Ahmet Şık tehdidi

Şahsen Ahmet Şık ile bazı yargı mensupları arasında kitap satışlarını arttırmaya yönelik bir işbirliği olduğundan şüpheleniyorum. Babayiğit bir savcıyı göreve çağırıyorum.

Ahmet Şık’la dün telefonda konuştum. Şimdiden söyleyeyim de yarın öbür gün konuşma kayıtları sağda solda yayımlandığında gizli bir şey yapmışım zannedilmesin. Örgütsel bir faaliyet sebebiyle değil, hakkında hapishane çıkışı söyledikleri için savcının hazırladığı ‘tehdit’ iddianamesi için aradım.
Gerçi bu konuşmayı dahi örgütsel bağlantı için yeterli sayacak birçok savcı var. Bugüne dek okuduğumuz birçok iddianame buna işaret ediyor.
Ahmet Şık’a bu yeni iddianame hakkında yazı yazacağımı söyledim. Bu da herhalde örgüt adına talimat alıp verdiğimi gösterebilir. Bari gideceksek örgüt yöneticiliğinden gidelim değil mi? Aşağısı cakamıza yakışmaz.
Ne demişti Ahmet Şık hapishane çıkışında:
“Eksik kalmış adalet, hukuk ve demokrasi getirmeyecek. Sadece benim davamda 5 tutuklu var, 100 civarında gazeteci hâlâ içeride. İfade özgürlüğü meselesi sadece gazetecilerin sorunu değil. 600 civarında öğrenci var. Bunun mücadelesine devam edeceğiz. Bu komployu kuran, yürüten polisler, savcılar ve hâkimler bu cezaevine girecek. Onlar buraya girdiğinde adalet gelecek. O cemaat bağlantılı, o çete bağlantılı adamlar buraya girecek.”
Hadi hakaret davası belki anlaşılır, fakat tehdit davası neyin nesi? Ahmet Şık sizi yargılayacak ya da hapishaneye atacak bir tehdit unsuru mudur?
Bu soru mağdur olarak davaya katılan 39 hâkim ve savcıya.
Gerçekten Ahmet Şık’ı sizi yargılayacak bir tehdit olarak mı görüyorsunuz?
Bu sebeple mi iddianamede hakkında 7 seneye kadar hapis cezası isteniyor?
Bu iddianamenin hazırlandığı haberinin Ahmet Şık’ın yeni kitabının piyasaya çıkmasından bir gün önce duyurulmasına ne demeli? Zannedersin savcılar Şık’ın kitapları iyi satsın diye örgütlü bir faaliyette. İmam’ın Ordusu’ndan sonra yeni kitabı Pusu–Devletin Yeni Sahipleri de bir yargı PR’ı ile piyasaya çıkmış oldu.
Şahsen Ahmet Şık ile bazı yargı mensupları arasında kitap satışlarını arttırmaya yönelik bir işbirliği olduğundan şüpheleniyorum. Babayiğit bir savcıyı göreve çağırıyorum, bu örgütü açığa çıkartsın ve dağıtsın.
Kitap dün piyasaya çıktı. Bu yazıyı yazarken henüz kitabı edinememiştim. Yazıda bahsetmek için Ahmet Şık’tan kitabın bir kopyasını e-mail’le göndermesini de isteyemedim. Korktum. Sonra uğraşıp durursun çünkü. Yok bu kitap sana neden geldi? Yok kitabın şurasında burasında notlar var. Allah muhafaza.
Odatv davasının bitmesini bekliyorum. Dava bir bitsin hele. Ondan sonra dava sürecinde kara propaganda yapanlar ve gerçekleri söylemeye çalışanlara açıkça hakaret edenler teker teker teşhir edilecek.
Açıkça yalan yazıp devlet içindeki çetelerden aldıkları talimatlarla kalemlerinin mürekkebini yalanın irinine batırarak yazanların hepsi, evet Ahmet Şık’ın söylediği gibi, bir gün yargılanacak. Bu bir tehdit değildir. Bir atasözünün gereğidir. Keser döner, sap döner, bir gün gelir hesap döner.
Başbakan yargının bazı uygulamaları için “Devlet içinde devlet oldular” dedi. HSYK bazı savcıların yetkilerini ellerinden aldı. Asıl tehdit orada Sayın Savcım. Oraya da mı dava açacaksınız?
Ahmet Şık’ı bir tehdit olarak görüp, üşenmedim, mağdur sıfatını üstlenen 39 hâkim ve savcıyı tebrik ediyorum. Şık’a yakışan, yeni kitabının 39 adedini imzalayarak sevgileriyle bu kişilere iletmesidir.

