Kış sezonunda heyecan verici programlar geliyor

Bu sezon için hazırlanan yeni diziler ve programlar, oldukça güçlü kadrolarla ve güzel hikayelerle geliyor.

Yeni sezon başlamak üzere. Ekipler ilk bölümlerin çekimleri için tek tek sete çıkmaya başladılar. Bu sezon için hazırlanan yeni diziler ve programlar oldukça güçlü kadrolarla ve güzel hikayelerle geliyor. Yetmezmiş gibi Acun Ilıcalı’nın Tv8 atağı da sektörü oldukça hareketlendirecek, izleyicinin aklını karıştıracak gibi duruyor. Bana uyar. Rekabet eğer kan davasına dönmüyorsa, herkesi canlandıran, üzerindeki ölü toprağını atmasını sağlayan, hatta belki hep yakındığımız, yayıncıda olmasını istediğimiz “seçicilik” kriterini de tetikleyen bir eylem olabilir. Atalarımız “İşleyen demir ışıldar” demiş. Kulakları çınlasın; Ustam da, “Yarışma çalış!” derdi. Kulağıma küpedir, herkese tavsiye ederim.


Var mısın Yok musun, format sahibi Endemol’ün eski yönetimi sorun çıkarana kadar reyting listesinden Tulum çıkaran bir yarışma olmuştu.
Acun Ilıcalı’nın, Tv8’i ‘eğlence kanalı’ olarak konumlaması açıkçası zekice düşünülmüş bir fikir gibi geliyor. Ilıcalı’nın yer yer insanların ona sempati duymasını zorlaştıran kimi hallerini kenara koyarsak, yüksek ekran enerjisi ve parlak bir televizyon zekası olduğu aşikar. “Aman ne yaptı, alt tarafı çok çalışkan formatlar aldı!” diyen arkadaşlara, denemeyen kanal kalmadıktan sonra “Açayım mı kutunu?” yarışmasındaki başarısını örnek göstermek isterim. Tv8, yeni dönemde ‘prime time’ denilen ve her açıdan en kıymetli dilime çok hareket getirecek. Haftanın her günü izlenme oranlarının suyunu çıkaran en az bir dizi varken, yayına “eğlence kanalı” konsepti ile çıkmak büyük cesaret, bilgi ve özgüven gerektiriyor. Tv8 ekibine bol şans diliyorum!

Yeni sezonda reklam pastasını paylaşma savaşlarında neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Hayat bana, bize kolay. Arkasında saatler, kafa patlatmacalı günler olan işleri izleyip ahkâm kesmek dünyanın en keyifli işlerinden biri. Dersen ki, Tv8’i izler misin? Evet izleyeceğim. Sır gibi saklanan yayın akışının açıklanmasını merakla bekliyorum. Şimdilik kamuya duyurulanlar arasında ise bir hayatta kalma sanatı olan reality yarışma programı Ütopya’yı merakla bekliyorum. Reality yarışmaları seviyorum ama Survivor bu yıl kendi rekorunu revize edip, izlenme payını yükseltmiş olsa da benim radarımdan çoktan çıkmıştı.

Cennet Mahallesi’nin devam projesi olarak planlanan Roman Havası, Ocak 2014’te ekranda olacak.
Merakla beklediğim dizilere dönersek, Kanal D için hazırlanan Benim Adım Gültepe, Poyraz Karayel, Şeref Meselesi ve Bana Artık Hicran De; Türkan Derya rejisiyle Star Tv için hazırlanan Gönül İşleri ve hâlâ adını açıklamadıkları için sloganıyla andığımız (Reaksiyon güzel isim kalsın böyle...) Reaksiyon’un derin projesi Herkes Düşmanını Tanıyacak; Fox Tv’nin Kore dizisi Nice Guy’dan uyarlattığı Günahkar’ını sayabiliriz. Henüz oyuncu kadrosu için çalışmaların yeni başladığı Cennet Mahallesi Reloaded olan Erler Film projesi Roman Havası da cabası. Ferhat ile Sultan’ın çocuklarının hikayesini anlatacak olan proje bakalım yeni ekranda yer açmayı becerebilecekler mi?

Böyle işte…