Büyük Türk devletinin 2023 hedefleri belirlenmiş!

Pazar akşamı Bağdat Caddesi'nde, ertesi günkü Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için inşa edilen takların, Atatürk canlandırmalı mağaza vitrinlerinin...

Pazar akşamı Bağdat Caddesi'nde, ertesi günkü Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için inşa edilen takların, Atatürk canlandırmalı mağaza vitrinlerinin, kaldırımlara tezgâh açmış bayrakçıların (en ironiğinden: Ya Kürt ya Roman) arasında yürüyüş yaparken, sıkışık trafikte ilerlemeye çalışan arabaların bazılarında bangırdatılarak Mehter Marşı çalınıyordu.
Pazartesi sabah kalktık. Bütün gazetelerin birinci sayfaları Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ayrılmış. Bazıları normal dozda ve klasik: Cumhuriyet'in 84. yılı kutlu olsun", "Sonsuza kadar yaşatacağız", "O'nu çok arıyoruz"...
Ama gündeme (Türkiye'nin kendisiyle masaya oturmasını talep eden Barzani'ye) bağladığı patlangaçla işi müsamereleştiren de mevcut tabii: "Atam bak aşiret reisi ne diyor?" Barzani'yi Mustafa Kemal'e şikâyet yani. İyiymiş.
Pazartesi öğlene doğru iş yolu... Kapalı yollardan kaçıp dönüp dolaşıp ulaştık derken, kapı komşumuz Dünya Gazetesi'nin orada, arabanın içinde, 40 dakikalık zaruri tank seyri. Benim için overdose. Ama masada bekleyen dahası varmış meğer.
Mavi Medya isimli birileri, 'Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Romanları/Kurtuluş Savaşı Destanları' serisinden 'Gazi Kovan' isimli bir çizgi roman basmış. Bir de basın bülteni/mektubu eklemiş yanına, 'Sevgili Duyarlı Yürek' hitabıyla başlayan:
"Ülkemizde akılların durduğu, kalplerin dağıldığı, gönüllerin soğuduğu tarihleri yaşıyoruz. Yek vücut bir milletin dudak ısırtan destan günlerinden, dudak uçuklatan boşluklara yuvarlandığı günlere geldik. Bunun için Türk milletinin sevgi damarlarını, kardeşlik pınarlarını besleyen bir çabaya ihtiyacımız vardır. Takdir edersiniz ki bu çabayı besleyecek kaynak yüce Milletimizin onurlu tarihinde fazlasıyla mevcuttur" diye başlıyor (Yüce milletimizin 'm'sinin küçük yazılacak hali yok herhalde).
"Yazılmış senaryolar içinde öfke büyütüp içine kapanmak yerine, insanlığa esin kaynağı olacak güçte kendi geleceğini kuracak dinamik bir millet çıkarmak..." diye devam edip "2023 hayalimiz bunun içindir" diyor. "2023'te güzel bir dünyanın lideri Türkiye, Gazi Kovanları unutmayan, Gazi Meclis'ten kopmayan, Gazi Ordu'yla yürüyen ve Gazi Kemal'le ilerleyen bir milli aşkla kurulacaktır inancındayız."
'HEDEF 2023/BÜYÜK TÜRK DEVLETİ'NİN ÖZGELECEĞİ' başlıklı diğer metinse başka bir âlem:
"Tarih 29 Ekim 2023, yer İstanbul... 2023 YILI, DÜNYA'NIN SÜPER GÜCÜ OLAN BÜYÜK TÜRK DEVLETİ ÖNCÜLÜĞÜNDE, TÜM DÜNYA DEVLETLERİNİN KATILIMIYLA 'DÜNYA BARIŞ VE KARDEŞLİK YILI İLAN EDİLEREK İMZALANDI!.."
'Geleceğin tarihi' şöyle şeyler yazıyor:
"Ermenistan aydınları, geçmişte var olan emperyalist devletler tarafından kullanılarak katlettikleri Türklerden, ataları adına özür dilediler. Bu hatalarından dolayı kendilerini yok etmeyip tehcir kararı alan tarihteki Osmanlı Devletine şükran anıtlarını, 24 Nisan 2014'te aynı tarihte California ve Paris'te törenle açtılar."
"Evrenin her noktasında kesintisiz var olan elektromanyetik dalgaları, kesintisiz enerjiye dönüştüren bir pille çalışan akıllı robotun yönettiği uzay gemisinin dış yüzeyine, dünyadaki ilk yazı tabletlerini icat eden Sümerler'in alfabesiyle 'Yüksel Türk!.. Senin için yüksekliğin hududu yoktur!' yazıldı."
Bazılarının hududu yok hakikaten.