Fatih Özgüven'in evi, Mine Kırıkkanat'ın dekoltesi, vs...

Düzenli olarak takip ettiğim bir dergi değil. Ama tesadüfen karıştırırken aaaaa, bir baktım dünyanın en şahane yazan ve daha da şahane dans eden adamı. Fatih Özgüven.

Düzenli olarak takip ettiğim bir dergi değil. Ama tesadüfen karıştırırken aaaaa, bir baktım dünyanın en şahane yazan ve daha da şahane dans eden adamı. Fatih Özgüven.
Güzel bir röportaj, artı fotoğraflar. Hem Özgüven'in, Orhan Cem Çetin tarafından çekilmiş kareleri hem de çekmecelerini karıştırıyormuşsunuz hissi veren fotoğraflar. Mesela büyük halasının, mesela hep aynı kanepede Polaroidlediği misafirlerinin.
Geniş Açı, bir fotoğraf sanatı dergisi. Ama öyle teknik ya da lüzumundan fazla sofistikos bir durumu yok. Son sayısından çok hoşlandım. En
azından Özgüven'li 'Hayatımız Fotoroman' köşesinin her normal Radikal okurunun ilgisini çekeceğini tahmin ediyorum.
Radikal okurlarının derginin 59. sayfasında da bir hoplama durumu olacak. Fotoğrafçı Muammer Yanmaz, 'Kırk İstasyon' projesinde Türk sanatçılarını ve akademisyenlerini, dünyanın çeşitli metropollerinde kendi seçtikleri metro istasyonlarında görüntülemeyi hedeflediğini söylüyor. Ve o 59. sayfadaki straples elbise, yani nasıl söylesem, düştü, düşüyor. Metaforları iyi kullanan, dans figürlerini de mi iyi beceriyor, böyle bir bağlantı kurulabilir mi, bilmiyorum ama bu sefer de tanıdığım en iyi dans eden kadınlardan biri, Mine Kırıkkanat. Had safhada seksi göğüs
dekoltesi eşliğinde Concorde'da.
Geniş Açı'nın 'Portfolyo' özel sayısında Muammer Yanmaz'ın dışında yabancı fotoğraf sanatçılarının işlerine de yer verilmiş. Peter Granser'in
'Alzheimer' projesi, bu hastalığa yakalananların bakımı için Almanya'da kurulan özel bir klinikte gerçekleşmiş. Fotoğraflar son derece çarpıcı.
İngiliz fotoğrafçı Felicia Webb ise anoreksik ve bulimik kadınları görüntülemiş. Yine tahmin edersiniz ki, son derece çarpıcı.
Alınsın bu dergi. Konsun arşive. Güzelmiş. Bir de adı öyle geometriyi çağrıştırmasa.
'Yüreğini koyan parti'
İsmail Cem & Mehmet Ali Bayar izdivacı, Derviş takibi filan derken, manikürcülerde bile sırf siyaset konuşuluyor.
Ama magaziniyle birlikte.
(Oya Ünlü hayatı boyunca hostes olmak istemiş ve içinde ukte mi kalmıştır?
O fularlar niyedir?)
Mustafa Sandal'ın, Dünya Kupası zamanı patlayan şu 'Pazara kadar değil, mezara kadar'ı var ya, seçim hengâmesi arifesinde parçanın talipleri çıktı. Söz yazarı ve besteci adamcağız da alışveriş hususunda pek hoş bir laf etti geçen gün: 'Bu şarkıyı, milletin önüne hizmet için çıkan, yüreğini koyan partiye vereceğim.'
İyi de, bunu nasıl belirleyeceğiz? 'Ben öyle fasulyeden çıktım. Yüreğimi müreğimi de koymayacağım, gidin başka sakatatçıya' diyen var mı?
Tashih deryası
Ne zamandır olmuyordu, özlemişsinizdir diye üst üste gelmiş. Cuma
günkü yazıda, pardon tashih deryasında, boğulmadıysanız eğer, teşekkür ederim. Ve de özür dilerim. 2 kişiden.
Birincisi Caddebostan Paul'deki şarap aydınlanması gecesinin mimarı Aytül Selahiye. Aytül benim liseden arkadaşım. Ve yazıda aklım sıra espri yapıyorum, 'O zamanlar Vatansever idi, şimdi (hayır bölücü değil!) Selahiye' diye. Lakin redaktör arkadaşlar Aytül'ün 2 soyadını da küçük yazmayı tercih ederek, kıza DGM'nin yollarını aralamışlar! Yani vatanseversin, bölücüsün, bir de selahiyesin. Ne demekse! 'O zamanlar vatansever idi' demek, şimdi değil demek. E tamam bölücü de değilmiş kadın ama selahiyeymiş! Dikkkaatttt!
İkinci özür, resmi yanlışlıkla kullanılan adını bilmediğim kurbanımdan!
Eşi Mehmet Tuna'yı 'bir miktar' kıskandığı için evine çilingirli, polisli, gazetecili, süper donanımlı bir ziyaret tertip eden Şehnaz hanımın haberinde yanlış fotoğraf kullanılmış.
Bu arada Şehnaz Tuna'nın söylediklerini takip etme imkânınız olmamıştır muhtemelen, hemen açığı kapatalım. Eşinin kendisini 'ucuz' kadınlarla aldattığını öğrenince boşanmak için mahkemeye müracaat ettiğini söylüyor Tuna. "İki üniversite bitirmiş, psikolog olmuş bir insanım" diyor, "Bu tür olayı kaldıramam. Beni dövmesine, vurmasına bir şey söylemem; erkektir yapar derim, affederim. Ama aldatılmayı affetmem."
Bu da psikolog görüşü!