Potansiyel katil

'Yıldönümü Kutlaması'nda (Bağımsız Film Festivali'nde gelmişti, televizyonda da gösterdiler birkaç kere)...

'Yıldönümü Kutlaması'nda (Bağımsız Film Festivali'nde gelmişti, televizyonda da gösterdiler birkaç kere) Phobe Cates, Jennifer Jason Leigh'ye çocuğun nasıl da bir sürü şeye engel olduğunu şöyle anlatır: Düşünsene şöyle rahat rahat bileklerini kesip intihar etme hakkın yok artık.
Çocuk sahibi olmak, insanın bu tip lükslerini
elinden almakla kalmıyor, beraberinde potansiyel katil olma ihtimalini de getiriyor galiba. Adam öldürmeden çocuk yetiştirmeyi nasıl başarıyorlar, bazen gerçekten anlamıyorum.
Son iki günün iki haberine bakalım: 16 yaşında bir kızınız var. Ve 'Seni intihar ettirene kadar peşini bırakmayacağım' diyen bir arkadaşı. Kızınızı iki intihar girişiminden kurtarıyor ve arkadaşından şikâyetçi oluyorsunuz. İntihara teşvikten
dava açılıyor lakin kızınız ölmediği için suçun oluşmadığına karar veriliyor! Siz de onun peşini bırakmamaya and içmez misiniz?
İkincisi de insanı Erkin Koray usulü anti
okul kampanyasına sürükleyecek cinsten bir haber. Kızlar tuvaletinde kullanılmış ped bulan müdür, öğrencileri sorguya çekiyor. Suçlunun ortaya çıkmaması durumunda kızların külotlarını kontrol edeceğini söylüyor. Kan tahliliyle suçlunun tespit edileceğini haykırıyor, sınıfa 3 erkek polis getirerek pedi törenle onlara veriyor.
Kimsenin tuvalette böyle bir objeyle karşılaştığında sevinçle zıpladığını zannetmiyorum. Ama bu sorunun kökünü kazımanın yöntemi bu mudur? Kızınızın böyle bir tacizle karşılaştığını düşünün;
'Rezervuar Köpekleri'ndeki gibi sifonu çok amaçlı kullanmaz mısınız?
Tez havaya girdi Nez
Evvelki gün 15 yaşındaki yakışıklı apartman saki-nimizin doğum günü kutlamaları vardı. Ben bilgisayarın tuşlarına toplam kaç kere bastıysam (Cuma günkü yazı 5 bin vuruş civarındaydı) onlar da müzik setine o kadar defa basıp aynı şarkıyı geri sardılar. Shakira'nın o meşhur parçasını 5 bin kere dinledik hep beraber.
Birilerinin idolünün de Shakira olması anlaşılır tabii. Yedi yaşındaki kopyası, her gece taklidini yapan son Maksim assolisti Petek Dinçöz derken, şimdi de "10 Shakira'ya bedel" diye lanse edilen yeni bir isim var: Nez.
Çırağan'ın oradaki Q Jazz Bar'ı acayip dolduruyor. İstanbul nüfusunun, o pastanın üstündeki krem şantinin tepesindeki kiraz şekeri kitlesi, günler önceden rezervas-
yon yaptırıyor.
Hayatını İngiltere-Türkiye arası mekiklerle geçirmiş 22 yaşında bir kız Nez yani Nezihe. İngilizce parçalar söylüyor ve de
müthiş dans ediyor. Göbek dansı.
Fakat şöyle bir durum var. Nez gayet tez canlı; ahkâm kesme hususunda hiç vakit kaybetmiyor. Durduk yerde Asena'ya laf atıyor, onun dansının ancak Tatlıses'i memnun edeceğini falan söylüyor. Anlaşılmaz bir şey; neden daha ilk dakikada kendini ucuzlatıyor?