http://www.radikal.com.tr/1093220109322012

YORUMLAR
(12 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

Ahmet Sik - mataman

Birisi demiski kuzu postunu kaldirin altindan Ahmet Sik cikar. Evet ama kuzu postunun altindan ciksa ciksa Kurt cikar adami ham diye yer. Ben bunun neyine köpüreyim kardesim. Olsa olsa yorumlari okuyunca gülme krizine giriyorum, zavalli muhalafetin durumunu görünce. Bir yil sonra Ahmet Sikin adini hatirliyan kalmaz.

Iyi Savcilar... - bussard

Günümüzün iyi savcilari,konu "Amerikali" olunca aslan kesiliveriyorlar. Sanki bu ülkenin savcilarinin tek görevi bu yönde bir suc üreterek onunla mücadele etmek. Cok okunmasi icin her köseye bedava dagitilan gazeteler Atatürke agiz dolusu küfür ederken nedense hicbir savci bir sorusturma acmiyor. Bilakis salya üretimine destek veriyor. Ben burada kendine mürid diyen insanlara sesleniyorum. Medet umdugunuz insanlar milyarlarca dolara hükmederken, ekranlarda salya sümük aglayarak din ve duygu sömürüsü yaparken ve gözünüzün icine baka baka yalan söylerken neden birgün olsun kendi akliniz ve iradenizle bunlari sorgulamiyorsunuz?? Gerci bu soru bile abes, zaten kendi aklinizla hareket edecek olsaydiniz bu ülke bu hale gelmezdi. Bu ülkede Türkce Olimpiyatlarini organize eden sahis Türkceden bihaber, dini konularda yaptigi sohbetlerde dinden bihaber, Müslümanlar Ortadoguda katledilirken Müslümandan bihaber. Daha ne olsun !!! Hal böyleyken savcilar zaten bihaber...

Kontrgerilla - Kurmanbek Allahverdiyev

Ahmet SIK ve Nedim Sener'in tutuklanmasi bir kontrgerilla operasyonu idi. Bunu en cok da Zaman, Taraf ve Samanyolu TV gibi kontrgerilla yayin organlari sahiplendi. Yalan ve imzasiz onlarca haber yaptilar. Bu yeni dava ile anlasiliyor ki kontrgerilla'nin yargi icinde de saglam bir tabani var. Mataman gibi yorumcularin bu kadar köpürmelerinin sebebi ipliklerinin pazara cikmasi. Baska bir sey degil.

Tedit mi? - Ari Zerdüst

Bu da ne ki,sayin Mumcu..Hele bir Silivri ye git KCK li yapilan BDP yi kapatma davasini gör.Gör ki, Ahmet Sik'in basina gelenleri iyi anliyasin..Gör ki,12 eylül den sonra gelen 2002 li 12 eylülcü yesil fasizmi anliyabilesin...

EVET İYİ SAVCILAR CUNTAYA KARŞI CESUR OLMALI - Germiyen

Onun bunun savunmayla hiç ilgisi olmayan "o savcı cemaatçi, şu hakim cimbomlu" gibi davanın özüyle hiçbir alakası olmayan nefret içeren yaftalmalarına bakmamalı. Şık kitabında yaftalamadan başka bir şey yapmıyor. Cuntanın postalı kitaba sığmıyor...

mataman - yasabır

AKP kuzu postu giymiş faşist bir parti. Kuzu postunu kaldırınca altında Ahmet Şıklar yani hakikat çıkıyor. O yüzden bu konu üstünden bu kadar duruluyor. Anladın sen onu :)

Mataman, - takmisa

Siz bu kafayla daha konuyu idrak edememişsiniz, ahkam kesiyorsunuz. Konu ne Ahmet Şık, ne radikal yazarları ne de Özgür Mumcu...önce konuyu kavrayın lütfen.