Bağımsızların önemi

Ağbi, içime fenalıklar geldi hakikaten; "Yeni Cami Kenefi'nin 3 CÜMLEYİ AŞMAYACAK şekilde bulunduğu yerin tarifini yap" deseniz bu talimatları kavrayamayacak engellilikte tiplerin atıp tutmalarından.

Ağbi, içime fenalıklar geldi hakikaten; "Yeni Cami Kenefi'nin 3 CÜMLEYİ AŞMAYACAK şekilde bulunduğu yerin tarifini yap" deseniz bu talimatları kavrayamayacak engellilikte tiplerin atıp tutmalarından. Siyaseten Doğruluk Engelliler'e göre:
Böyle, saftorik 1 takım insanlar var.
Ya da: kötü niyetliler.
Ya da: satılmışlar, tam bunu söyleyemiyorlar da; yıkanmışlar, bağlantılılar. Bi şeyler, bi küçük şeyler.
Bu Süper Demokratlar, Über Zibidiler, Global Saflar öylesine saçma, öylesine tuhaf ve gerçeklerden 'kopuklar' ki, gider diyelim değerli mi kıymetli oylarını, Baskın Oran'a verirler! Kürt bağımsızları, desteklerler.
Kenef Tarifi Yazamayacak Yeteneksizlikte Bu Vâkıf Kalemler, taktılar mı Bağımsızları destekleyenlere!
Onlara kalırsa, bizim gibiler Fantezi Demokratlar zira.
Steril Salaklar: memleket gerçekliğinden haberi olmayan gafiller.
Onlar oysa Memleket Gerçekliği'nin üstüne ham çökelek gibi çökmüşler. Memleket Gerçekliği aman değişmesin hiç; bunların farklı bir gerçekliği algılamaya kafaları yetmez, kariyerleri hiç yetmez, pozisyonları elvermez.
Sürüne sürüne/yalaya bayıla vardıkları 'pozisyonlarda' pozisyon almışlar işte. Bi sallarsan kayıklarını (Titanic sandıkları), yüzme de bilmiyorlar hakiki demokrasinin denizlerinde, sudan çıkmış balık gibi olacaklarını da balık sezgeçleriyle hissediyorlar pek tabii ki Yeni Bir Türkiye'de. Askeri vesayetin iptaliyle gelen tam bir demokraside.
Onlar hâkimler konuya, kendilerine kalırsa. Biz bir avuç zibidi über demokrat, bihaberiz. Öğütülmemişiz, eğitilmemişiz bürokratik engellerle. Ayrıca da şaşı bakışlı ve dışa bağımlıyız.
'Hepimiz Ermeniyiz!' diye pankart taşımak gibi saçmalıklar yaparız.
Orda taşşş gibi 2 parti dururken: diyelim CHP ve MHP dururken, al birini vur ötekine'leşmenin kıvancı içinde; ayrıca bi de şirin mi şirin Genç Parti alternatifi dahi, dururken- (Çıktılar bu arada ahlaki şirazelerinden 70 yaşlarındaki Kalem Ağbileriyle.)
Tümmm bu güzel ihtimaller var, onların bilginatör beyinleri için. Olmadı DP var. Kemalistler sapına kadar, bi kere. Bağlantısızlar.
'4 yanımız düşmanla çevrili' edebiyatçılar. Kesip atsınlar Türkiye'nin 'normal' olma ihtimalini.
Bu kafasız/kavrama engelli/siyaseten yanlışçılığı şiar edinmiş Bürokratik Kabadayı tiplerin; bizleri, oylarımızı, oylarımızı vermek istediğimiz kişileri horrr görmesinden 'böööğğh' geldi.
Bakın bu seçimde Bağımsızlar önemli mi önemli.
Yüzde onluk baraj, hakiki demokrasinin önünde ciddi bir engeldir. Engelin daniskasıdır.
Bağımsızlar bu barajın üstünden su aşırma yöntemidir. Artık bizim gibilerin de Meclis'te temsil edildiğini görmek, en tabii hakkımızdır.
Kürtlerin Meclis'te temsil edilmeleri hakiki demokrasinin gereğidir.
Bir Baskın Oran, iki Ufuk Uras, Meclis'te ezberi bozmaya muktedir olabilirler. Kürtler artı Bizim Bağımsızlar, orda, o kürsüden, ceylan derili turuncu koltuklarda kaykılıp ne dediklerini anlamadığımız/dinleyemediğimiz adamlardan, bizim adımıza hesap sorabilirler. Bizim gibi konuşabilirler. Demokrasinin dilinden.
Kürtlerle birlik olup ya da onlara da muhalif olup; zira bilmiyoruz, bu memleket göstermedi, çok gördü bize Kürtlerin Meclis'ten demokratik taleplerinin NE olduğunu dinlemeyi.
Kürtler Meclis'te, Meclisimiz'de demokrasiden yana mı tavır alacaklar, özgürlüklerden yana mı, Kürt Milliyetçiliği'nin bataklığına mı saplanacaklar burunlarına kadar; Lider Sultası'nın ağırlığından kurtulmaya namzetler mi, değiller mi?
Apar topar Meclis merdivenlerinden götürüp ömürlerinden onar yıl çaldığımız bu adamların, nedir demokratik talepleri, demokrasiden talepleri? Ne istiyorlar?
Bizimkiler onlara sahip çıkacaklar mı, onlar bizimkilere? Bağımsızların Bu Meclis'e girmesiyle, seçmenlerimizin hatırı sayılır bir çoğunluğu temsil edilme 'hakkına' kavuşacaklar. Lüksüne. En nihayet.
Onun için Bağımsız Adaylarımız'a laf sokuşturan, bizim zihinsel kapasitelerimize, okuma-yazma becerilerimize dil uzatan Ezberciler'den, Statükocular'dan, Dangalaklar'dan, Faşistler'den, Edepsizler'den, Siyaseten Yanlışçılığı Din Edinmişler'den 'illallah!' geldi bana. Yettiler medyalamada borazan sesleriyle gayri.
Bizlere ve adaylarımıza sokuşturmalarından-
Densiz güçlerinin tepelerinden bakmalarından köhnemiş akılcıkları ve otomatiğe bağlanmış kalemleriyle-
Laf ebeliklerinden fenalıklar geldi.
Faşizan salaklıklarını/bunaklıklarını yalan yanlış etiketlerle ambalajlamalarından.
Bu seçimlerde Bağımsızlar önemlidir. Kürt adaylara, hakiki sol adaylara oy vermek önemlidir. Ve hakiki 1 sınavdır.
Bir demokrasi sınavı.
Ya aşacağız. Ya aşacağız.
Bizim gibileri horrr görmeye koşullanmış ağız kıvrımlarını ya bükeceğiz, ya dikeceğiz.
Tamam kardeşim: azınlığın azınlığıyız! Ama çoğunluğunuz koktu, kokuyor, çürüdü, çürüyor. Aklın ve basiretin imbatı değil burnunuzda dolanan.
Leş hallerinizin morg dumanları.
Hiper bunaklar!