Hangi yaşa hangi eş?

Evi karıncalar bastı. Ben de geldi nihayet bahar diye heveslendim. Büyük yanılgı tabii.

Evi karıncalar bastı. Ben de geldi nihayet bahar diye heveslendim. Büyük yanılgı tabii.
Erzurum'da kar kalınlığının 10 santime
vardığını öğrenip oturdum.
Hava kasvetli, ruhum havanınkini dövebilir biçimde ekstra/lüks/öz kasvetli. İçimde iri bir balon. Pek de fena dumanaltı olmuş salon.
Dün Filiz Akın'ın zıp zıp koşuşturduğu bir film, Hülya Koçyiğit'in gözyaşı denizinde boğulduğu başka bir film, CNBC-e'de iç acıtan bir Katolik-Protestan hikâyesi,
'Seinfeld' ve Harvey Keitel'li 'Duman'
takviyesiyle geçti.
Bugün ise sonsuza kadar uyumaya niyetliydim. Fakat öte yandan bir sinema kaşıntısı.
'Tenenbaum Ailesi' mesela, bütün bireyleriyle
üstüme çullanıyor. Sonra David Lynch'in
'Mulholland Çıkmazı'.
Evet ciddi bir çıkmazdayım. Sinemaya giderken
en azından giyinmek icap ediyor. Ki bu da evden sokağın başına parende atarak ilerlemekle kıyaslanabilecek bir imkânsız aktivite.
Ayrıca gazeteleri karıştırmalıyız. Bilgisayar, hissediyorum, müthiş bir virüs misafirperverliği içinde. Onun bir yamuğuna gelmeden yazıyı yollamalıyız.
Bu ruh haliyle aldığım 35 santimlik ilan haberi beni bir siyah lale bedeli kazanmışım gibi uçurdu arkadaşlar. Evet, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın lalelerinden. Ve yine evet, yerimiz hap kadardı.
Daha gazeteleri önüme yayarken üzerime bir haber sıçradı. Günay Restoran'ın sahibi Günay Tuncer'in eski eşi ve yeni sevgilisi ilişkilerinden bahsetmişler. Daha önce de müşerref olmuştuk kendileriyle; 23 yaşındaki sevgili Ahu Erbaydar'ın, Tuncer'den 38 yaş küçük olması sebebiyle.
Bu sefer eski eş Sevil Özdidmin anlatıyor:
"Giderken 'Sen 50-60 yaşları arasında birlikte olmak istediğim kadındın, teşekkürler' dedi. Bu sözler acı verdi, yine de elini öpüp uğurladım."
Hesaplıyoruz, Günay Tuncer şu anda 61 yaşında, yani 10 yıllık süre dolmuş!
Şimdi böyle bir lafı yutmak zor tabii. Ama 'Hayatın şu şu şu aralıklarında beraber
olmak istenecek kadın/adam' bir yandan da mükemmel bir formül değil mi?
Çekinmeyin, hemen kişiselleştirin. Mesela 30'u geçmiş, 35'e yaklaşmış kümenin elemanı olarak söz alayım. Yirmilerde o her şeyi bilen adamlardan dünyayı öğrenmek süper bir deneyim de... 40'ına gelince kıtır peşine düşenleri artık daha iyi anlıyorum. Dedelerin şık aksesuvarı olarak 30'u geçip, çok geçip, hâlâ çıtır muamelesi görenleri de.
Eski eş ve yeni sevgili, saç ve ruj tonlarından burun modellerine kadar aynı görünmüyorlar mı? Beğeni de, tutarlılık da bu olsa gerek.