Star TV Meryem Uzerli ile anlaştı, beklemedeyiz

Cuma günü Cengiz Semercioğlu’nun patlattığı haberle gazetelere düşen Meryem Uzerli konusu çok ilginç. Yaz ortası Uzerli’ye Acun Ilıcalı’nın “Gel, YetenekSizsiniz’e jüri ol?” dediğini duymuştum. Uzerli bu teklifi kabul etmedi. Aynı hafta Star Tv yöneticilerinin de Uzerli ile görüşmek için Almanya’ya gittiğini Twitter’dan duyurmuştum. Onlar elleri boş döndü zannetmiştik ama olay öyle değilmiş.

Eğer dizi yapacaksa oyumu komediden yana kullanıyorum. Çok yakışacağını garanti ederim.

Saner Ayar, Meryem Uzerli ile ama yine Star Tv’de yayınlanacak bir proje için el sıkışmış. Yüzyılın en başarılı kanal yöneticisi ödülünü almasına ramak kala, masanın diğer tarafına geçen Ayar’ın şirketi yaz başından beri daima ‘Star’ oyuncularla el sıkışıyor. Ama henüz ortada somut bir proje yok. Hep beklemedeyiz. 

Soldan sağa: Müge Boz, Can Nergis ve Beril Kayar

Biraz da yeni sezonda diğer kanallarda neler olacak, ona bakalım. Kanal D’de yayınlanan Erler Film projesi Arka Sokaklar’a üç yeni oyuncunun katıldığını duymuşsunuzdur. Evet, diziye son olarak Kanal D’nin bir görünüp, aniden kaybolan komedili mahalle dizisi Paşa Gönlüm’de rol almış olan Can Nergis, Müge Boz ve Beril Kayar katıldı. Çok şükür, bu diziye giren oyuncular artık emekliliğini isteyecek çağa geldi ama hikaye her sezonda kendini yenileyerek bir şekilde devam etmeyi beceriyor. Yazar ekibine saygılarımı iletiyorum. Türker İnanoğlu’nun, “Bu sezon son” dediği kulaktan kulağa konuşuluyor olsa da dizinin daha uzun süre ekranda kalacak kadar seyircisi ve enerjisi var.

Show Tv’nin bu sezon için BKM Güldür Güldür ve Fatih Harbiye’den sonra en güvendiği işlerden olan Ah Neriman’ın tanıtımı yayınlandı. Süreç Film için, Rüya İşçileri’nin (Saygılar!) kaleme aldığı proje Perran Kutman’ın üzerine dikilmiş diyorlar. Aklımda daima Beyaz Gelincik’teki performansıyla kalacak olan Sezin Akbaşoğulları, Güneşi Beklerken’in sonlarına doğru devreye giren Nilay Deniz, fragmanda görünmeyen ama kadroda olduğu açıklanan Tarık Ünlüoğlu ve Rüzgar Aksoy eşliğinde sezonda kendine yer açmaya çalışacak. Çok zenginken fakirleşip, mahallede hayatı yaşamak zorunda kalan bir ailenin hikayesini anlatacağı söylenen Ah Neriman’ın tanıtımını izlerken -Allah da biliyor- elektrik alamadım. Belki yayında değil de web’e düşen versiyonu izlediğim içindir. Hayırlısı olsun.

Tanıtımda kullanılan arabanın plakasından anladığımıza göre zaman atlaması ile başlayacağız.

Bu hafta yayına giren dizilerin tanıtımlarıyla geçti. Star Tv’nin sezon bombası olarak ilan edilen Reaksiyon da kısa bir tanıtım yayınladı. Durmaksızın çalan telefon akıllıma nedense Matrix’i getirse de Reaksiyon’un bu sezonun EN iyi erkek kadrosuna sahip olduğu da bir gerçek. İlk bölümü mutlaka izleyeceğim. Erler Film’in, Star Tv için hazırladığı bir digger projesi Aşktan Kaçılmaz’ın doğrudan “Beni pazar gününe koy” diyen tanıtımı da gözüme fazla uzun geldi. Üstelik kötü patlama efektleri olan fragmanda dizinin sağlam kalesi olmaya aday Çağdaş Onur Öztürk de hapşırsan kaçıracağın kadar kısa bir an yer almıştı. Fakat ilk bölümü mutlaka izleyeceğim çünkü senaryoyu Mahinur Ergun yazıyor. Bir avuç bezelyeye diyalog yazsa izler, yarattığı karakterlere ağzım açık bakarım. Kalemi bereketli olsun. Son olarak da Gold Film’in Fox Tv için hazırladığı Merhamet’in tanıtımını gördüm. Mehmet Akif Alakurt’u beğenmediğim için “izlemem” dediğim işlerden biriydi ama tanıtımı ve bana verdiği hissi sevdim. Sanırım ilk bölüme bakacağım.

Brody'nin hikaye ile vedalaşması tüm dünyada seyirciden tepki aldı. Bence doğru karardı.
Unutmadan: Henüz vakit var ama, kenara not alın, Homeland, 4. sezonu 6 Ekim’de başlıyor. Üstelik de Amerika yayınıyla aynı saatte FoxCrime’da yayınlanacak. Sabah 07:35’de. Pazartesi sendromuna şahane çare! İzleyip işe gitmek dev zevkli olurdu ama biliyorsunuz emekliyim. Ne yazık ki mesaili bir işim yok. Homeland’in yayın tarihi açıklanınca nette dolaşıp biraz yeni sezon tüyosu topladım. Bazılarını size de anlatıyorum. Dizinin uygulayıcı yapımcı ve yazarı Alex Gansa, Christina Radish’e verdiği röportajda, “Yeni sezonda Brody’nin eşi ve çocuklarını büyük ihtimalle hiç görmeyeceğiz” demiş ve “Carrie’nin babasını canlandıran ve yakın zamanda kaybettiğimiz Jim Rebhorn birlikte çalışabileceğiniz en nazik, en destekçi ve en iyi insanlardan biriydi. Onu bu sezon anmak istiyoruz. Fakat bunu nasıl yapacağımızı açıklamak istemiyorum” demiş. Ayrıca Brody ölünce diziye küsenlere de Gansa’nın şu açıklamasını alıntılamak isterim. Gansa diyor ki “Howard Gordon’la diziyi tasarlarken Brody’nin hikayesinin sadece bir sezon sürmesini hayal etmiştik. Tek fark bunu yapmamız bir sezon yerine üç sezon sürdü.”