'Bekâr olup çocuğu yoktur'

İngiliz Vogue'unun kasım sayısında minicik bir haber var: Ralph Lauren trend olduğu üzere bir köpek koleksiyonu hazırlamış.

İngiliz Vogue'unun kasım sayısında minicik bir haber var: Ralph Lauren trend olduğu üzere bir köpek koleksiyonu hazırlamış.
Kaşmir köpek hırka/süveterleri ve en mühimi, pek şık deri kemikler. Kaşmir kışlıklar 120 pound'a, kendi deri kılıfı içinde satılan kemik biçimindeki deri oyuncaklar da 200 pound'a satılıyormuş. (Kabaca 2.5 milyonla çarparsak, 500 milyon ediyor.)
Ah, dedim, tam Jack Pot'a layık bir oyuncak.
Şimdi diyeceksiniz ki, Jack Pot kim?
Arkadaşlar, Jack Pot onun her şeyi!
Şimdi demelisiniz ki, o kim?
O bir kadın, o bir güzel Nişantaşı kadını, o bir doktor, o bir sevgi insanı, o bir hayvan dostu, o bir televizyon yıldızı, o bir Sarah Jessica Parker/Calista Flockhart'vari karakter yani o bir bekâr ve çocuksuz, Allahım bitmeyecek, o bir müzisyen, o bir sporcu, o bir sorumlu vatandaş veeeee o bir milletvekili adayı!
Fotoğrafını gördüğünüz Op. Dr. Dilek Salihoğlu, Liberal Demokrat Parti
3. Bölge Milletvekili Adayı.
Onu daha yakından tanımak isteyeceğinizi düşünüyorum. Ben isterdim doğrusu. Gelecek neler getirecek bilemeyiz; şimdilik fotoğrafıyla birlikte elimize geçen özgeçmişiyle yetinmek durumundayız:
Salihoğlu, 1961 yılında Adana'da doğar. İlk/orta/lise tahsilini Ankara TED Koleji'nde yapar. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olur. 1993'te aynı üniversitede kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olur. O yıl TÜBİTAK bursunu kazanıp Amerika'ya gider. Vanderbild Üniversitesi Hastanesi ve Detroit'te özel bir hastanede çalışır. 1997'de yurda döner. 1.5 yıl Alman Hastanesi'nde çalışır. Sonra kendi 'özel ofis'ini açar. Bir yıl TRT-1'de, bir yıl da NTV'de sağlık programları hazırlar. Halen çalışmalarını Nişantaşı'nda kendi özel ofisinde sürdürmektedir.
Şimdi geliyoruz CV'nin en vurucu satırlarına:
"Bekâr olup çocuğu yoktur. Kendi deyimiyle Jack Pot (yani köpeği) onun her şeyi. Piyano çalmakta, tenis, yüzme ve kayak sporları yapmaktadır."
İyice anladınız değil mi arkadaşlar; o bir burjuvadır.
Ve artık, 'Gücümüz, içimizdeki sevgimiz' sloganıyla politikaya baş koymuş bir sevgi operatörüdür.
Bekâr ve çocuksuz olduğunu bilmem yeterince vurgulayabildim mi?
Genellikle çirkin çirkin adamlardan oluşan siyaset sahnelerimize, böyle başarılı hemcinslerimizin dahil olması gayet sevindirici bir gelişme. Salihoğlu'nun şık bir renk, hoş bir koku olacağına hiç şüphem yok. Kendisine başarılar diliyor, Jack Pot'a sevgilerimi yolluyorum.