İntikam fotoğrafları

İntikamın soğuk yenen bir yemek olduğu yönündeki klişeyi, intikamın dekolte çektirilen bir fotoğraf olduğu yönünde değiştirebiliriz.

İntikamın soğuk yenen bir yemek olduğu yönündeki klişeyi, intikamın dekolte çektirilen bir fotoğraf olduğu yönünde değiştirebiliriz. İlk örneğini Derya Tuna'da görmüştük. (Bir haftada ikinci Derya Tuna yazısı, hakkımızda hayırlısı) İbrahim Tatlıses'in Asena operasyonuyla birlikte Derya Tuna, 'Sen aldatırsan ben de gösteririm' biçiminde bir 'Bakınız, göğüslerim var. Bakınız işte bunlar da bacaklarım. Evet iki tane. Popom da burada oluyor' teşhirine başlamıştı.
Bu tarzın son örneklerini, 'en birinci aldatılan kadın' gururunu Hülya Avşar'dan bile daha şık taşıyan Tuğba Altıntop verdi. Kendileri biliyorsunuz Rafet El Roman'ın eşi. Pardon, aldatılan eşi. Bu çok önemli. Çünkü böyle acayip bir 'Vasfınız nedir? Ben aldatılan eş. Ah tamam o zaman buyrun' durumu var.
Hafta sonumuzu 'Aldatılan eşin intikam pozları' başlığıyla verilen Tuğba Altıntop bacakları ve göğüsleri süsledi. Altıntop, "Rafet'e inat" güzelliklerini bizimle paylaşmaya karar vermişti.
İşte bu bacakları aldatılmıştı. İşte bu göğüsleri aldatılmıştı. Bu poposu. Evet aldatılan, bu poposuydu. Sanki daha mı iyi bir popoyla aldatılmıştı?
Bir tür 'Yıkılmadım, ayaktayım' gösterisi midir, 'Sen başka kadınlara gidiyorsun ama bak ben en kadınım' debelenmesi midir, nasıl bir şeydir bu 'sen aldatırsan ben de soyunurum arkadaş' intikamı, anlamak mümkün değil.
Soruyorum kendime, böyle bir intikamın yolları sana fiziken kapalı diye mi elâleme laf ediyorsun? Ama yani ille de bir kana kan durumumuz olacaksa, Cosmo usulü 'Bütün kravatlarını ortadan ikiye kes, bütün ayakkabılarının içine reçel dök' tavsiyeleri bile daha makul geliyor.
Erkeklere kurs
Nefis bir mail geldi. Erkekler için bir kurs düzenlendiği, içeriğin son derece karmaşık ve zor olduğu için sınıfların her birine en fazla 8 kişi kabul edilebileceği notu düşülmüş.
Bir, antifeminist geçinirim. İki, forward edilen mail'leri bu köşeye pek koymam; benden önce size gelmiş olacağı paranoyası yüzünden.
Ama buna bayıldım bittim. Birçok kadının da birçok maddede iç geçireceğine karar verdim. Buyrun.
Kurs konuları:
1. Buz kalıbına nasıl su doldurulur? Adım adım slaytla açıklama.
2. Tuvalet kâğıdı rulosu takıldığı yerde kendini yeniler mi? Yuvarlak masa tartışması.
3. Klozet kapağını kaldırıp duvara ve yere sıçratmadan.. mümkün mü? Grup çalışması.
4. Kirli sepetiyle yerdeki halı/ döşeme arasındaki temel farklar. Resim ve grafiklerle açıklama.
5. Yemekten sonra tabak çanak kendi kendine lavabo veya bulaşık makinesine uçarak girebilir mi? Videoyla açıklama.
6. Kimlik kaybı: Uzaktan kumandayı bir parçanız olmaktan kurtarmak. Destek hattı ve yardımlaşma grupları.
7. Aranan şeyleri bulmayı öğrenmek. Höykürerek evin altını üstüne getirmek yerine doğru yere bakarak başlamak. Açık forum.
8. Eş/sevgiliye çiçek getirmek sağlığınıza zararlı değildir. Grafikler ve ses kaydıyla açıklama.
9. Normal insanlar kaybolunca yolu sorar. Gerçek yaşam itirafları.
10. Kadın park etmeye çalışırken sessizce oturmak genetik açıdan imkânsız mı? Araba kullanma simülasyonu.
11. Hayat dersleri: Anne ve eş arasındaki temel farklar. Sınıfta canlandırma.
12. Nasıl ideal bir alışveriş arkadaşı olunur? Gevşeme egzersizleri, meditasyon ve nefes alma teknikleri.
13. Bunamayla nasıl savaşılır? Doğum günleri, yıldönümleri, diğer önemli günler unutulunca nasıl özür dilenir? Beyin şoku ve gerekirse operasyon.
Zindan partisi
Bu gece Yedikule Zindanları'nda hakikaten enteresan bir konser/parti var.
1000 yerde filan okumuşsunuzdur gerçi ama bir de ben hatırlatayım. Fazıl Say ile Mercan Dede birlikte çalacaklar.
Önce Fazıl Say piyanosunu konuşturacak, Bach çalacak. Sonra Arkın Allen nam-ı diğer Mercan Dede gelecek sahneye, alttan elektronik vermeye. Bir de ney üflemeye.
Daha sonra ikili birlikte DJ'lik yapacak.
İzleyicinin ruh haline göre de konser/ partinin temposu yükselecek.
Zırt pırt bir araya gelmeyen böyle sıkı iki müzisyene bir de mekânın büyüsünü katın. Pek kaçırılası değil demek istiyorum.