Muhammed bir Arda olacak mı?

Muhammed'in menajeri kim? Arda ve Atınç'ın da menajeri olan Ahmet Bulut! Arda'nın Baça'ya uzanan öyküsünde Bulut'un katkısı yadsınamaz. Peki 'Messi Muhammed'i, 'Arda Muhammed' yapabilecek mi?

Arda Turan’ın Barcelona’ya gitmesiyle akla daha çocukken Katalanların kapısından dönen Beşiktaşlı Muhammed Demirci geldi. ‘Arda, Bayrampaşa’dan Barcelona’ya, Muhammed, Barcelona’dan Bayrampaşa’ya’ başlıklarıyla siyah beyazlı yıldız adayının dramı medyada ortaya konuldu.

Beşiktaş, Bayrampaşa ile işbirliğine gitti. (Bu arada öğrendik ki daha önce Adanaspor ile yapılan işbirliği bitmiş!) Buna göre, bir çok genç, Bayrampaşa’da oynayıp pişecek(!) 2. lig ekibi Muhammed’i de istedi lakin o bu kulübe gitmeyecek.

Muhammed’in menajeri kim? Arda ve Atınç’ın da menajeri olan Ahmet Bulut! Arda’nın Baça’ya uzanan öyküsünde Bulut’un katkısı yadsınamaz. Peki ‘Messi Muhammed’i, ‘Arda Muhammed’ yapabilecek mi?

BEŞiKTAŞ MENAJERE ‘SAT’ DEDi

Bulut, Beşiktaş ile anlaşarak, Muhammed’i satışa çıkardı. Bulut, onu önce Rosenborg’a götürdü ama çalışmalara 1.5 ay önce başlayan Norveç ekibinde fiziği yetersiz bulundu. Yine de bir kez daha deneme sözü verildi.

Muhammed’e özel hoca tuttuğunu söyleyen Bulut, Belçika 1. Ligi’nde bir takım ile görüştüğünü ve yarın transferin netleşeceğini söyledi. Israrıma rağmen kulübün adını vermedi. Yedek Atınç’tan 5 milyon Euro kazanan Beşiktaş, Muhammed’in satışındansa 1 milyon dolar dahi kazanamayacak! Ne yazık ki ‘Beşiktaş’ın Messi’sinin bu kadarlık bir ‘piyasası’ bile yok!

Ancak menajeri, fizik olarak gelişir ve bir takımda düzenli oynamaya başlarsa bir gün onun da Arda Turan gibi bir öyküye imza atacağına hâlâ inanıyor. Nihayetinde Muhammed’in yetenek sorunu yok, yönetilme sorunu var. Dilerim o da bir gün Arda’nın konumuna gelir. Ve o gün, varsın Beşiktaş dizini dövsün... Muhammed’in hikayesi, maalesef bir yanıyla futbol kültürümüzün en büyük fiyaskolarındandır...

PASSOLiG’DE YARGI TOP ÇEViRiYOR

Anayasa Mahkemesi (AYM), üç gündür dersanelerin kapatılmasına karşı verdiği iptal kararıyla gündemde. Kararın geç çıkması, eğitim sisteminde bir kaosa neden oldu. ‘Geç gelen adalet, adalet değildir’ klişesi de bir kez daha ispatlandı.

Yüksek mahkemede, milyonlarca futbol taraftarını ilgilendiren bir dosya daha var: Passolig! Ankara 16. Tüketici Mahkemesi, insan haklarına aykırı uygulamalar içerdiğini savunarak Passolig’i AYM’ye taşımıştı. Fakat AYM, yaklaşık 1 yıl geçmesine rağmen, karar vermiş değil. Hatta raportör raporu bile yazılmadı!

Tüketici mahkemesinde uygulamayı insan haklarına aykırı bulan hakim, başka bir mahkemeye gönderilirken yerine ise, bir atama yapılmadı! Dün görülen ve 30 Eylül’e ertelenen davaya vekâleten başka bir hakim baktı. Anlaşılıyor ki birileri davada top çevirip zamana oynuyor!

Bu arada, yeni sezonun bilet ve kombine kart satışları başladı. Passolig, taraftardan ayrıca 15 ila 30 TL arasında bir kart parası alıyor. Uzayan hukuki süreç ve futbol aşkı, ister istemez sisteme girmek istemeyen taraftarların da direncini kırıyor.

Galatasaraylılar, zaten geçen sezonun son düzlüğünde stadı doldurmuştu. Yeni sezonda Fenerbahçeliler yıldız transferlerine ve Beşiktaşlılar da yeni stada karşı koyamayıp fişlenecekler!

Benzer gerekçeli dosyaları göz önüne alan dava avukatları, Passolig’e AYM’den bir iptal çıkmasını umuyor. Yüksek mahkemenin, dediğim gibi, milyonları ilgilendiren bu dosyayı bir an önce gündemine almasında büyük kamusal yarar var...