Yanal'ı en çok anlayacak kişi Yıldırım'dı ama...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Ersun Yanal'la ilgili yaptığı açıklamalarda birçok ayrıntı bulunuyor. Yıldırım'ın ses kaydına dair bir kınama yapmaması dikkat çekici. Çünkü 3 Temmuz yargılamasından geçen Yıldırım, Yanal'ı anlayacak en iyi kişiydi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, görevinden istifa eden Ersun Yanal, hakkında medya deyimiyle 'çok çarpıcı ifadeler' kullanmış!

Yanal'ın özel hayatına dair ifşaatlarının ne kadar doğru olup olmadığı kamuoyunun takdirindedir. Ben söze Yanal hakkında dün internette yayınlanan ses kaydına dair bir kınamayla girmesini isterdim. Hattan, bu tatsızlıktan ötürü Yanal'dan kurum adına bir özür bile dilemeliydi.

Çünkü 3 Temmuz yargılamasından geçen Yıldırım, sanırım Yanal'ı anlayacak en iyi kişidir şu an.

Diğeri andan, "Ben yaptım oldu" diyen bir zihniyetin bu kadar detaylı ve özel hayata da dokunan "Bir sor ki niye" açıklaması bazı çelişkilerle dolu.

Yanal için Galatasaray itirafı


BİLGİSİYARLA ŞAMPİYON OLUNUYOR!


Ersun Yanal, memleket futbolunda bilgisayar teknolojini ilk kullanan hocalardandır. Bir nevi alamet-i farikasıdır. 'Günümüz futbolu'nda artık bu alet, meşin yuvarlağın olmazsa olmaz bir aparatı olmuştur.

Aykut Kocaman döneminde de Fenerbahçe'nin başarı için birçok teknolojik yenilikten faydalandığı yazılıp çiziliyordu. Şimdi Ersun Yanal'ın işinde bilgisayarı kullanması alay konusu oluyor. Ne hikmettir ki Yanal'ın yerine getirilen İsmail Kartal'ın 'kanka' olduğu Joachim Löw'ün Almanya'yı dünya şampiyonu yaparken bilgisayar teknolojini nasıl güzel kullandığına dair haberlerin mürekkebi de kurumuş değil.

Kuyt'ı çılgına çeviren iddia!EVET, KEŞKE GAZETECİLER İDMANLARI İZLEYEBİLSE

Başkan Yıldırım, Ersun Yanal'ın idmanlarını da beğenmiyor ve takımı iyi çalıştırmadığını söylüyor. Ve başkan "Antrenmanda neler yapıldığını, nasıl çalıştığını keşke bir görseydiniz. Araştırmamışsınız bile" diyor. Evet keşke biz gazeteciler futbol takımlarının idmanlarını izleyebilsek. Biz çocukken veya gençken gazeteleri okuduğumuzda her gün idmanlarda neler olduğunu öğrenirdik ama kulüplerin resmi açıklamasından değil de gazetecilerin gözünden... Hatta yazarlar maç yorumlarını yaparken "Bu hafta idmanlarda gördüğüm Metin çok iyiydi" gibi cümleler kurardı. Ne yazık ki bugün artık takım idmanları haftada bir iki kez medyaya açılıyor o da kısmı. Gönül Fenerbahçe dahil tüm kulüplerin idmanları gazetecilere daha çok açmasını istiyor...

'Bayan arkadaşına göre idman belirliyordu'DEMEK Kİ YALANLAMA DA YALAN OLUYORMUŞ!


Yıldırım, bazı gazetecilerin Yanal'ın Galatasaray ile görüştüğünü belirtiyor. Aynı Yıldırım, Emenike hakkında transfer haberleri yazan gazetecileri bayram bayram fırçalamıştı. Vaziyete göre gazeteciyi referans vermek ne kadar ikna edici. Haberleri en çok yalayan kulüp Fenerbahçe'dir. Meğer her yalanlama doğru değilmiş zira başkan kendisi Salih Uçan'ın Roma'ya kiralanacağı haberini doğru olduğu halde 'kurumsallaşma' adına yalanladıklarını söylüyor. Yalanlama mekanizması kurumsallaşma adına bu şekilde kullanıldığında taraftar ile medya karşı karşıya getiriliyor ve buradan da bir gerilim doğuyor. Ve kötü olan, güvenirliliği sarsılan genelde medya oluyor.

Fenerbahçe'de 'tape' şoku!

Emenike taraftarla tartıştı!