Herrr hafta Tuna'ya 1 özür Kırık Bacaklı Balerin'e hulahup

Tuna Kiremitçi biliyosunuz, samimiyetin kitabını (romanını mı demeliyim?) yenidenyeniden yazan 1 arkadaş. Mütemadi Samimiyet Buhranları ve köşelemesini 'Sahibinden Az Kullanılmış...

Tuna Kiremitçi biliyosunuz, samimiyetin kitabını (romanını mı demeliyim?) yenidenyeniden yazan 1 arkadaş. Mütemadi Samimiyet Buhranları ve köşelemesini 'Sahibinden Az Kullanılmış 1 Kalp; İster misiniz?' yollanmaları yetmedi, bir de Özürcübaşı kimliğini fışkırtmaya başladı. Dağlara, taşlara. Sütunlara, tekstil atölyelerine.
Bu arkadaşın internet sitesi varmış. E, Gülben Ergen'in DE var. Benim tahammül edemediğim NOKTA (kapatılan 1 dergimiz) Ertuğrul Özkök'ün bi internet sitesinin olmaması; eşi Tansu'nun ona nasıl habire bayrak asarak/Orhan Pamuk'un hainliklerini hatırlatarak/ Askeriyemiz'in en asli değerimiz olduğunu haykırarak 2 de 1'de gözkulak/aklıselim'e davetiye olduğunu nakşettiği yazılarının orda çıkmaması! Hoş, Hürriyet'in internet sitesi BU işi de görüyor(dur) değil mi? Beni ÜZEN 'You are the wind beneath my wings'in bizler bu yazıları okur iken background'da çalmaması. Habire mırıldanmak zorunda kalıyorum.
Yani Turna Kirlemitçi de benim için 1 Gülben Ergen kadar mühimdir ve 'Gelmiş geçmiş Ennn Berbath 3 Layt Köşeci' listem kendisi, Balçiçek Pamir ve Murat Birsel'den müteakiptir. (Bi de 'Heavy Duty' listem var ki, orda ilk üçe en az 37 isim filan giriyor.)
İşte bu Turna beye bi özrü kabahatinden büyük rahatsızlığı hasıl oldu. Zırt "Hiçbi kötülüğüm olmadı bu diyarlara; demek benden özür diliiceksiniz," Hırt "Radikal benden intikamını aldı. Bana özür borçlu."
Şimdi magazin ilavelemelerine habire düşşmekten eminim okumaya fırsatı olmuyordur, ben taparım o ilavelemelere, Günaydın'da Okur Şişesi'nde
"Ne özrü ulan? Nobel mi almış? Kim yani O?" tarzında bir okur cevabı yayımlandı kendisine ki, ben çok kınadım o okuru. Zira benim felsefem, Tansu da bilir (Çiller kast ediliyor) "Özür bekleyene özrü vereceksin arkadaş lokum kutusunda hatta"dır.
Les Ottomans'da filan Yılın Enn Çalışılmış Elektik Düğününü yapıp çarşafsayfalarca fotoğrafını 'HELLO! Biz Burdayız!'da bastırıp sonra da 'Vay benim özel mülkiyetime nasıl tebelleş olursunuz' imitasyonlarıyla kendi sitesinde özür bekliyo, filan demem arrrrkadaşım!
Nasıl Gülbenergenlik şirinlikte sınır tanımıyosa; ben de özürde sınır tanımam.
Çakarım özrümü havada!
O Les Ottomans Sakaleti'nden en çok eski hocam Cevat Çapan'ın yara almasına üzülmüşümdür, o da ayrı.
Bu seçkinski düğünün ardından Gamzeligiller'in çarşaffotoları eşliğinde, muhtelif ikinci sayfalara düşüp, adının Cevat Çapa'dan Cevdet Çaplı'ya muhtelif versiyonları karşısında şiiri düğümlenmiş 1 özrü hak etti de; aldı mı, Kalitesan Fan'i Kirlemitçi'den bilemiyorum tabii. Özrü çaktığım kadar, takipçisiyim de arkadaşım.
