Birtakım sorular

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Her Şey Dahil' programında "Atatürk hem Kurtuluş Savaşı'nı yapmış, hem de iki kadını idare etmiş. O bile böyleyse şimdiki Türk erkekleri neler yapmaz" diyen Seray Sever hakkında soruşturma başlatmış.

 • Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Her Şey Dahil' programında "Atatürk hem Kurtuluş Savaşı'nı yapmış, hem de iki kadını idare etmiş. O bile böyleyse şimdiki Türk erkekleri neler yapmaz" diyen Seray Sever hakkında soruşturma başlatmış. Sever, bugüne kadar hangi topraklarda yaşamış? Atatürk'ün normal bir insan, hele ki normal bir erkek olarak değerlendirilebileceği, başkalarıyla kıyaslanabileceği sanrısına nereden kapılmış?
 • Haluk Bilginer'in Mustafa Kemal'i canlandırdığı İş Bankası reklamındaki o cümle ('Ne eline batan diken, ne de söylenenler umurunda olmayacak') düzeltilmiş ('Ne eline batan diken, ne de söylenenler umurunda olacak'), Yüksel Aytuğ'un köşesinde okudum (Günaydın). Ha bire yapılır, en klişe hatalardandır. Ama çok konuşulacağı bu kadar bariz, bu kadar iddialı bir reklamın, böyle de isimli bir ajansın (Medina Turgul DDB'ymiş), hadi metin yazarı atladı, hadi osu atladı, busu atladı, seyirciye gelene kadar zincirdeki kimse mi uyanamadı?
 • Kaos GL dergisi, düzenlediği anket sonucunda Türkiye'nin 'gay ikonu'nu seçmiş: Hande Yener. İlk ona giren isimler de sırayla şöyle: 2. Ajda Pekkan, 3. Murathan Mungan, 4. Aysel Gürel, 5. küçük İskender, 6. Sezen Aksu, 7. Bülent Ersoy, 8. Tarkan, 9. Zeki Müren, 10. Şebnem Ferah. Hiç de öyle gay friendly diyemeyeceğimiz 'haza hanımefendi' Bülent Ersoy'un, Zeki Müren ve Tarkan'dan bile yukarıda olması tuhaf değil mi? Acaba Hillary Clinton, Hülya Avşar filan usulü, evlilikteki badire, mağduriyet durumu ona da vatandaş kalbinden fazladan sevgi, şefkat, empati mi yükletti?
 • Kimse Fatih Akın'a artık Büyük Londra Oteli'ne veda vaktinin geldiğini söylemiyor mu?
 • Tunçel Kurtiz'in insanı mest eden bir seyirlik olmasında, oyunculuğunun yüzdesi mi daha yüksek, o müthiş yüzünün mü?
 • Prag Senfoni Orkestrası ve Jivan Gasparyan takviyeli, Yıldız Kenter'li, Nejat Uygur'lu, Erol Günaydın'lı, biraz Şeker Bayramı reklamı çağrışımlı, Yılmaz Erdoğan'dan 10 puanlı 'Beyaz Melek', Mahsun Kırmızıgül'e hayallediği çevrede kabul gördürecek mi?
 • Dün çıkan Taraf gazetesinin arka sayfasında, her gün başka birine sorulacak 20 soru var; Sezen Aksu'yla başlamışlar.
  Soru: Sizce mutsuzluğun tanımı nedir? "Farkında olmak" demiş Sezen Aksu. Mükemmel.
 • Dr. Sivilay Genç, Toplumsal Onarım ve Siyasal Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı, Ruh ve Sivil Hastalıkları Mütehassısı. Taraf'ın köşe yazarlarından Sivilay Abla kim? Genç Siviller mi?
 • Enselerinden tek kurşunla giden sevgilileri, Güneş-Mehmet Şen çifti vurmuş. Cinayeti itiraf eden Güneş Şen şöyle demiş: "Ayşen, sürekli beni fuhuşa zorluyordu. Olay günü tartıştık. Bana 'Kalitesiz fahişe' diye bağırdı. Bu söz üzerine kızan kocam silahını çıkarıp ateş etti." Söylenen söz gerçekten bu olabilir mi: 'Kalitesiz fahişe'? Hakaret, küfür diline yakışıyor mu? Peki bir erkeği hangisi daha çok çileden çıkartır: Eşinin 'fahişelik' vasfının kaliteli mi yoksa kalitesiz olması mı?
 • "Bütün İstanbul, İstinye Park'taki Masa'da" dedi biri. "Bütün İstanbul Emre Mermer'in Dükkan'ında" dedi başka biri. 'Bütün İstanbul' nerede?
 • 'Bütün İstanbul' kaç kişi?