Deli sevilir, densiz sevilmez!

Her mesleğin olduğu gibi bu mesleğin de bir haysiyeti var. Benim derdim, onları bu utançtan beri tutmak.

Sayın Ahmet Çalık,
Gazetenizde beyni ile bağırsaklarını, kalbi ile üreme organını birbirine karıştıran iki yazar var.
Yazdıklarını okumuş olmalısınız. Cevap verme aşamasını geçmiş durumdalar.
Ece Temelkuran, Nilüfer Kuyaş, Mehveş Evin ve Nagehan Alçı başta olmak üzere kadın gazeteciler, bunların müptezelliğine isyan ettiler.
Sadece, bir zamanlar ailenizin de sempati duyduğu, sol düşünceye kin kusmuyorlar.
Kürtleri aşağılayan, yoksullardan tiksinen ve daha sayılamayacak kadar nefret suçuna imza atan iki densizden bahsediyoruz.
Kadın gazeteciler, meselenin sizinle ilgili yanını eksik bıraktılar...
Nedir sizinle ilgili yanı?
Sayın Çalık, ben size bunu anlatacağım:
Baba yurdunuz Çırmıktı’da, “İtin ahmağı, gayganadan pay umar” diye bir söz vardır.
Bu iki müptezel, sizin servetinizin, kendilerine düşen kısmı için fazlaca telaş ediyor.
Birisi, üyesi olduğu sendikanın, gazetenizde halen sürmekte olan grevinden telaşa kapılmıştı. Arkadaşlarını sattı. Vallahi ve billahi, siz bir gün olur da bunu hatırlarsınız diye şizofreni sınırlarında geziyor. En son İzmir Emniyet Müdürü’ne fırça çekiyordu.
İliniz Malatya’da “İte bak, yattığı yere bak!” derler ya o hesap...
Öteki hidayete erecek ama şimdi solculara dediğinin beş beterini vaktiyle inançlı müminler için demişti. Çaresiz, sefil salyalarını kadınlara, solculara bulaştırmakla meşgul. “Düşmanın ineğine tecavüz et ki sütü pis olsun!” derdindeler. Sizin bunu seveceğinizi düşünüyorlar. Ancak böyle yaparak yanınızda kalabileceklerini vehmediyorlar. O yüzden sizinle çok ilgisi var.
Siz de kovarsanız gidecekleri yer yok. Evrensel insanlık ailesinde bunlara yer yok çünkü.
Sayın Çalık,
Siz henüz bu ülkenin ‘zengin’lerinden değilsiniz!
Allah arttırsın, eksiltmesin ama siz, varlığınızın sadece ‘kullanım hakkı’na sahipsiniz.
Bu topraklarda işler böyle yürür.
Ne bileyim, bir Sabancı, Dinçkök ya da Koç gibi, varlığınızın sahibi değilsiniz şimdilik...
Servetiniz onlardan çok olabilir, ölçü bu değildir.
Bu ülkede her şey, zirvede olduğu zaman değişir.
Mesela, sizin doğduğunuz tarihten bir yıl öncesine kadar, ilçenizin adı İsmetpaşa idi.
Devir değişti adını kazıdılar. Devletten devraldığınız yayın grubunun ilk sahipleri, şimdi mahkeme kapılarında geziyorlar.
Uzan ailesini hatırlayın, sizin ihalesine girip de alamadığınız iletişim alanının iki devinden biriydi. Gazetesi, televizyonları, bankaları, enerji santralları ve daha birçok yatırımı vardı. Rivayet edilir ki nakit servetleri hesaplanabilir olmaktan çıkmıştı. Şimdi, saltanatlarının yerinde yeller esiyor. Akıbet, doğdukları yerde ölemeyecekler...
Hukuk ihlalleri de yapılarak zillete düşürüldüler. Üstelik vaktiyle seçime girip 2.5 milyon kişinin oyunu almışlardı. Kürtlerin kendi partilerine verdikleri oydan fazla... Onlara oy verenlerden tek ama bir tek Allah’ın kulu “Yahu bu kadarı da ayıp oluyor!” demedi.
Niçin demedi biliyor musunuz?
Varlıklı oldular ama zengin olamadılar. Arapçada zenginin bir türüne ‘Gani’ derler. Zenginden daha erdemli bir çağrışıma sahiptir. Gani olamadılar. ‘Kullanım hakkı’nı baki sandılar. Bu iki müptezelden birisi, onların yanında, aynen bu tonla, Müslümanlara sövmekle meşguldü. İpini uzun bırakmışlardı. Çok can yaktılar. İşte o yüzden, akıbetlerine üzülen bir Allah’ın kulu çıkmadı.
Sizi ve şahsiyetinizi yukarda saydıklarıma benzetmiyorum, öyle değilsiniz çünkü biliyorum. Akıbetinizi sakınmak da sizin elinizdedir.
Zengin olmak gönül biriktirmektir, yıkmakla sadece fakirleşirsiniz.
Sayın Çalık,
“Tasası sana mı düştü” diyebilirsiniz.
Her mesleğin olduğu gibi bu mesleğin de bir haysiyeti var.
Yayın grubunuzda sevdiğim, saydığım dostlarım var.
Benim derdim, onları bu utançtan beri tutmak.
Gerisi, zenginin malı ile züğürdün çenesi arasındaki diyalektik ilişkiden ibaret.
Seçim elbet sizin, ebed sizindir.
Yapın sarayınızda oturun, yıkın viranenizde oturun.

