Erkeklerin son karasevdası

Cuma gecesi Ahmet Hakan Coşkun'un 'İskele Sancak'ı, Reha Muhtar'ı aratmayacak kadar şenlikliydi.

Cuma gecesi Ahmet Hakan Coşkun'un 'İskele Sancak'ı, Reha Muhtar'ı aratmayacak kadar şenlikliydi. Bu vesileyle televizyon tarihimizin saatlerce konuşsa da tek kelime söylemeyen kült figürlerinden Yıldo ile hasret giderme imkânı bulduk.
Son nefesini Elif Şafak'ın kollarında vermek isteyen erkek sayısı ürkütücü bir hızla artıyor. Uzaklara sabitlediği derin bakışları ve on parmağında 15 gümüş yüzüğü eşliğinde kapakları süsleyen yazar, bazılarının karasevdası olma yolunda ilerliyor. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın düzenlediği 'Hamsi Gecesi'nde balıkla rakı içilir mi tartışmasına son nokta konmuş. Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Halis Burhan 'Balığın üzerine rakı dökmezsen, balık kendisini inek yedi zanneder' diye olayı aydınlatmış. Ankara Emniyet Müdürü Hasan Yücesan da 'Balığı rakısız içersen öbür dünyada hakkını arar. Rakısız balık yemek günahtır' şeklinde fetva vermiş!
Suna Pekuysal ve Özkan Uğur'lu 'Yeter Anne'yi seyrediyor musunuz? Bazen olağanüstü komik oluyor. Özkan Uğur da zaten bu memlekette en yetenekli bulduğum adamların başında geliyor. Bu gece malum Oscar patırtısı var. Diğerlerini bilmem ama 'En İyi Erkek Oyuncu' oyumu Russell Crowe'dan yana kullanıyorum. Mümkün olsa da okunmuş pirinç falan yollasam. Zeynel'e esaslı rakip: Bolulu Hasan Usta'nın sütlü tatlıları. Nedim Saban'ın açtığı zincirin önünde ciddi kuyruklar oluşuyor. Özellikle kazandibi çok iyi. Şu Hisseli Harikalar Kumpanyası sergisine bir ara mutlaka gidin. Hakikaten oyuncak gibi. Yapı Kredi Kültür Merkezi Vedat Nedim Tör Müzesi'nde. Nisan sonuna kadar da devam edecek. 'Neler Oluyor Bize'den çok sıkıldığımı söylesem ayıp mı?
Peki 'Yeditepe İstanbul'da Zuhal Olcay'ın fazla 'büyük' oynadığını, lüzumundan fazla teatral kaçtığını düşünmek ayıp mı? Halbuki
Meral Okay mesela, ne kadar 'normal' ve mükemmel. Bu arada 'Yeditepe İstanbul' tam da 'İkinci Bahar'ın varisi muamelesi görüyor; pazartesi akşamı diziyi kaçırmamak için hiçbir program yapmayanlar var.
Nişantaşı Atiye Sokak'ta eski Cafe Wien'in orada, Taps diye bir yer açıldı. Bira cenneti. Ortaköy'deki eski Memo's (en son Joy) bu yaz Buz-Anjelique olacak. Ve kuvvetle muhtemel ki insanlar izdihamdan ölecek. Yaz modasının başlıca kurallarını sayıyorum: Fırfır, püskül, fisto, beyaz, çiçek, yine fırfır, yine püskül, yine fisto...
Zor değil. Romantik bir köylü kızı oldunuz mu, sizden havalısı yok.
Roberto Carlos'tan Rui Costa'ya, Pepsi'nin bir araya getirdiği 'rüya takımı' 11 yerine 10 kişi poz vermiş. Çünkü David Beckham'ın 'baharat'lı karısı Victoria, fotoğraftaki Britney Spears'ı kıskanıp kocasını yollamamış. Allah akıl fikir versin. (Ayrıca da kıymetimiz bilinsin.)
Şimdi diyeceksiniz ki nerede bu yazının giriş gelişme sonuç hadisesi.
E görüyorsunuz, yine çoğu pazar olduğu gibi ilan münasebetiyle hap kadar yerim. Son olarak bugün herkesin kirliye atmakta olduğu gömleğinin cebinde gıcır bir 20 milyonluk
bulmasını dilerim. Tatlı pazarlar.