Televole şekeri

Seren Serengil- Ozan Kaçmaz çiftinin bütün memlekete rezil rüsva olarak bitirdikleri, sonra da tükürdüklerini yalama yoluyla...

Seren Serengil- Ozan Kaçmaz çiftinin bütün memlekete rezil rüsva olarak bitirdikleri, sonra da tükürdüklerini yalama yoluyla toparladıkları evliliklerinin, kana kan intikam aşamasında ilginç bir replik vardı.
Serengil'in, kocasının çalışmasına izin vermeyerek kariyerini mahvettiği iddialarına karşılık, 'Günay'dan teklif geldi de, yollamadık mı?' demişti Ozan Kaçmaz.
İbo'nun 'Bizim oralarda Harvard vardı da gitmedik mi'sini çağrıştıran bu meydan okumaya hiçbir cevabı olamamıştı Seren'in. Olamazdı. Çünkü maalesef Günay'dan teklif gelmemişti. Gelse, dükkân senindi. Seren koşar, koca da 'kaçmaz'dı.
Böyle mühim bir müessese Günay. Bazılarının nezdinde. Yoksa ben bilmem. Ama şu kadarını hissedebiliyorum: Orada çıktıysan rüştünü ispat ettin demek oluyor. Eşiği geçtin. Ya Leman Sam gibi belli bir çizgin falan var, ya Ajda Pekkan gibi 'star'sın. Kısacası bir şeysin.
Günay'ın son yıldızı Petek Dinçöz. Televole şekeri. Günün manasına uygun olarak, bayram şekeri niyetine sunuyorum. Çikolata kaplı lokumları hatırlatıyor bana; gayet ısırılası ama çikolata kısmı da sert ve fit!
Petek Dinçöz '80 doğumlu (ah!) ve İzmirli (eyvah!). Bu özellikleri artı güzelliklerinin
yanında bir de kuvvetli rüzgârı var; Can Tanrıyar. Ki bu şahsiyet, çoğunuzun aşk ve nefret ilişkisi yaşadığı 'Televole'nin mucidi.
Petek'in ilk assolistlik denemesini, bizim buradaki arkadaşların bile 'N'oluyoruz!' nidaları eşliğinde bu 'eşik' sayılan kulüpte gerçekleştirmesinin de, Bülent Ersoy, Orhan Gencebay gibi kendini sesiyle, müziğiyle tanımlayan isimlerden '10 puan' almasının da, erkek seçimiyle bir miktar ilgisi var muhtemelen. Taze assolistin en sıkı akıl
hocalarından Seda Sayan ve pastırma modeli sırtının, giyinmeyi toptan reddettiklerinde bile, 'Televole jürisi' tarafından haftanın en şıkı seçildiklerini hatırlatırız. (Eski kocasıyla konuşup konuşmadıkları sorulup da o unutulmaz 'Ben o kadar entel değilim' cevabını verdiğinde Petek'in programından çıkıyordu S.S.)
Fakat şöyle de bir durum var.
Petek Dinçöz'ün bu yükselişini sadece sevgilisiyle açıklayamayız. Pek tarzınız olmayabilir ama çok güzel, çok hırslı, çok çalışkan. Bir röportajında tam dört ay boyunca her gün ikide şan hocasına gittiğini,
dört buçukta çıktığını, yedide kulübe vardığını, sabah bire kadar prova yaptığını söylüyor. Rezil olmamak için hakikaten uğraşıyor.
Sonra kimlerle ilişkilerini nasıl tutmalı, biliyor. Hülya Avşar'dan Gülben Ergen'e kimseyle arayı bozmuyor, saygıda kusur etmiyor, cin olmadan çarpmaya kalkmıyor.
Bir de üstüne, komik kız.
Sevgilisinin peşine nasıl dedektifler taktığını, ona bakan kadını nasıl kezzaplayacağını falan uluorta, Cosmo'nun
'Ne kadar kıskançsınız' testi kıvamında anlatıyor. Aptalca bulabilirsiniz. Ama bir manken /şarkıcıdan da Murat Belge/Gündüz Vassaf donanımı beklemek... İnsan beklentilerini de makul sınırlarda gezdirmeli.
İyi bayramlar.