Son Model Kötülüklerde Erkekler Kurban(laştırılabilen) Kadınlar

En son hani tuhaf 1 vaka oldu: TRT Spikeri Fulin Arıkan (ki seveni çokmuş; habire YouTube'a yüklüyorlarmış görüntülerini) 1 skandal'a maruz bırakıldı (eski) kocası tarafından.

En son hani tuhaf 1 vaka oldu: TRT Spikeri Fulin Arıkan (ki seveni çokmuş; habire YouTube'a yüklüyorlarmış görüntülerini) 1 skandal'a maruz bırakıldı (eski) kocası tarafından.
Kat be katman tuhaflıklar izledik bu haberin düşmesinin akabinde: 1 kere Eski Eş (mi? her kim yediyse BU herzeyi) çok 'seçkinci' bi anlayışla davranmış, Fulin hanımın görüntülerini öyle oralara/buralara
'düşürmemişti.'
Yalnızca 'seçkin' birkaç yönetici, 'seçkin' birkaç gazeteci: 'Seçkinler' nezdinde rezil etmek istemişti eşini. Ne seçkin bir davranış! (Aynı zamanda: zımni korumacı.)
O kadar ki, bu seçkinlerden olduğunu anladığımız Cengiz Semercioğlu, görüntüler eşliğinde kendine (sekinseçkin) yollanan cep telefonunu aramış, karşısında hüngürhüngür ağlayan Fulin Arıkan'ı bulmuştu. (Köşesinden de, sağolsun, biz seçkinolmayanlara duyurmuştu.)
Son Model Kötülüklerin Efendisi (her kim ise) cebini de mailliyor; Fulin hanım da açıp telefonu gereken ağlamaları, gerçekleştiriyor.
"It takes 2 to tango".
Bu tarz Son Model Kötülükleri Yapmaya Muktedir Adamlar'a, onlara uygun eşler gerekiyor. Bir zamanlar mutlumutlu mutfaklarında salata hazırlarken filan, fotoğrafları da düştü. Yani Bu Model Adamlar, bazı kadınlar tarafından bulunuyor/beğeniliyor/nice 2 kişilik tuhaflıklar yaşanıyor- Bizler de okuldan gelip bağırmıyoruz pek tabii ki- (Ya da bağırılıyor postmortem. Mortem.)
"Hani bana görüntü? Hani bana berbatlıklar?" diye diye.
Gamze Özçelik Vakası patladığında da, O Korkunç Tecavüzcü/Teşhirci, kendine vakti zamanında yazılan aşk mektuplarını saçmıştı ortalığa. Mektuplarda o gencecik/dünya güzeli kız, Gamze Özçelik yani; 'Kocacığım' vs. diye hitap etmekteydi O Adam'a. Daha sonra onu uyuşturup tecavüz görüntülerini internete düşürecek adama.
Bu noktayı yazınca da bir yazımda, 'Kimi Sevmeye kalktım?' mevzuunu yani, Özçelik bana ne denli hak verdiğini söyledi sonra bir-iki röportajında.
Ağzım 5 karış açıkkaldı. Zira ancak sinirlenip/ağlayıp/saydırıp; yani 'Bu Herifi Seçerken Ben DE Hatalı Değil miydim peki?' yapmıyor kimseler. Kurban(laştırılmış) Kadınlar rollerine âşık oluyorlar ve yalnızca gözyaşı+alkış bekliyorlar. Cemiyetlerden. 1 de 'Yılın Annesi' plaketi, diyelim 1 alışveriş merkezinden.
Gamze Özçelik (sunduğu ucubik yarışmalarda dahi belli oluyor) zeki ve dürüst biri. Çok sıkı bir mücadele verdi; o 'creep'e karşı zaferini de kazandı. Helal olsun! Üstelik çok genç, çok güzel, çok cerzebeli vs. vs. olduğu için/ya da rağmen; O Herif'e 'düşmüş' olmasının kendinden de (kaçınılmaz olarak) kaynaklandığını 'acknowledge' ederek.
Fulin Arıkan 2 şey yaptı: 1) Eski eşinin 'profesör' (ortopedi) olduğunu duyurdu.
Oysa eski eşi 'albay' öncelikle. Askeri 1 doktorun askeriliğini yok sayamazsınız.
Bu, (ilişkinize de/tercihinize de) herrr şeye haksızlık ve de biraz sis perdelemece olur.
2) Şu söylem: "Evlerinin mahremiyetinde çekilmiş"- Yani yatak odasında, beyaz iç çamaşırlarıyla poz vermek gibi kocanıza, 1 Evlerde Mahremiyet Kavramı var, anlaşılan.
İnsana dair her şey bana yabancı olduğu için, ben bu 'evin mahremiyetinde
poz poz'u da anlamadım.
Gülben Ergen de anlaşılan, ilişkisinin 'mahremiyeti' içinde poz veriyordu eski sevgilisine çok daha grafik şeyler yaparken.
Yani: görüntülendiğini biliyordu. Razıydı.
1 nevi 'role playing' yapıyordu. Karşılıklı Tahriş Durumları. Uğruna.
Sibel Can DGM'lik olan kasetinde kaydedildiğinin farkında mıydı, değil miydi; bilemiyoruz. Enn Profesyonel olduğu için kocası ve kayınpederiyle (Ural Kardeşler) çıkıp "Getirene 10 yüz milyon dolar veririm" demişti hani. Mal teslimatı mahalle ahbapları Nuriş Çetesi'ne yapılacağı için de, kimse çıkıp "Buyrun, burdan buyrun" diyemedi.
Ama bu olayların akabinde Sibel Can ve Gülben Ergen'in saygınlıklarına saygınlık (seyircilerine hayranlıktan baygınlık), kariyerlerine bir evlilik (sert maçolarla) ve birer çocuk kattıkları malum.
Tam anlamıyla tongaya bastırılan, uyuşturulup iğrenç 1 intikam tuzağına
düşürülen Gamze Özçelik ise gözlerimizin önünde harbiden üzüldü+10 yaş birden büyüdü+kolu, kanadı kırıldı. Hâlâ güzel ve seksi; ama o çocuksu/pervasız cinselliği, nerdeyse 'silly' halleri silindi gitti.
Bu iğrenç son model 'düşürme' kampanyalarına maruz kalan Kurban(laştırılmış) Kadınlar'ın da muhtelif modelleri söz konusu yani.
Ve bu 'işten' mesleki/yaşamsal/zart zurt anlamda 'kârlı' çıkabilenler, erkek 'counterpart'ları kadar hunhar modellerde varoluyor, olabilirler.
Deborah Caretaker: Profiler.