.

http://www.radikal.com.tr/1041846104184634

YORUMLAR
(34 Yorum Yapıldı)
Tüm Yorumları Gör

Emre Aközün beyninin yeri değişmiş - NATSUMA

En azından onlar bir ideal için savaşanlardı kadın olarak değil insan olarak !!! şimdi türbanın arkasına o açık denilen kadınların bile yapmadığı derin makyajları seksi tesettür kıyafetleriyle kıpkırmızı eşarplarıyla dolaşmıyorlardı hani inandıkları dinin kurallarına aykırı parklarda otobüslerde elele sarmaş dolaş hiç gezmiyorlardı !!!!

Yaziyi duzeltmeniz iyi olmus - Ayse Sule

Umarim, yazinizdaki o yuz kizartici ifadenin bugunku Internet Radikal surumunden kaldirilmis olmasi, sadece ve sadece kendi vicdan rahatsizliginizin bir sonucudur. Cunku ben, sizde sahici bir duyarlilik olduguna olan inancimi daha fazla yitirmek istemiyorum. Iste bu inancim geregi sizden bir adim daha atmanizi rica ediyorum. O ifadenizle ilgili bir de tekzip yayinlayin Sirri Bey. Cunku matbaa baskisini okuyan okurlariniz tarafindan boyle hatirlanmayi haketmiyorsunuz siz. Daha da onemlisi, belki boyle yapmakla, kul hakkinin o izdirap verici agirligindan da kurtulmus olursunuz. Son olarak, lutfen sunu bilin ki, sadece siz yazarlar degil, bu ulkenin bogucu gundeminden bunalip buraya yorum yazan herkes, su veya bu sekilde maksadini asan sozler ediyor ve kul hakkina giriyor zaman zaman. Ama bizim, anlik bir ofkeyle yazdigimiz yorumlari, pisman oldugumuzda duzeltme veya tekzip yayinlama imkanimiz yok ne yazik ki.

bilinçaltı bozuk... - kafalaraxuni

http://www.haberturk.com/medya/haber/606657-ardicin-baci-yarasi-belli-oldu her şeyin bi nedeni var.

edepli olmak - berkay78

Satır aralarına bakar mısınız! İpini uzun bırakmak, akibetini sakınmak, resmen tehdit ve hakaret!Nerede basın özgürlüğü? Demek kendinize gelince basın özgür olsun, ama başkalarına gelince yasak, partorona şikayet ve tehdit. Aydın tutarlı olmalıdır.

SİTE - gundi bekes

Temelkuran'ın Ardıç ve Aköz hakkında yazdıklarını anlıyorum. Fakat aynı sitede yazdığı, Fatih Altaylı'nın Eren Keskin, Serdar Turgut'un da Rojin için söyledikleri herkesçe malumken kendisi birazcık olsun sıkılmıyor mu?

AR-SIZ - Aklımda

O yazıyı yazan adama Engin Ardıç denmezdense dense Engin AR-sııızzzzz denir.

RİYA - jiyan-baran

Bu ülkede bu kadar cinsel istismar,bu kadar tecavüz olayı yaşanıyorsa ve tvlerinde,gazetelerinde Ece Temelkuranında dediği gibi kadın poposu fotoğrafı yayınlamak için kadın muhabirlerinden tutun,diğer çalışanlarına kadar doğal karşılanıyorsa varın ötesini siz düşünün.Nasıl bir utanmazlığın,nasıl bir pişkinliğin yanlışlığını yaşıyoruz varın siz hesap edin.