Atatürk Orman Çiftliğindeki AK Saray neyi temsil ediyor?

Dört bir tarafı kıraç, kayalık, bomboş arazilerle dolu olan Ankara'da, bu bin bir odalı başkanlık sarayı neden, getirilip Atatürk Orman Çiftliğinin tam ortasına dikildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına geçip ona soru soran meslektaşlarımız var ya, onlardan bir ricam olacak, lütfen, soru listelerine şunları da ekleyebilirler mi?

Dört bir tarafı kıraç, kayalık, bomboş arazilerle dolu olan Ankara’da, bu bin bir odalı başkanlık sarayı neden, getirilip Atatürk Orman Çiftliğinin tam ortasına dikildi?

Neden bu bina yapılırken Ankara’nın bir kaç ormanlık alanından birisi seçildi, binlerce, belki on binlerce ağaç kesildi?

Ve hala, başkanlık sarayının yollarını yapacağız diye kesilmeye devam ediliyor...

Havadan çekilmiş fotoğraflara bakınca, meydana gelen korkunç doğa katliamı bütün acıklı haliyle gözler önüne seriliyor...

Kocaman bir ormanlık alanın tıraşlandığını, bir daha geri gelmemek üzere yok edildiğini görüyorsunuz...

Bizde asla olamayacak bir şey ama, Erdoğan BBC’nin Hard Talk (Zor Konuşma) tarzı bir programına çıksaydı, çok net bir şekilde şu tür sorularla da karşılaşırdı:

Bu Atatürk Orman Çiftliği sizin için neyi temsil ediyor?

Neden bu kadar ağacı yok etme pahasına ve idare mahkemelerinden ardarda verilen kararlara rağmen bu başkanlık sarayını buraya inşa ettirdiniz?

Ülkenin ilk halk oyuyla seçilmiş cumhurbaşkanı olarak, neden böyle tatsız bir başlangıcı tercih ettiniz, mahkemelerin durdurulmasını emrettiği bir inşaatı devam ettirip, oraya taşınmayı tercih ettiniz, neden?

“Atatürk Orman Çiftliğinde çocuklara adeta süt gibi alkol içirildiğine dair fotoğraflar var” demişsiniz eski bir konuşmanızda, sizin başkanlık sarayınız böyle bir geçmişin üzerine sünger çekmeyi mi temsil ediyor?

Siz bin odalı başkanlık sarayına taşınırken, Başbakan'ın eski cumhurbaşkanlığı konutuna gitmesi, Türkiye’ye ve dünyaya asıl güç ve iktidar benim demek anlamına mı geliyor?

* * *

Sahiden, Atatürk Orman Çiftliğine inşa edilen AK Saray neyi temsil ediyor?