Bu fırsat kaçmaz

Cuma günü buraya göz attıysanız, ölüm ilanları sayfasından cımbızladığımız ilginç aşk yeminini hatırlarsınız.

Cuma günü buraya göz attıysanız, ölüm ilanları sayfasından cımbızladığımız ilginç aşk yeminini hatırlarsınız. 'Zelloş'um, pamuğum, süslüm, delim, vallahi zayıflıycam. Seni çok seviyorum' diyen Burak bizi eğlendirmişti. Ama elimize geçen bu yeni
ilan, doğrusu büyüledi.
Şimdiden haberdar olmanızda fayda var;
salı günü en esaslı müzayedelerde bile karşılaşamayacağınız bir 'parça' satışa çıkıyor. Açık artırma usulüyle.
'Menkulun Açık Artırma İlanı, Kemalpaşa İcra Dairesinden' başlıklı duyuruda, dosya numarası falan, her şey mevcut. Şimdi burada fuzuli sayılarla kafa karıştırmayalım; ilgilenen olursa ayrıntıları ulaştırabiliriz.
İlana göre birinci artırma 2.4.2002 günü saat 9.30- 9.40'ta yapılacak ve o gün
'kıymetlerinin yüzde 75'ine istekli bulunmadığı takdirde' ertesi gün ikinci artırma suretiyle yüzde 40 ve satış masraflarını verene satılacak.
'Ne satılacak' diyorsunuz tabii haklı olarak.
'Muhammen kıymeti' 500 milyon TL olarak belirlenen 'mal'ımızın nitelikleri şöyle; ilandan aynen alıyorum:
35 ATS 60 plakalı (üzerinde plaka yok)
1993 model Peugeot marka J.9, beyaz renkli, P157MG080777 motor seri nolu, TR24006885 şasi nolu, motoru arızalı, kapılarının hiçbirisi yok ve koltuklar yok, ön tampon yok, panel yok, ön farlar yok, sinyaller yok, aracın şanzımanı yok, araba kazalı değil, ancak yukarıda belirtilenler ve aracın dört tekeri yok.
Pardon, ne satılacak demiştiniz?
İdeal erkek
İstanbul'daki son banka soygununun kahramanı, ideal erkek özelliklerinin çoğunu bünyesinde topluyor. Bir kere şeklen gayet makul. Boyu 1.80. (1.90 civarına çıktığınız zaman, bir kazak almak dünyanın en meşakkatli işine dönüşebiliyor.)
23-30 yaşlarında. (Andropoza yüzyıllar var; bir şey olamadık şu hayatta kasveti henüz çökmemiş. Hem ikinci bahar kategorisindeki kadınların kıtır merakı bir dergiye kapak oldu geçenlerde; trend yani.) Deri montlu. (James Dean-Marlon Brando ekolü. Uçarı, serseri vs.)
Ama esas olan tabii ki ruh güzelliği. Ve bu konuda arkadaş benzersiz. Asla açgözlü değil, gayet kanaatkâr. (Kasada bulunan 90 milyardan sadece 28 milyarı almakla yetiniyor.)
Zaafları gözünü kör etmiyor, soğukkanlı. (Hepsini almaya kalkışsa, muhtemelen yakalanacağını biliyor.)
Başarılı. Başladığı işi bitiriyor. (Yakalanmadı.)
Küçük hesapların adamı değil. Bonkör. Ayrıca da nazik. (Şoföre bahşiş bırakmayı unutmuyor.)
Kendini düzgün ifade ediyor; iyi bir hatip.
('Bu bir banka soygunudur. Ben de hırsızım' diyor personele.)
Ve hiçbir kadının kayıtsız kalamayacağı bir özellik: İçindeki çocuğu öldürmemiş! (Soygunu bir oyuncak tabancayla gerçekleştiriyor.)
Sonra eski değerlere bağlı ama fantezilere de açık. (Başına kadın çorabı geçirmesinin başka bir izahı olabilir mi?)
Eh, artık parası da var sayılır. Bir erkekten
de başka ne beklenir ki? (Bu yazıyı ciddiye alıp da suçu övdüğüm sonucuna varmayacaksınız değil mi?)
Talebin böylesi...
Bir ideal erkek tanımı da buradan buyrun... Daha önce milletçe tanık olduğumuz Vivident-Falım kıvamındaki boşanma girişimlerinden sonra bu sefer normal bir yol izleyen Seren Serengil, şimdilerde nasıl bir erkek aradığını anlatmış: 'Ağır olacak, her zaman gülmeyecek ve beni korkutacak bir erkek istiyorum.'
Herkesin hayattan beklentisi farklı oluyor tabii.