Sürpriz Erdoğan-Baykal görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Deniz Baykal sürpriz bir görüşme yapacak. Davetin, Davutoğlu'nun Erdoğan'a istifasını sunmasının ardından Baykal'a iletildiği belirtiliyor.
Sürpriz Erdoğan-Baykal görüşmesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP eski genel başkanı Deniz Baykal’ın bugün öğle saatlerinde sürpriz bir görüşme yapacakları öğrenildi.

Görüşmeyi doğrulayan kaynaklar, Erdoğan’ın 9 Haziran gecesi Antalya’da bulunan Baykal’a bir mesaj göndererek görüşmek istediğini, Baykal’ın da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na danıştıktan sonra olumlu cevap verdiğini bildirdiler. Görüşmenin öğle saatlerinde Ankara, Çankaya’daki Dışişleri Bakanlığı Konutu’nda yapılması bekleniyor.

Erdoğan’ın mesajının dün akşam Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran seçimlerinde Meclis çoğunluğunu kaybetmesi üzerine istifasını sunduğu görüşmenin ardından Baykal’a iletildiği dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanlığı kaynakları görüşmede “Meclis açılışına dair konuların” ele alınacağını söylüyor.

Erdoğan-Baykal görüşmesinin sonucuna göre, zaten en kıdemli üye olarak Meclis açılışını yapacak olan Baykal’ın Meclis başkanlığına adaylığını koyabileceği, bunun da muhtemel bir AK Parti-CHP koalisyonu görüşmesinin işareti sayılabileceği belirtiliyor.