'Baz' istasyonu ve onur

Serap Gürsel, 'baz' istasyonlarının sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle uzun zamandır mücadele ediyor.

Serap Gürsel, 'baz' istasyonlarının sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle uzun zamandır mücadele ediyor. Evinin pencere camına
"Sağlık Bakanı istifa" diye yazdığı için, geçen yaz polis zoruyla Bakırköy Hastanesi'ne
yatırılmıştı. 15 gün zorla, psikotik olduğu gerekçesiyle tedavi gördü. Bu sürede her gün hastaneye gelen annesiyle görüştürülmedi, ilaç ve tedaviye itirazları kulak arkası edildi. Şimdi bu doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu, AİHM'ye başvurdu. Ayrıntılı anlatımını Pazartesi dergisinde bulabilirsiniz. Akıl alır gibi değil, değil mi? Bu arada Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, Türkiye'de 10 bini yerleşim yerlerinde olmak üzere baz istasyonu sayısının 13 bine ulaştığını açıkladı. Serap Gürsel'in başına gelenler, açıklanabilir, kabul edilebilir gibi değil, ama bu mücadele sürüyor. Yeni haberleri bekleyin!
Oyna yarim, oyna
Türkiye'de yeni trend, devekuşu çiftlikleri ve devekuşu eti. Her yerde çiftlik kuruluyor. Çeşitli ülkelerden devekuşları ithal ediliyor. Yumurtası 150-350 dolar, kendisi ise 3 bin 500-4 bin dolar arasında satılıyor. Hollanda menşeli olanlar sese çok duyarlı. En küçük sesten bile ürken hayvanlar koşunca tellere takılıyor, yaralanıyor. Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeki devekuşu çiftliğinde hayvanların müzikle sakinleştiği keşfedilmiş.
12 dönümlük arazi içine yerleştirilen hoparlörlerden 24 saat müzik yayını yapmaya başlamışlar. Müzik dinleyen hayvanların verimi de artmış, iki kat fazla yumurta vermeye başlamışlar.
Ne mi dinliyorlarmış? 24 saat kesintisiz
halk müziği ve oyun havaları.
Aliço pırrr
Şike çetesi haberlerini gördünüz mü? Bazı lig maçlarında şike yapıldığı iddiası ile hazırlanan ve DGM tarafından savcılığa sevk edilen dosya, futbol dünyasını karıştırdı. Rüşvet, hakemlere kadın ayarlamak vs. Yıllık cirosu yaklaşık 500 milyon dolar olan futbol sektörü, ilk gününden itibaren mafya ve çete mensuplarından asude değil. Nitekim Susurluk sanığı ve öldürülen kumarhaneler kralı Ömer Lütfi Topal'ın ortağı Ali Fevzi Bir de, Öz Sahrayı Cedit Kulübü Başkanı olarak son skandalın tam göbeğinde yer alıyor. Hakkında Susurluk davasından kesinleşmiş 4 yıl hapis cezası ve yurtdışına çıkış yasağı var. Milliyet gazetesinin haberine göre İzmir'den çıkış yaparak Milano'ya kaçmış. Karikatürist Doğan Güzel'in İspanya'ya gitmek üzere yurtdışına çıkarken gözaltına alındığını yazmıştım. Halbuki Şartlı Af ile cezaevinden çıkmış, aranması için neden kalmamış, buna rağmen polis tarafından bu davası nedeniyle dört kez gözaltına alınmıştı. 'Aranıyor' sanmışlar. Hakkında yurtdışına çıkış yasağı olan Bir ise pırrr. Ayhan Çarkın kahraman!, Ağar dokunulmaz, Bir Pırrr. Türkiye? Kalkınıyor, demokratikleşiyor, İstanbul ruhu yaratıyor. Lider ülke lider.
Hoş geldin Af Örgütü
Uluslararası Af Örgütü'nün Türkiye'de dernekleşmesine izin veren Bakanlar Kurulu kararnamesi, nihayet tam mevcutlu imzalandı, Cumhurbaşkanı'nın onayına sunuldu. Devlet Bakanı Nejat Arseven, Af Örgütü kararnamesinin hiçbir bakanın itirazı olmadan imzalandığını belirtti. Arseven, tabii ki açılacak şubenin Türkiye ile ilgili rapor düzenlemeyeceğini hatırlattı ve şu temennide bulundu: "Umarım Türkiye şubesi Kuzey Irak'taki Türkmen meselesiyle ilgili çalışma yapar." Tabii ki önce imza toplanamadı diye reddedildiğini, kurucuların dava açtığını; Türkiye, Af Örgütü'ne izin vermeyen dünyanın tek ülkesi olduğu için uluslarası büyük kampanyalar açıldığını, milletvekilleri ve bakanlar düzeyinde yürütülen yoğun kulis ve kampanyadan bahsetmedi. Olsun! Ufukları, Iraklı Türkmenlerle sınırlı da olsa olsun. Türkiye'nin ikinci uluslararası sivil toplum örgütü neredeyse kuruldu.