Geçen cumartesi, RadikalCumartesi'nin fevkâlâde 1 işiydi: 'Magazin Milli Takımı Son 11'iyle Sahada' diye iki sayfalık bir spread (ekmeğin üstüne Sana) yapmışlar. Nazire-Hüsnü Şenlendirici'den Tuna-Yasemin-İclâl Köşekızı'na kadar herr nevi aşk üçgen/dörtgen ve helezonunu değerlendirmişler. Çok sıkı bir arşiv çalışması, acayip iyi yazılmış, en ıncık cıncık detay da var, lafı gediğine oturturuz yavrucuğum, durumları da. Zevkle okudum-
Dememe kalmadı: Hayallerlegötüren Çocuk olaraktan, köşesini magazinlemelere mütemadiyen düşebilmek için Harbi 1 Vesile'ye çevirmiş bulunan (Çevir köşeyi yanmasın/Senin için beni unuttu diyorlar/Otlu peynir aldım 250 gr./Gözlerin dolmasın: Yılmaz Erdoğan) Kirlemitçi yine tabii dolgusal/yine isyanı sonsuz/yine 1 Özür Arsızı- tutturmuyor mu?
Tutturuyor, hocam. Tutturuyo ki bu kadar olur! Efem; aziz ahbabı Cem Erciyes aralara aracı olmuş; n'olur bize röp.'la demiş. "Kendi gastem diye şeetmiyorum. Radikal'e güvenebilirsin sonsuz" demiş. Turna Letçi de bu sıralar (Asil 1 Suskunluk içinde ya) röp. vermiyomuş. Ama 'dostluğumuz baki, küçük Efe şişeleri gâni'ye getirmişler internette. Ve heyhat Tunacık CumartesiRadikal'i açınca NE GÖRSÜN? Ennn basithinden 1 intikâm! (1 Nam Çung Yong Filmi!)
Yani onun röp. vereceği sayfalarda (o bunak terennümlerinin 2 orta sayfa röp.'e dönüşeceğini DE varsayıyor demek ki) Radikal intikamavcılığı magazinciliği peşinde! Ona mı ha! Onun gibi magazinle uzzzak yakın âlâkası olmayan 1 Kasabanın 2 Gülü'ne mi? Üstelik de Cem Erciyes'le arasını bozma pahasına!
(Valla, bu tehdit de var.)
Şimdi efendim, Radikal ona 1 özür borçlu değil miymiş/ neymiş? Yer misin yemez misin Les Ottomans'da düğün pastasını?
O iki sayfa, geçen hafta MAGAZİNLEMENİN İLK
ON BİRİ'ne ayrılmıştı. Başlığı buydu. İçeriği de. On birin biri olmaktan gelen bu çok özel duyargalılık niye? Kumdan Kaleler mi? Ne? Gamzeden Laleler mi? Ne? Ne?
Karrrdeşim, her zaman söylüyorum ayrıca 'İşte böyle intikamcı/Kore Sineması Tadı'nda 1 gastedir bu yaaa! Röp.'lemediğin anda ihale dosyanı patlatır. Dosyan yoksa elinde, dalar arşive yazar foşur foşur hakkında,' diyorrrum. Turna Kirletmitçi'yle röportajlanmasına o kadar hasret, o denli vurgun ki Radikal okuru! Bu 'talep' yerine getirilmediğinde İKİ TAM sayfayı (SANKİ) ona ayırır, intikamını alır! Ağbi, acımasızlığın/gadaretin de 1 sınırı vardır yaaa! Sırf ben miyim bu gastede vicdan/pamuk/ vicdanlı: isyanım devvv bu yalnızlıkta. (Yine ünlem.)
Ve kahrola kahrola (pirzola) belirtiyorum: Maalesef tüm telkinlerim boşuna gitti, İsmet'i 'İntikam soğuk yenen 2 sufledir' felsefesinden döndüremedim. Oturtulmuş 1 kere bu gaste kurulur iken.
E, dağ sana gelmiyosa, tavşan dağa küssün. Demem o ki: Radikal Camiası adına BU romontikgözlüklüprens'ten, bu eşinin hamileliği esnasında
olsun, dağlarataşlara İclaliclaaaal! haykırırken olsun, pozpozgamzegamzeyken olsun, vedalaşmanın ilmini yararken olsun; samimiyetin inceliğin ve hassasiyetin kitabını yenişden yenişemeden yazan Şahıs'a karşı-
1 özür olarak BüyükTürkKavramçalcısı Alinurlama Velidedeledik Beyefendi'nin 'SORRY SERGİSİ'nden hiçbir maddi/manevi fedakârlıktan örselenmeyerek (ç)aldığımız 1 Sorry Yapıtı'nı göndertiyorum. Bu 'delivery' esnasında sponsorluğunu esirgemeyen ARAS KARGO'ya en darling minnetlerimle... Özür dilerim; pastayı da (Racon Modeli- Kempinski) keserim. Yani.