'Çekirdek yiyordum ve...'

Geçenlerde televizyon-da bir rek-lama denk gel-dim; ürünle çekilen film arasındaki uyum beni titretti.

Geçenlerde televizyon-da bir rek-lama denk gel-dim; ürünle çekilen film arasındaki uyum beni titretti.
Şirin bir tatil beldesinde oğlan çekirdek yiyor. Kabak çekirdeği. Bir yandan da kıza nasıl vurulduğunu anlatıyor. Kızı görüyoruz; böyle 'özgür kız'la 'ayrı dünyaların insanları'ndaki arası bir tip. Öyle fırfırların, Yıldırım Mayruk & 'küratör' Barbaros Şansal'ların kadını değil. Doğal... Nitekim çuha çiçeği dikiyor kız. Sonra eliyle saçını iterken yüzü toprak oluyor. Yani romantizm, doğa, tatil, sadelik, aşk, toprak gibi unsurlarımız var filmde.
Şimdi ürün hakkındaki tahminlerinizi alalım. Cip, taksitli tatil köyü promosyonu, nevresim
takımı, bilmemne evleri, sardunya saksısı, alyans...
'Çekirdek yiyordum ve ruhum tehlikedeydi' diyor oğlan ve ürünü görüyoruz: Bir pırlanta yumağı yüzük! Kimseye kabalık etmek istemem ama nasıl söylesem... O yüzüğü takanın
yüzüne toprak bulaşmaz, çuha çiçeği diken kız da o yüzüğü takmaz. Evet, tahmin ediyordum anlatınca komik olmayacağını. Ama bir görseniz...
Uzun saçlı erkekler
Yaklaşık iki senedir ortalığı kasıp kavuran bir kel erkek modası vardı. Geçen yaz erkeklerin kafasındaki saçlar, kadınların bacaklarındaki tüyler kadar dehşet verici bulunuyordu, Laila tipi yerlerde saç sahibi adamlar değişik bir tür yaratık muamelesi görüyordu.
Bu kellik trendi bazı arkadaşlarımızda bir tepki doğurdu. Hayatını Nişantaşı 'in'leri çerçevesinde yaşamayan, evden çıkmadan 15 dakika ayna karşısında saçını bozup İlhan Mansız rolüne soyunmayan, 'dekontrakte şıklık' hadisesini komik bulan bazı kendiliğinden 'cool' erkekler saçını uzatmaya başladı.
Geçen haftaki Noir Desir konserinde üç-beş tanıdık gördük. Hepsi bu kararı aşağı yukarı aynı dönemde aldığı için, saçlar uzamış! Bu uzun saçı Tarkan modeliyle karıştırmayın. Onunki daha yapılı. Bunlarınki ise daha bir eski zaman müzisyeni ve de 68'li havasında. 90 gram jöle + 75 gram briyantin + 215 gram köpük gerektirmiyor. Neticede tarzları farklılık gösterse de bu yaz uzun saçlı erkeklerin mevsimi olacak gibi görünüyor.
Biracıya rezervasyon
Nişantaşı'ndan Taksim dolmuşlarının kalktığı sokakta (ki Atiye Sokak olur kendileri) bir biracı açıldı. Adı Taps; biraların çekildiği musluklar anlamına geliyor. Güzel bir yer. Özelliği biralarını kendi üretiyor olması; bizim buralarda türünün ilk ve tek örneği yani. Dört farklı çeşidin nispeten küçük bardaklarda geldiği Taps Sampler'ı gayet eğlenceli. Poppers tipi atıştırmalıkları düzgün. Fiyatları da semt normallerinin altında, yani makul. Yalnız komik bir durum var; burası öyle bir tuttu ki rezervasyonsuz almıyorlar. Yurdum insanı da paşa paşa gidip biracıya rezervasyon yaptırıyor!