Roberto Carlos'la Ahu Aysal'ın ortak noktası ne olabilir?

Yine bir taşınma projesi arifesinde; Ikea'dan raf, Bauhaus'tan plaka, marangozdan sunta kâr etmezken, doluya koysan almaz, boşa koysan da almazken, Hello! dergisinin o saklamalık son sayısı piyasaya çıktı.

Yine bir taşınma projesi arifesinde; Ikea'dan raf, Bauhaus'tan plaka, marangozdan sunta kâr etmezken, doluya koysan almaz, boşa koysan da almazken, Hello! dergisinin o saklamalık son sayısı piyasaya çıktı.
Çok tatlı bir sayı. Ana konulardan biri, Fenerbahçe'nin yeni yıldızı Roberto Carlos. Futbolcu, Madrid'deki villasında sevgilisiyle şıkır şıkır pozlar eşliğinde uzun bir röp vermiş. Bomba iş.
Fakat aksilik bu ya, o 'aşkımızdan ölüyoruz' pozlarından az sonra bunlar ayrılmış; R.C., 2006 Brezilya Güzeli'nden kendine yeni sevgili yapmış. Olmuş mu sana en exclusive'inden çekim ve röp, çöp!
Hello!'cular n'apsın, son dakika kazığı karşısında ya toptan unutup o güzelim seti bağrına taş basacaksın, ki bilmem kaç sayfalık yeni malzeme bulmak demek bu, ya da çevirip taklalayıp oldurmaya bakacaksın.
Onlar da ikinciyi seçmişler; "Roberto Carlos, eski sevgilisi Martins'le bu pozları verdikten kısa bir süre sonra, 2006 Brezilya Güzeli yeni sevgilisiyle doğum gününü kutladı" spotuyla girmiş, "Martins'in Carlos için kurduğu hayaller de bu fotoğraflarda kaldı... Oysa fotoğraftaki eski sevgili Martins, bu ilişkinin geleceğinden çok emindi... Bu sevgi dolu pozu gördükten sonra bu ilişkinin bittiğine inanmak zor gibi gözüküyor ama artık Roberto Carlos yeni sevgilisi Jane Sousa ile birlikte..." diye kör gözüne kırk vurgulu resimaltlarından çıkmışlar.
Neyse, asıl en mıknatıslı kare, villadaki kütüphane. Resme bakıyoruz; gri olan. Sayıyoruz; duvardan duvara, tabandan tavana bir kütüphane kaç kitap, kaç resim, kaç top alır? Kitabı olmayan, kütüphane yaptırma sevdasına neden kapılır?
Daha bu işlev değil de ölçü odaklı şıklığa doyamadan, birkaç sayfa sonra karşımıza Ahu Aysal'ınki çıkıyor. Kim Ahu Aysal? Les Ottomans Oteli'nden, daha çok da Ajda Pekkan'la dudaktan öpüşmesinden hatırlayanlar çıkabilir.
Aysal'ın da Bodrum Gündoğan'daki villasında, Roberto Carlos'la beğeni ve ihtiyaçlarının öpüştüğünü gösteren bir kütüphanesi var. Resimde; bej olan. Yine hep birlikte sayabiliriz: Bir kütüphane kaç kitap alır? Peki kaç nazar boncuğu, kaç biblo, kaç fil taşır?