Mas-Kom-Yah 

Akıldışı korkuyla baş etmek için daha fazla akıldışı senaryo üretilecek. Üretilen bu senaryolar canhıraş bir şekilde parti tabanına anlatılmaya çalışılacak. Sonuç?

İktidar ve iktidar medyası Gezi olaylarıyla nasıl mücadele ediyor? Akıl almaz komplo teorileriyle, insanları hedef göstererek ve toplumu bölerek.

İktidar medyasına kalırsa kâinatın bütün kuvvetleri aklını Erdoğan’la bozmuş.

Şunların hepsi yazılıp çizildi:

Houston’dan biri 200.000 kişiye Zello programıyla “Ölseniz de çekilmeyin” dedi.

ABD’li NeoCon’lar bir araya gelip ‘İstanbul Planı’nı yaparak olayları örgütledi.

CIA destekli Sırp Otpor hareketi bu işlerin arkasında. Sırbistan’ın Türkiye büyükelçisi o nedenle ülkesine döndü.

Olaylar sürerken Bilderberg toplantısının yapılması manidar.

Bütün eylemlerde Amerikalı Gene Sharp’ın önerdiği yöntemler kullanıldı.

Türkiye’nin Suriye politikasından rahatsız olan Suriye ve Rusya’nın işleri bunlar.

Rothschild ailesi Irak petrolleri nedeniyle bunu tezgâhladı.

Faiz lobisinin küresel oyunu.

Ortadoğu politikalarını cezalandırmak isteyen İsrail’in düzeni.

Erdoğan’ın hortumunu kestiği İstanbul sermayesinin hain planı.

Çözüm sürecini baltalamak isteyenlerin operasyonu.

Başbakan’ı telekineziyle öldürmeye çalışıyorlar.

Bütün bunlar iktidar medyasının anaakım yayınlarından. Yani iktidar çevrelerinin ve sempatizanlarının en çok takip ettiği mecralardan. İktidar medyası daha yakından incelenirse bunlara benzer örnekleri çoğaltmak mümkün.

Memet Ali Alabora’yı ve gazeteci Selin Girit’i on binlerce kişinin önünde hedef gösteren Başbakan’ın haber ve yorum kaynaklarının vaziyeti bu. Sınırsız bir akıldışılığın hüküm sürdüğü bir hezeyan ortamı.

Bazı bakanların, belediye başkanlarının sosyal medyada hesapları meczuplarca ele geçirilmiş gibi yazmaları da herhalde olanları bu gülünç kaynakların zırvalamalarıyla anlamlandırmaya çalışmalarıyla açıklanabilir.

İktidar çevreleri paranoyak bir içe kapanma yaşıyor. Yoksa bir insan neden İstanbul havalimanı, Adana, Mersin, Esenboğa, Pursaklar, Altındağ, Ankamall, Sincan, Kazlıçeşme, Samsun ve Erzurum’da nefes nefese aynı konuşmayı üst üste yapsın?

“Bunlar, bunlar” diyerek toplumun bir kısmını kendi tabanının önünde şeytanlaştırmaya çalışsın? Neden bin defa yalanlanmış konuları ısrarla düşman yaratmak için diline dolasın?

Suriye, faiz lobisi, CIA, Mossad, Rotschild ailesi, uluslararası medya, Gene Sharp, Houston’daki meçhul kişi, büyük sermaye ve ‘CEHAPE’ zihniyetinin senkronize bir şekilde aynı anda bir oyun planladığını zanneden bir iktidara sahibiz.

İktidar ve onun medyasının kendi kendini içine düşürdüğü bu paranoya ile hiçbir sorun çözülmez. Akıldışı korkuyla baş etmek için daha fazla akıldışı senaryo üretilecek. Üretilen bu senaryolar canhıraş bir şekilde parti tabanına anlatılmaya çalışılacak. Sonuç? Hedef gösterilenlerin sayısı artacak, cadı avı büyüyecek, iktidar damgalı bölücü ve düşmanlaştırıcı söylem bir tsunami gibi yayılacak.

Anlaşılan, iktidar ve medyası yaşanılanları zamanında Erdoğan’ın yönetip oynadığı Mas-Kom-Yah (Mason-Komünist-Yahudi) müsameresi zannediyor.

O müsamerenin kalıp ve sınırları Türkiye toplumunun çoğul yapısına dar hem de çok dar gelir.