hemen bilgisayar başına geçti. Şarkıları ‘YouTube’dan ulup çaldı ve ortamı yıktı geçti. Trakyalı Nazan Özcan’ın Çingen ve oyun havalarından oluşan performansı sırasında millet ter ter tepindi. 

Herşey pek iyiydi, tek kötü şey as solist olarak en son çıkacak Elif Türkölmez’le Muhsin Akgün’ü dinleyememiş olmamız. Meğer Miss Pizza, Dj Tutan adında bir profesyonel DJ tutmuş. O da ‘saatim geldi’ dedi büyük bir hırsla masanın başını tuttu; dükkan sahipleri ise onun tarafını tuttu. Sonuçta bizim o kalabalık Radikal ekibi de, biraz kızgın biraz kırgın, bir başka mekanın yolunu tuttu... 

Artık Elif Türkölmez’in Bergen’le başlayan müthiş playlistini, sadece onun için düzenlenen bir başka partide dinleyeceğiz. Hazır olun, yakında yine Beyoğlu’nda...
Son bir not: Tabii ki bizim için yılın düğünü ne Kate Moss’un ne Monaco Prensi’nin ne de Ayşe Özyılmazel’in evlenmesiydi. Onlardan sadece iki gün sonra, pazar gecesi Bahar Çuhadar, Olkan Özyurt’la dünya evine girdi. Bu büyük gecenin notlarını da yarın yazacağım. Beni takip edin.

.