Derin Devlet: 3 - Hukuk Devleti: 1

Dün Ankara'da oynanan olaylı final maçında Derin Devlet, Hukuk Devleti'ni 3-1 yenerek, Türkiye Kupası'nı kazandı.

Dün Ankara'da oynanan olaylı final maçında Derin Devlet, Hukuk Devleti'ni 3-1 yenerek, Türkiye Kupası'nı kazandı.
Maça hızlı başlayan Derin Devlet, ilk golüne 3. dakikada kavuştu.
Bu dakikada güneydoğudan ortalanan meşin yuvarlağı Hukuk Devleti'nin kale sahası üzerinde ruhsatlı tabancasıyla havada vurarak yere indiren Derin Devlet'in kaptanı Orkut, sert bir vuruşla patlak topu kaleci Sabih'in uzanamayacağı köşeden ağlara gönderdi.
Hukuk Devletli futbolcular bu gole uzun süre ofsayt diye itiraz ettiler.
Ancak emekli astsubay olan hakem Burhanettin bu itirazları kaale almadı ve Derin Devletin defans oyuncusu Muzaffer'e de sarı kart gösterdi.
Maç kaldığı yerden devam ederken Hukuk Devleti, atılan gole itirazlarını saha dışında da sürdürdü.
Golün iptali için Danıştay'da açılan davaya gelecek ay bakılacak.
İlk golün ardından ilk yarının ortalarına kadar maç karşılıklı akınlarla geçti. Bu sürede Hukuk Devleti iki önemli pozisyondan yararlanamadı.
15. dakikada, orta sahadan aldığı topu seri hareketlerle Derin Devlet'in ceza sahasına taşıyan santrafor Bumin, kaleciyle karşı karşıya kaldığı anda bastığı mayının patlaması yüzünden sakatlanarak oyunu terk etmek zorunda kaldı.
21. dakikada ise, Hukuk Devletli Macit'in kullandığı korner atışını kafayla tamamlayan takım arkadaşı Kerem'in topu üst direkten döndü.
Hukuk Devletli futbolcuların Derin Devlet'in kalesinin yüksekliğinin nizami ölçülerden 25 santim daha kısa olduğuna ilişkin itirazları sonuç vermedi. Ve hakem, Hukuk Devletli Peyami'ye itirazları nedeniyle sarı kart gösterdi.
Bu pozisyonun hemen bir dakika sonrasında Derin Devlet, Hukuk Devleti'nin ceza sahasının 5 metre dışında bir firikik kazandı.
Hukuk Devleti'nin kurduğu baraja sızan bir itirafçının eğilmesiyle açılan boşluktan topu geçiren Derin Devletli Ayhan'ın gol düşüncesi, kaleci Sabih'in ellerinde eridi.
30.dakikada Derin Devletli Feridun'un, Hukuk Devletli Mülayim'e arkadan attığı tekmeden sonra saha karıştı.
Hukuk Devletliler hakemin Feridun'a kırmızı kart göstermesini isterken, sahaya giren Derin Devlet'in antrenörü Mehmet, hakeme, Federasyon'un Feridun'un estetik ameliyatla yüzünün değişitirilmesi için garanti vermesi halinde oyuncusunu sahadan çekmeyi teklif etti.
Feridun'un yerine Zebellah'ın girmesinin ardından oyuna kaldığı yerden devam edildi.
Sahanın karıştığı süre boyunca tribünlerdeki Derin Devlet taraftarları, "Burası Türkiye, burdan çıkış yok", "Büyük kaptan takımı Kuzey Irak'a götür" şeklinde tezahürat yaptılar.
Hukuk Devleti taraftarları ise, bu tezahürata, "Adalet sen bizim her şeyimizsin" diye karşılık verdiler.
İlk yarının son önemli ve tartışmalı pozisyonu 41. dakikada gerçekleşti.
Bu dakikada Hukuk Devletli Necati'nin, Derin Devlet kalecisi Faruk'un bir hücre evi baskını için kalesini boşaltıp Mardin'e gittiğini fark ederek 45 metreden gönderdiği şandel top Derin Devlet filelerine doğru giderken, hakem, topun uzun süre havada kaldığını gerekçe göstererek, pozisyonu 'zamanaşımı'ndan durdurdu.
Bunun üzerine saha bir kez daha karıştı. Hakem itirazlarını sürdüren Hukuk Devletli Necati'yi kırmızı kartla oyundan attı.
Ve ilk yarı, 1-0 kapandı.
İkinci yarıya beraberliği yakalamak için hızlı giren Hukuk Devleti, aradığı gole 51. dakikada kavuştu.
Bu dakikada Derin Devletli Ayhan kaleye giden topu ceza sahası içinde alenen elle tutunca, hakem penaltı verdi ve Ayhan'a sarı kart gösterdi.
Ayhan karara, "Ne yaptıysam devlet için yaptım, topu rakip takımın kalemize attığı bir el bombası zannettiğim için tuttum" diye itiraz ederken, verilen penaltıyı Hukuk Devletli Macit gole çevirdi.
Maç 68. dakikaya kadar iki takımın kontrollü oyunuyla, 1-1 devam etti.
68.dakikada, Derin Devletli Veli Fevzi tribünlerdeki teröristlerin kendisine yaylım ateşi açtığını öne sürerek, ceza sahası içinde kendisini yere attı.
Hukuk Devleti'nin itirazlarına rağmen, hakem bu pozisyonda penaltı verdi. Ve, atışı kullanan Orkut takımını 2-1 öne geçirdi.
Penaltı kararına itirazlarını sürdüren Hukuk Devletli Tahir oyundan atıldı.
Bu golden 6 dakika sonra, Derin Devlet üçüncü golüne kavuştu.
74. dakikada, iki kişiyi çalımlayarak ceza sahasına giren Orkut, bu sırada Derin Devletli Nuri'nin 2 dakika önce kalenin içine gizlice bıraktığı bir paket eroin nedeniyle sahaya giren narkotik şube ekibine olaylı ilgisi olmadığını anlatan kaleci Sabih'in dalgınlığından yararlanarak topu, kolayca Hukuk Devleti filelerine gönderdi.
Maçın kalan bölümü Hukuk Devleti'nin atakları karşısında Derin Devlet'in toplu defans yapmasıyla geçti.
Ve yılın derbisi, Derin Devlet'in finalde Hukuk Devleti'ni 3-1 yenip Türkiye Kupası'nı, bilinmeyen bir yerdeki müzesine götürmesiyle sona erdi.