Kısa günün kârı

Kısa günün kârı şu oldu: Büyük Türk-Kürt-Arap (Karması) Düşünürü İbrahim Tatlıses, Genç Parti saflarından katılıyor seçimlere.

Kısa günün kârı şu oldu: Büyük Türk-Kürt-Arap (Karması) Düşünürü İbrahim Tatlıses, Genç Parti saflarından katılıyor seçimlere.
İstanbul, Bilmemkaçıncı Bölge, Bir Numero'dan. Şereflendiriyorlar seçimlerimizi.
Memleketi Urfa'dan bağımsız adaylığını koysaydı, daha önce cümlemize muştuladığı gibi, tulumba çıkardı. Tulumbadan.
Ama işte bu Güzide Sanatçımız, bu Güzide Partimiz'i tercih ediyor. Yıldızlar çakışması.
Benim umudum, Genç Parti'nin yüzde onluk barajı aş(a)maması. Böylece, pazar geceleri İbo Şov'da fikriyat ambarından saçılanlara doyamayanlarımız/yani dozaşımından Mental 1 Hastane'ye kaldırılmaya arzu duyanlarımız; onun o sonsuz saçmalamalarını/abidikkubidiklerini/kendini ilahlaştırmalarını etmelerini dökmelerini, bir de Büyük Millet Meclisi sıralarından dinlemek durumunda kalmayacağız.
Geçen pazar şovunda sanat hayatını da asla ve kat'a bırakmayacağını, duyuruyordu. Haftada 2 gün gider, Meclis'te ne saydıracaksa saydırır; sonra gelir 'işinin' başında olurmuş.
Sürekli kendini ağırlıyor! Sürekli öz magazinini yaratıklandırıyor.
Acayip 1 kendinden memnunluk/hoşnutluk. Harbiden gözü karartmış kendi kendine aşkından. Muhteşem 1 sesi/gırtlağı, ne ise; ben sohbetinden ne kadar tırsıyorsam (ve bu politikaya atılma tehdidini savurduğundan beri, nasıl dehşet içinde izliyor da izliyorsam son numaralarını) sesinden de zırnık hazzetmiyorum. Zaplıyorum laflarının yeni demedine kadar.
Baştan sona 1 bulamaç. Bir sentez. Çok kötü bir şeylerden ibaret. Kakalamaç.
O Genç Parti ki, başkanı burnundan kıl aldırmıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin başında Abdullah Gül, randevu istedi- vermedi.
En son Ağar randevu istedi- vermedi.
Ağar'ın partisinden (adı ne ise artık partisinin: Ölü Doğum? Erken Düşük?) "Hayır; asla randevu talebimiz olmadı" diye açıklama yaptılar gerçi.
Ama Uzan Oluşumu Başkan Yardımcısı Şirin "Nezaket çerçeveleri içinde randevu taleplerine hayır denildiğini" gururdan gep gep, ilan etti.
Ve tabii gidip Bu Adam'dan randevu isteyenlere şaşarım.
Ama hakkında açılmış bunca 'sahtecilik', 'hırsızlık', 'dolandırıcılık' vari dava varken, babası ve erkek kardeşi o karasuyu senin/bu kanunsuzluk limanı benim/Türkiye'den kaçar iken- (Develer tellal, pireler berber filan.)
Bu 'bey'zade, en son bir havuz dolusu zulalanmış Telsim kartıyla yakalanmıştı. Beyaz gömlek giyince temiz bir imaj projekte ettiğine tam güvenerek, oy istiyor. Halkından.
Güzel halkından. Saf. Toriklerden.
'Sol'muş, 'laik'miş, bir de 'liberal' herhalde; zira hokkabazların dahi akıl edemeyeceği (o yüzden de sırrını paylaşmadığı) ekonomik reçeteleri var. Vaatlerinde fren tutmuyor.
Peçete niyetine burnunu silmeyeceğin "Benzin 1 liraya inecek'ten; ayda her işsize 350 lira peşin"e teranelerine inanmaya hazır yücegönüllü halkımız- Ezilenimiz- Bekleyenimiz. Bizim efendimiz.
Diyelim fanatik laikçi İzmir+Kürt düşmanları+denenmemişi denemek isteyen dışlanmışlar+bilumum aklıevvel Bağdat Caddesi Kadınları+artık temsil edilmek istenen dolandırıcılar, sahteciler, hortumcular, mendilciler filan oylarını Genç Parti'ye verecekler.
Yığın yığın. Hesap, bu.
Verecekler ki, bu sarışın lider kurtun nezdinde onların da saçları sararsın/gözleri maviye vursun/dişleri uzasın/cepleri şıngırdasın. En mühimi cep kısmı, tabii.
Umut, dolandırıcının ekmeği.
Mesut olsunlar artık!
O yüzden Genç Parti'yle İbrahim Tatlıses (hani Sauna Çetesi'nden yargılanan, Almanya'da tecavüzden, Urfa çarşısındaki kan parasını ödeyip sıyırttığı ölümden) süper örtüşmektedir. Öpüşmektedir her 2 taraf imaj vs. bakımından.
Biri esmer, biri sarışın; biri Kürt+Arap, diğeri Balkan+İstanbul; biri devleti milyarlarca dolar dolandırmış bir ailenin şanlı çocuğu, diğeri dayak/tecavüz/cinayet dosyalarından fırlama harikûlade bir rol modeli-
'Bu İkiliye Dikkat!' diyorum. Nerdeyse siyaset sahnelememizde yeni 1 Serpil Çakmaklı+Banu Alkan olayı.
Fenerbahçe İktidarı'nda elini denemiş olan Sadettin Saran (hani Hülya Avşar'ın yavuklusu) "Hülya bir rol modeldir" diyordu geçenlerde bir anahaberde. (Sonunda.)
Onun da gözü yükseklerdeymiş. Galiba başbakan ya da cumhurbaşkanı olmak istiyor Saran. 'Sağ tandanslı'
olduğunu da söylüyor aynı mülakatta. Ne hoş! Biraz Amerikan aksanlı Türkçesiyle rafine mi rafineri.
Hoş, gerçi Genç Parti (CHP kadar olmasa da) 'sol' tandanslı/Halkçı/Kemalist bir partimiz. 'Ezilenin' ümidi ve de ibo dibido libidosu.
Hülya Avşar en son İbo Şov'da gelinlik giymişti hani Tatlıses için. Dans etmişlerdi. Bu 2 rol model Genç Parti'de birleşseler.
Sadettin bey Cem Uzan vari bir Robot/Soap Opera Yıldızı/Uzay Subayı fiziğine haiz. Hakikaten kocasının sittin senelik seri aldatmalarını görmezden gelmesiyle olsun, ortaokul diploması yoksunluğunun acısını profesör azarlayarak gidermesiyle olsun, Türk tenisini mankenlik âlemine açmasıyla olsun, extra larj yorumlarının kadınlık âlemine verdiği pozitif şevkle olsun, her yenilginin ardından Faltaylı vari bir coşku ve 'Var mı benden zaferlisi?' hissiyle fırlayışıyla olsun; Havşar da acayip 1 Rol Türk Modeli'dir ve Genç Parti'ye önerilmelere layıktır. O da girsin!
BU halk da yüzde onluk barajı aştırırsa sertifikalı dolandırıcılara, her çeşit tebriğe/soyguna/dolana/dümene/iflasa/müflise layıktır.
Laik'den ziyade 'layık' yani.
Hakiki mitingçiler layık'çılar da denilebilir. Kayıkçılar da.